RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Stratford (TX)Texas1A Region I District 11A14-15-0 (1st)11-050.418.2124-60
WINS: #441 Canadian (TX) (17-7), #1621 Cayuga (TX) (24-13), #2084 Albany (TX) (28-0), #2471 Iraan (TX) (55-15), #2586 Childress (TX) (29-25), #2696 Sundown (TX) (48-30), #2696 Sundown (TX) (44-10), #3111 Friona (TX) (17-7), #4311 Sunray (TX) (46-21), #5503 Nazareth (TX) (41-7), #7716 Gruver (TX) (40-0), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (56-13), #10400 Spearman (TX) (42-14), #12651 Booker (TX) (54-6), LOSSES: #668 Bushland (TX) (39-21)

2Canadian (TX)Texas1A Region I District 11A13-14-1 (2nd)9-1491292-70
WINS: #1905 Abernathy (TX) (41-20), #2613 Mart (TX) (38-7), #2810 Boles (Quinlan, TX) (68-27), #3825 Wellington (TX) (55-20), #4311 Sunray (TX) (42-10), #4499 Perryton (TX) (45-10), #4563 Woodward (OK) (55-16), #7246 Stanton (TX) (63-20), #7534 River Road (Amarillo, TX) (52-8), #7716 Gruver (TX) (60-23), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (61-14), #11797 Shamrock (TX) (55-0), #12651 Booker (TX) (61-8), LOSSES: #378 Stratford (TX) (17-7)

3Sunray (TX)Texas1A Region I District 11A7-53-2 (3rd)7-320.711.995-47
WINS: #5503 Nazareth (TX) (42-41), #5846 Clarendon (TX) (25-15), #5846 Clarendon (TX) (23-7), #7716 Gruver (TX) (40-24), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (18-13), #10524 Vega (TX) (58-6), #12651 Booker (TX) (54-6), LOSSES: #378 Stratford (TX) (46-21), #441 Canadian (TX) (42-10), #2471 Iraan (TX) (16-6), #3614 Panhandle (TX) (28-14), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (28-21)

4Gruver (TX)Texas1A Region I District 11A3-72-3 (4th)2-57.313.584-33
WINS: #7563 Texhoma (OK) (16-6), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (26-21), #12651 Booker (TX) (40-0), LOSSES: #378 Stratford (TX) (40-0), #441 Canadian (TX) (60-23), #2397 Texico (NM) (24-0), #3614 Panhandle (TX) (29-8), #4311 Sunray (TX) (40-24), #5846 Clarendon (TX) (47-13), #7087 Wheeler (TX) (20-8)

5West Texas (Stinnett, TX)Texas1A Region I District 11A4-61-4 (5th)2-46.78.261-52
WINS: #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (14-10), #7534 River Road (Amarillo, TX) (19-15), #11797 Shamrock (TX) (19-0), #12651 Booker (TX) (45-0), LOSSES: #378 Stratford (TX) (56-13), #441 Canadian (TX) (61-14), #3614 Panhandle (TX) (41-6), #4311 Sunray (TX) (18-13), #7716 Gruver (TX) (26-21), #10400 Spearman (TX) (21-14)

6Booker (TX)Texas1A Region I District 11A2-80-5 (6th)1-8-16.53.264-50
WINS: #13509 Smyer (TX) (27-20), #14274 Hooker (OK) (36-12), LOSSES: #378 Stratford (TX) (54-6), #441 Canadian (TX) (61-8), #3825 Wellington (TX) (49-0), #4311 Sunray (TX) (54-6), #7087 Wheeler (TX) (39-0), #7716 Gruver (TX) (40-0), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (45-0), #11797 Shamrock (TX) (35-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Nazareth (TX)Texas1A Region I District 31A9-35-0 (1st)9-315.81.975-60
WINS: #7087 Wheeler (TX) (28-21), #8340 Morton (TX) (26-19), #9043 Olton (TX) (40-27), #10524 Vega (TX) (21-7), #10550 Boys Ranch (TX) (26-7), #10787 White Deer (TX) (34-13), #10923 Lockney (TX) (32-8), #11416 Bovina (TX) (35-7), #14066 Claude (TX) (48-0), LOSSES: #378 Stratford (TX) (41-7), #4311 Sunray (TX) (42-41), #4705 New Deal (TX) (14-7)

2Vega (TX)Texas1A Region I District 31A5-63-2 (t 2nd)4-6-4.3-7.856-63
WINS: #10550 Boys Ranch (TX) (19-14), #10787 White Deer (TX) (14-7), #11797 Shamrock (TX) (29-20), #14066 Claude (TX) (32-0), #14126 Arbor Academy (Amarillo, TX) (34-0), LOSSES: #4311 Sunray (TX) (58-6), #5503 Nazareth (TX) (21-7), #5846 Clarendon (TX) (10-7), #5846 Clarendon (TX) (46-0), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (16-0), #11416 Bovina (TX) (32-16)

3Boys Ranch (TX)Texas1A Region I District 31A6-53-2 (t 2nd)3-5-4.4-10.747-68
WINS: #10400 Spearman (TX) (31-27), #10787 White Deer (TX) (12-7), #11416 Bovina (TX) (14-13), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (14-10), #14066 Claude (TX) (38-3), #14126 Arbor Academy (Amarillo, TX) (25-14), LOSSES: #3825 Wellington (TX) (24-12), #5503 Nazareth (TX) (26-7), #10524 Vega (TX) (19-14), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (33-12), #12127 Memphis (TX) (25-20)

4White Deer (TX)Texas1A Region I District 31A3-72-3 (t 4th)2-6-5.4-3.764-46
WINS: #11416 Bovina (TX) (45-31), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (47-7), #14066 Claude (TX) (34-0), LOSSES: #3614 Panhandle (TX) (34-16), #3825 Wellington (TX) (46-6), #5503 Nazareth (TX) (34-13), #5846 Clarendon (TX) (42-14), #7087 Wheeler (TX) (28-14), #10524 Vega (TX) (14-7), #10550 Boys Ranch (TX) (12-7)

5Bovina (TX)Texas1A Region I District 31A4-62-3 (t 4th)4-5-8.7-12.446-60
WINS: #10524 Vega (TX) (32-16), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (40-37), #11586 Farwell (TX) (22-20), #14066 Claude (TX) (49-16), LOSSES: #5503 Nazareth (TX) (35-7), #7534 Hale Center (TX) (43-24), #10524 Dimmitt (TX) (37-24), #10550 Boys Ranch (TX) (14-13), #10787 White Deer (TX) (45-31), #12879 Sudan (TX) (22-12)

6Claude (TX)Texas1A Region I District 31A0-100-5 (6th)0-9-33.4-7.752-54
WINS: none, LOSSES: #5503 Nazareth (TX) (48-0), #5846 Clarendon (TX) (58-0), #7534 Hale Center (TX) (48-0), #10524 Vega (TX) (32-0), #10550 Boys Ranch (TX) (38-3), #10787 White Deer (TX) (34-0), #10923 Lockney (TX) (32-0), #11416 Bovina (TX) (49-16), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (33-0), #12127 Memphis (TX) (34-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Wellington (TX)Texas1A Region I District 41A11-15-0 (1st)9-122.8-3.860-69
WINS: #5846 Clarendon (TX) (38-16), #7087 Wheeler (TX) (28-0), #10267 Quanah (TX) (52-13), #10550 Boys Ranch (TX) (24-12), #10787 White Deer (TX) (46-6), #10859 Hollis (OK) (45-0), #11797 Shamrock (TX) (56-14), #12127 Memphis (TX) (38-6), #12156 Electra (TX) (44-15), #12651 Booker (TX) (49-0), #13167 San Jacinto Christian Academy (Amarillo, TX) (54-6), LOSSES: #441 Canadian (TX) (55-20)

2Clarendon (TX)Texas1A Region I District 41A9-34-1 (2nd)9-314.6-4.358-71
WINS: #7087 Wheeler (TX) (34-27), #7716 Gruver (TX) (47-13), #10267 Quanah (TX) (62-7), #10524 Vega (TX) (10-7), #10524 Vega (TX) (46-0), #10787 White Deer (TX) (42-14), #11797 Shamrock (TX) (48-0), #12127 Memphis (TX) (47-15), #14066 Claude (TX) (58-0), LOSSES: #3825 Wellington (TX) (38-16), #4311 Sunray (TX) (25-15), #4311 Sunray (TX) (23-7)

3Wheeler (TX)Texas1A Region I District 41A8-33-2 (3rd)6-39.6-5.652-65
WINS: #7716 Gruver (TX) (20-8), #10267 Quanah (TX) (56-6), #10400 Spearman (TX) (20-0), #10787 White Deer (TX) (28-14), #11797 Shamrock (TX) (53-0), #12127 Memphis (TX) (27-0), #12651 Booker (TX) (39-0), #13167 San Jacinto Christian Academy (Amarillo, TX) (62-6), LOSSES: #3825 Wellington (TX) (28-0), #5503 Nazareth (TX) (28-21), #5846 Clarendon (TX) (34-27)

4Quanah (TX)Texas1A Region I District 41A4-62-3 (4th)3-5-3-548-57
WINS: #10665 Haskell (TX) (27-26), #11797 Shamrock (TX) (67-15), #12127 Memphis (TX) (28-27), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (44-6), LOSSES: #3825 Wellington (TX) (52-13), #5846 Clarendon (TX) (62-7), #7087 Wheeler (TX) (56-6), #7246 Munday (TX) (35-20), #7482 Anson (TX) (19-6), #10400 Hamlin (TX) (36-32)

5Shamrock (TX)Texas1A Region I District 41A2-81-4 (5th)2-7-10.81.166-45
WINS: #12127 Memphis (TX) (23-8), #12651 Booker (TX) (35-14), LOSSES: #441 Canadian (TX) (55-0), #3825 Wellington (TX) (56-14), #5846 Clarendon (TX) (48-0), #7087 Wheeler (TX) (53-0), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (19-0), #7917 Turpin (OK) (23-9), #10267 Quanah (TX) (67-15), #10524 Vega (TX) (29-20)

6Memphis (TX)Texas1A Region I District 41A3-70-5 (6th)3-6-12.8-9.648-58
WINS: #10550 Boys Ranch (TX) (25-20), #12156 Electra (TX) (28-26), #14066 Claude (TX) (34-0), LOSSES: #3825 Wellington (TX) (38-6), #5846 Clarendon (TX) (47-15), #7087 Wheeler (TX) (27-0), #10267 Quanah (TX) (28-27), #10686 Crosbyton (TX) (21-7), #11797 Shamrock (TX) (23-8), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (25-19)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Morton (TX)Texas1A Region I District 51A8-45-0 (1st)7-45.1-9.861-70
WINS: #8616 Seagraves (TX) (43-41), #9043 Olton (TX) (40-30), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (27-14), #11586 Farwell (TX) (51-28), #12879 Sudan (TX) (60-14), #13509 Smyer (TX) (68-42), #14126 Arbor Academy (Amarillo, TX) (43-7), #14355 Anton (TX) (56-12), LOSSES: #2696 Sundown (TX) (42-6), #5503 Nazareth (TX) (26-19), #7246 Stanton (TX) (35-21), #7534 Hale Center (TX) (58-36)

2Springlake-Earth (Earth, TX)Texas1A Region I District 51A6-54-1 (2nd)6-4-6.4-13.752-66
WINS: #10524 Vega (TX) (16-0), #10550 Boys Ranch (TX) (33-12), #11586 Farwell (TX) (19-15), #12879 Sudan (TX) (40-13), #13509 Smyer (TX) (29-14), #14355 Anton (TX) (48-14), LOSSES: #2397 Texico (NM) (34-12), #8340 Morton (TX) (27-14), #10574 Ralls (TX) (20-14), #10923 Lockney (TX) (30-14), #11416 Bovina (TX) (40-37)

3Farwell (TX)Texas1A Region I District 51A5-63-2 (3rd)4-5-9.6-13.656-61
WINS: #11048 Plains (TX) (16-13), #12879 Sudan (TX) (34-8), #13509 Smyer (TX) (51-20), #14126 Arbor Academy (Amarillo, TX) (40-20), #14355 Anton (TX) (51-7), LOSSES: #4705 New Deal (TX) (38-9), #8340 Morton (TX) (51-28), #9043 Olton (TX) (21-9), #9450 Clayton (NM) (20-7), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (19-15), #11416 Bovina (TX) (22-20)

4Sudan (TX)Texas1A Region I District 51A3-71-4 (5th)3-6-18.5-12.348-60
WINS: #10574 Ralls (TX) (14-6), #11416 Bovina (TX) (22-12), #14355 Anton (TX) (39-8), LOSSES: #3111 Friona (TX) (20-0), #7534 Hale Center (TX) (58-20), #8340 Morton (TX) (60-14), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (40-13), #11048 Plains (TX) (18-12), #11586 Farwell (TX) (34-8), #13509 Smyer (TX) (48-28)

5Smyer (TX)Texas1A Region I District 51A2-82-3 (4th)2-7-24.9-15.549-60
WINS: #12879 Sudan (TX) (48-28), #14355 Anton (TX) (62-34), LOSSES: #7318 Lubbock Christian (Lubbock, TX) (53-6), #8340 Morton (TX) (68-42), #10574 Ralls (TX) (51-16), #10686 Crosbyton (TX) (47-18), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (29-14), #11048 Plains (TX) (42-16), #11586 Farwell (TX) (51-20), #12651 Booker (TX) (27-20)

6Anton (TX)Texas1A Region I District 51A0-100-5 (6th)0-7-40.1-18.149-59
WINS: none, LOSSES: #7318 Lubbock Christian (Lubbock, TX) (43-8), #8340 Morton (TX) (56-12), #10574 Ralls (TX) (34-14), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (48-14), #11586 Farwell (TX) (51-7), #12295 Wink (TX) (40-24), #12879 Sudan (TX) (39-8), #13167 San Jacinto Christian Academy (Amarillo, TX) (28-19), #13509 Smyer (TX) (62-34), #14126 Arbor Academy (Amarillo, TX) (28-25)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1New Deal (TX)Texas1A Region I District 61A11-15-0 (1st)9-119-2.963-68
WINS: #5503 Nazareth (TX) (14-7), #7534 Hale Center (TX) (31-21), #8616 Seagraves (TX) (44-13), #8968 Tulia (TX) (21-7), #9043 Olton (TX) (30-7), #10524 Dimmitt (TX) (45-21), #10574 Ralls (TX) (49-10), #10686 Crosbyton (TX) (52-0), #10923 Lockney (TX) (31-8), #11586 Farwell (TX) (38-9), #11766 Tahoka (TX) (42-8), LOSSES: #2471 Iraan (TX) (37-7)

2Hale Center (TX)Texas1A Region I District 61A7-32-3 (t 3rd)6-37.9-11.646-61
WINS: #8340 Morton (TX) (58-36), #10524 Dimmitt (TX) (34-14), #10686 Crosbyton (TX) (41-21), #10923 Lockney (TX) (42-8), #11416 Bovina (TX) (43-24), #12879 Sudan (TX) (58-20), #14066 Claude (TX) (48-0), LOSSES: #4705 New Deal (TX) (31-21), #9043 Olton (TX) (28-0), #10574 Ralls (TX) (27-0)

3Olton (TX)Texas1A Region I District 61A6-54-1 (2nd)5-42.1-3.568-55
WINS: #7534 Hale Center (TX) (28-0), #10574 Ralls (TX) (24-6), #10686 Crosbyton (TX) (35-34), #10923 Lockney (TX) (20-12), #11586 Farwell (TX) (21-9), #13167 San Jacinto Christian Academy (Amarillo, TX) (78-0), LOSSES: #2696 Sundown (TX) (53-13), #4705 New Deal (TX) (30-7), #5503 Nazareth (TX) (40-27), #8340 Morton (TX) (40-30), #10524 Dimmitt (TX) (21-17)

4Ralls (TX)Texas1A Region I District 61A5-72-3 (t 3rd)5-6-4.5-5.471-61
WINS: #7534 Hale Center (TX) (27-0), #10923 Lockney (TX) (20-6), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (20-14), #13509 Smyer (TX) (51-16), #14355 Anton (TX) (34-14), LOSSES: #2696 Sundown (TX) (28-0), #4705 New Deal (TX) (49-10), #5048 Seymour (TX) (37-6), #7318 Lubbock Christian (Lubbock, TX) (48-20), #9043 Olton (TX) (24-6), #10686 Crosbyton (TX) (22-14), #12879 Sudan (TX) (14-6)

5Crosbyton (TX)Texas1A Region I District 61A4-61-4 (t 5th)4-5-5-7.148-58
WINS: #10574 Ralls (TX) (22-14), #11766 Tahoka (TX) (28-16), #12127 Memphis (TX) (21-7), #13509 Smyer (TX) (47-18), LOSSES: #4705 New Deal (TX) (52-0), #5337 Shallowater (TX) (28-7), #7534 Hale Center (TX) (41-21), #8616 Seagraves (TX) (13-8), #9043 Olton (TX) (35-34), #10923 Lockney (TX) (30-0)

6Lockney (TX)Texas1A Region I District 61A3-71-4 (t 5th)3-5-6.1-4.553-55
WINS: #10686 Crosbyton (TX) (30-0), #10978 Springlake-Earth (Earth, TX) (30-14), #14066 Claude (TX) (32-0), LOSSES: #4705 New Deal (TX) (31-8), #5503 Nazareth (TX) (32-8), #5744 Floydada (TX) (40-16), #7534 Hale Center (TX) (42-8), #8103 Slaton (TX) (19-18), #9043 Olton (TX) (20-12), #10574 Ralls (TX) (20-6)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Sundown (TX)Texas1A Region I District 71A10-35-0 (1st)9-228.64.784-69
WINS: #4681 Post (TX) (46-18), #7246 Stanton (TX) (42-7), #8340 Morton (TX) (42-6), #8616 Seagraves (TX) (31-0), #9043 Olton (TX) (53-13), #10574 Ralls (TX) (28-0), #11048 Plains (TX) (34-10), #11452 McCamey (TX) (49-14), #11452 Forsan (TX) (55-20), #11766 Tahoka (TX) (49-0), LOSSES: #378 Stratford (TX) (44-10), #378 Stratford (TX) (48-30), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (31-12)

2Stanton (TX)Texas1A Region I District 71A7-64-1 (2nd)7-39477-69
WINS: #8340 Morton (TX) (35-21), #8616 Seagraves (TX) (19-13), #9476 Van Horn (TX) (20-12), #11048 Plains (TX) (33-16), #11452 Forsan (TX) (21-14), #11766 Tahoka (TX) (8-6), #13323 Roby (TX) (28-12), LOSSES: #441 Canadian (TX) (63-20), #2471 Iraan (TX) (33-15), #2696 Sundown (TX) (42-7), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (21-13), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (20-17), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (21-6)

3Seagraves (TX)Texas1A Region I District 71A5-63-2 (3rd)5-53.91.870-55
WINS: #10686 Crosbyton (TX) (13-8), #11048 Plains (TX) (36-34), #11452 McCamey (TX) (34-6), #11452 Forsan (TX) (21-12), #11766 Tahoka (TX) (40-0), LOSSES: #2471 Iraan (TX) (35-19), #2696 Sundown (TX) (31-0), #4705 New Deal (TX) (44-13), #6849 Coahoma (TX) (19-0), #7246 Stanton (TX) (19-13), #8340 Morton (TX) (43-41)

4Plains (TX)Texas1A Region I District 71A5-51-4 (t 4th)4-5-6.7-13.742-64
WINS: #11452 Forsan (TX) (20-13), #12295 Wink (TX) (16-12), #12879 Sudan (TX) (18-12), #13509 Smyer (TX) (42-16), #13889 Eunice (NM) (52-6), LOSSES: #2696 Sundown (TX) (34-10), #7246 Stanton (TX) (33-16), #8616 Seagraves (TX) (36-34), #11586 Farwell (TX) (16-13), #11766 Tahoka (TX) (18-15)

5Forsan (TX)Texas1A Region I District 71A2-81-4 (t 4th)2-7-8.9-1.956-56
WINS: #11452 McCamey (TX) (27-6), #11766 Tahoka (TX) (20-12), LOSSES: #2471 Iraan (TX) (53-12), #2696 Sundown (TX) (55-20), #6849 Coahoma (TX) (21-0), #7246 Stanton (TX) (21-14), #8616 Seagraves (TX) (21-12), #8968 Eldorado (TX) (26-9), #11048 Plains (TX) (20-13), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (20-0)

6Tahoka (TX)Texas1A Region I District 71A2-81-4 (t 4th)2-6-10.6-157-51
WINS: #11048 Plains (TX) (18-15), #12295 Wink (TX) (25-20), LOSSES: #2696 Sundown (TX) (49-0), #4705 New Deal (TX) (42-8), #5744 Denver City (TX) (59-0), #6849 Coahoma (TX) (34-13), #7246 Stanton (TX) (8-6), #8616 Seagraves (TX) (40-0), #10686 Crosbyton (TX) (28-16), #11452 Forsan (TX) (20-12)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Iraan (TX)Texas1A Region I District 81A13-14-0 (1st)11-129.72.679-78
WINS: #4311 Sunray (TX) (16-6), #4705 New Deal (TX) (37-7), #5476 Mason (TX) (21-0), #7246 Stanton (TX) (33-15), #8616 Seagraves (TX) (35-19), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (45-6), #8968 Eldorado (TX) (20-13), #9476 Van Horn (TX) (20-12), #11452 Forsan (TX) (53-12), #11452 McCamey (TX) (49-6), #12295 Wink (TX) (55-0), #12718 Ozona (TX) (68-7), #13350 Marfa (TX) (42-0), LOSSES: #378 Stratford (TX) (55-15)

2Van Horn (TX)Texas1A Region I District 81A6-53-1 (2nd)3-20.3-9.558-61
WINS: #11452 McCamey (TX) (42-9), #12295 Wink (TX) (21-12), #13143 Anthony (TX) (12-7), #13350 Marfa (TX) (26-0), #13975 Jal (NM) (60-0), #14288 Tornillo (TX) (47-0), LOSSES: #2205 Kermit (TX) (26-6), #2471 Iraan (TX) (20-12), #6849 Coahoma (TX) (25-12), #7246 Stanton (TX) (20-12), #8616 Cathedral (El Paso, TX) (27-18)

3McCamey (TX)Texas1A Region I District 81A3-82-2 (3rd)2-5-8.91.265-55
WINS: #12295 Wink (TX) (44-26), #12718 Ozona (TX) (41-16), #13350 Marfa (TX) (42-14), LOSSES: #2205 Kermit (TX) (28-0), #2471 Iraan (TX) (49-6), #2696 Sundown (TX) (49-14), #4068 Alpine (TX) (56-22), #8616 Seagraves (TX) (34-6), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (35-28), #9476 Van Horn (TX) (42-9), #11452 Forsan (TX) (27-6)

4Wink (TX)Texas1A Region I District 81A4-51-3 (4th)2-5-14-19.738-56
WINS: #13350 Marfa (TX) (44-20), #13889 Eunice (NM) (46-7), #13975 Jal (NM) (35-0), #14355 Anton (TX) (40-24), LOSSES: #2471 Iraan (TX) (55-0), #9476 Van Horn (TX) (21-12), #11048 Plains (TX) (16-12), #11452 McCamey (TX) (44-26), #11766 Tahoka (TX) (25-20)

5Marfa (TX)Texas1A Region I District 81A4-60-4 (5th)0-5-23.1-12.841-45
WINS: Juarez Borregos (Juarez, Mexico) (32-14), Academia Juarez (Juarez, Mexico) (20-0), #13784 Carrizozo (NM) (17-14), #14288 Tornillo (TX) (42-6), LOSSES: #2471 Iraan (TX) (42-0), #8616 Cathedral (El Paso, TX) (55-0), #8968 Eldorado (TX) (28-6), #9476 Van Horn (TX) (26-0), #11452 McCamey (TX) (42-14), #12295 Wink (TX) (44-20)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Roscoe (TX)Texas1A Region II District 111A10-25-0 (1st)7-1305.171-62
WINS: #2277 Merkel (TX) (13-12), #2658 Ballinger (TX) (39-6), #7063 Stamford (TX) (41-7), #7619 Bronte (TX) (55-14), #8394 Gorman (TX) (57-0), #8898 Hawley (TX) (44-6), #9932 Rotan (TX) (51-0), #10400 Hamlin (TX) (69-14), #10665 Haskell (TX) (52-12), #13323 Roby (TX) (61-22), LOSSES: #2153 Archer City (TX) (38-27), #2168 Crane (TX) (39-29)

2Stamford (TX)Texas1A Region II District 111A8-43-2 (t 2nd)6-49.7-2.858-71
WINS: #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (21-14), #7246 Munday (TX) (32-29), #8898 Hawley (TX) (30-27), #9932 Rotan (TX) (48-7), #10400 Hamlin (TX) (24-21), #11896 Baird (TX) (50-24), #11896 Winters (TX) (28-0), #13323 Roby (TX) (56-7), LOSSES: #2415 Roscoe (TX) (41-7), #5048 Seymour (TX) (31-7), #5818 Windthorst (TX) (26-7), #10665 Haskell (TX) (33-28)

3Rotan (TX)Texas1A Region II District 111A6-53-2 (t 2nd)6-5-1.6-4.959-62
WINS: #10400 Hamlin (TX) (14-7), #10665 Haskell (TX) (27-19), #11896 Winters (TX) (32-13), #12056 Miles (TX) (35-24), #13323 Roby (TX) (26-22), #13682 Cross Plains (TX) (33-7), LOSSES: #2084 Albany (TX) (70-13), #2415 Roscoe (TX) (51-0), #7063 Stamford (TX) (48-7), #7619 Bronte (TX) (26-22), #13201 Ranger (TX) (21-14)

4Hamlin (TX)Texas1A Region II District 111A4-62-3 (t 4th)4-5-3.6-4.252-56
WINS: #10267 Quanah (TX) (36-32), #10665 Haskell (TX) (42-32), #13201 Ranger (TX) (27-0), #13323 Roby (TX) (29-26), LOSSES: #2415 Roscoe (TX) (69-14), #5048 Seymour (TX) (44-20), #7063 Stamford (TX) (24-21), #7482 Anson (TX) (41-6), #7619 Bronte (TX) (42-21), #9932 Rotan (TX) (14-7)

5Haskell (TX)Texas1A Region II District 111A3-72-3 (t 4th)3-7-4.90.867-47
WINS: #7063 Stamford (TX) (33-28), #11896 Winters (TX) (34-7), #13323 Roby (TX) (38-26), LOSSES: #2084 Albany (TX) (42-7), #2153 Archer City (TX) (21-0), #2415 Roscoe (TX) (52-12), #7246 Munday (TX) (31-7), #9932 Rotan (TX) (27-19), #10267 Quanah (TX) (27-26), #10400 Hamlin (TX) (42-32)

6Roby (TX)Texas1A Region II District 111A0-100-5 (6th)0-10-22.8-5.456-54
WINS: none, LOSSES: #2415 Roscoe (TX) (61-22), #7063 Stamford (TX) (56-7), #7246 Stanton (TX) (28-12), #7619 Bronte (TX) (35-0), #9932 Rotan (TX) (26-22), #10400 Hamlin (TX) (29-26), #10665 Haskell (TX) (38-26), #11896 Winters (TX) (24-22), #12056 Miles (TX) (21-14), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (20-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Albany (TX)Texas1A Region II District 121A14-15-0 (1st)11-132.32.182-82
WINS: #2153 Archer City (TX) (14-7), #3614 Eastland (TX) (47-14), #5818 Windthorst (TX) (20-16), #7482 Anson (TX) (44-12), #7619 Bronte (TX) (27-17), #8394 Gorman (TX) (56-13), #8898 Hawley (TX) (21-14), #9932 Rotan (TX) (70-13), #10665 Haskell (TX) (42-7), #11896 Winters (TX) (59-13), #11896 Baird (TX) (70-0), #12056 Miles (TX) (77-0), #13201 Ranger (TX) (53-7), #13682 Cross Plains (TX) (63-0), LOSSES: #378 Stratford (TX) (28-0)

2Bronte (TX)Texas1A Region II District 121A8-34-1 (2nd)8-37.6-5.260-63
WINS: #9932 Rotan (TX) (26-22), #10400 Hamlin (TX) (42-21), #11896 Baird (TX) (35-13), #11896 Winters (TX) (21-13), #12056 Miles (TX) (35-13), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (32-26), #13323 Roby (TX) (35-0), #13682 Cross Plains (TX) (44-12), LOSSES: #2084 Albany (TX) (27-17), #2415 Roscoe (TX) (55-14), #4815 Junction (TX) (21-10)

3Winters (TX)Texas1A Region II District 121A4-73-2 (3rd)4-7-11.4-7.960-60
WINS: #11896 Baird (TX) (28-20), #12056 Miles (TX) (34-0), #13323 Roby (TX) (24-22), #13682 Cross Plains (TX) (31-7), LOSSES: #2084 Albany (TX) (59-13), #7063 Stamford (TX) (28-0), #7139 Menard (TX) (31-20), #7619 Bronte (TX) (21-13), #9932 Rotan (TX) (32-13), #10665 Haskell (TX) (34-7), #12034 Christoval (TX) (17-14)

4Baird (TX)Texas1A Region II District 121A4-62-3 (4th)4-5-11.4-10.363-50
WINS: #12056 Miles (TX) (30-28), #13201 Ranger (TX) (27-13), #13682 Cross Plains (TX) (33-6), #14249 Santo (TX) (39-6), LOSSES: #2084 Albany (TX) (70-0), #7063 Stamford (TX) (50-24), #7139 Menard (TX) (28-0), #7318 Lubbock Christian (Lubbock, TX) (39-13), #7619 Bronte (TX) (35-13), #11896 Winters (TX) (28-20)

5Miles (TX)Texas1A Region II District 121A4-61-4 (5th)4-6-12.4-11.451-58
WINS: #12034 Christoval (TX) (42-7), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (21-19), #13323 Roby (TX) (21-14), #13682 Cross Plains (TX) (34-13), LOSSES: #2084 Albany (TX) (77-0), #7139 Menard (TX) (46-6), #7619 Bronte (TX) (35-13), #9932 Rotan (TX) (35-24), #11896 Baird (TX) (30-28), #11896 Winters (TX) (34-0)

6Cross Plains (TX)Texas1A Region II District 121A2-80-5 (6th)1-8-27.1-12.456-46
WINS: #13699 Ponder (TX) (19-14), #14249 Santo (TX) (28-7), LOSSES: #2084 Albany (TX) (63-0), #7139 Menard (TX) (60-0), #7619 Bronte (TX) (44-12), #9932 Rotan (TX) (33-7), #11666 Evant (TX) (56-14), #11896 Baird (TX) (33-6), #11896 Winters (TX) (31-7), #12056 Miles (TX) (34-13)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Collinsville (TX)Texas1A Region II District 131A6-43-1 (t 1st)4-3132.671-45
WINS: #7063 Lindsay (TX) (21-14), #8762 Sacred Heart (Muenster, TX) (34-7), #9768 Muenster (TX) (21-19), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (40-14), #10591 Wolfe City (TX) (34-20), #12892 Blue Ridge (TX) (28-7), LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (44-27), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (26-12), #3472 Goldthwaite (TX) (24-12), #9202 Era (TX) (21-18)

2Lindsay (TX)Texas1A Region II District 131A8-53-1 (t 1st)6-49.7-2.876-65
WINS: #9202 Era (TX) (38-22), #9768 Muenster (TX) (20-14), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (38-10), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (12-10), #11003 Petrolia (TX) (14-7), #12077 Celeste (TX) (28-0), #12892 Blue Ridge (TX) (43-0), #13540 Gainesville State (Gainesville, TX) (41-0), LOSSES: #2153 Archer City (TX) (48-7), #2153 Archer City (TX) (56-9), #5818 Windthorst (TX) (14-6), #6233 Collinsville (TX) (21-14), #6305 Tom Bean (TX) (28-19)

3Era (TX)Texas1A Region II District 131A7-32-2 (t 3rd)5-21.5-14.345-64
WINS: #6233 Collinsville (TX) (21-18), #8762 Sacred Heart (Muenster, TX) (35-21), #12077 Celeste (TX) (32-22), #12871 Bells (TX) (42-26), #12892 Blue Ridge (TX) (28-6), #13470 Detroit (TX) (33-0), #14249 Santo (TX) (41-0), LOSSES: #7063 Lindsay (TX) (38-22), #8514 Millsap (TX) (27-19), #9768 Muenster (TX) (27-20)

4Muenster (TX)Texas1A Region II District 131A6-62-2 (t 3rd)6-3-0.9-7.855-72
WINS: #9202 Era (TX) (27-20), #10591 Wolfe City (TX) (35-19), #10591 Wolfe City (TX) (33-26), #11003 Petrolia (TX) (19-14), #12892 Blue Ridge (TX) (34-14), #14249 Santo (TX) (41-0), LOSSES: #4861 Nocona (TX) (44-0), #6233 Collinsville (TX) (21-19), #7063 Lindsay (TX) (20-14), #8394 Gorman (TX) (27-19), #8514 Millsap (TX) (26-6), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (21-13)

5Blue Ridge (TX)Texas1A Region II District 131A2-80-4 (6th)1-5-18.6-1248-55
WINS: #13470 Detroit (TX) (25-6), #14548 A Plus Academy (Dallas, TX) (41-0), LOSSES: #6233 Collinsville (TX) (28-7), #6305 Tom Bean (TX) (21-0), #7063 Lindsay (TX) (43-0), #9202 Era (TX) (28-6), #9768 Muenster (TX) (34-14), #10101 Howe (TX) (49-14), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (28-14), #12077 Celeste (TX) (20-19)

6Savoy (TX)Texas1A Region II District 131A1-10-00-0-29.6-37.65-13
WINS: #14596 Dallas Prep Academy (Dallas, TX) (50-0), LOSSES: #10267 Covenant Christian (Colleyville, TX) (2-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Boles (Quinlan, TX)Texas1A Region II District 141A13-15-0 (1st)10-128-2.873-77
WINS: #5048 Seymour (TX) (42-27), #6043 De Leon (TX) (31-3), #6233 Collinsville (TX) (44-27), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (41-20), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (46-28), #10591 Wolfe City (TX) (34-27), #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (62-14), #10844 Rice (TX) (57-8), #12077 Celeste (TX) (41-0), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (62-0), #13613 Cumby (TX) (40-0), #14324 Fruitvale (TX) (49-0), #14513 Gateway Charter Academy (Dallas, TX) (73-6), LOSSES: #441 Canadian (TX) (68-27)

2Wolfe City (TX)Texas1A Region II District 141A5-64-1 (2nd)4-4-4.6-12.156-63
WINS: #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (42-21), #12077 Celeste (TX) (34-14), #13613 Cumby (TX) (59-15), #14324 Fruitvale (TX) (56-0), #14513 Gateway Charter Academy (Dallas, TX) (69-0), LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (34-27), #6233 Collinsville (TX) (34-20), #6717 Leonard (TX) (29-28), #7318 Honey Grove (TX) (46-24), #9768 Muenster (TX) (33-26), #9768 Muenster (TX) (35-19)

3Celeste (TX)Texas1A Region II District 141A6-53-2 (3rd)5-4-12.5-18.448-66
WINS: #12892 Blue Ridge (TX) (20-19), #13470 Detroit (TX) (26-7), #13613 Cumby (TX) (34-20), #14324 Fruitvale (TX) (33-6), #14513 Gateway Charter Academy (Dallas, TX) (41-8), #14548 A Plus Academy (Dallas, TX) (33-0), LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (41-0), #6717 Leonard (TX) (12-2), #7063 Lindsay (TX) (28-0), #9202 Era (TX) (32-22), #10591 Wolfe City (TX) (34-14)

4Cumby (TX)Texas1A Region II District 141A2-82-3 (4th)2-7-26.2-14.853-57
WINS: #14324 Fruitvale (TX) (44-6), #14513 Gateway Charter Academy (Dallas, TX) (51-26), LOSSES: #2397 Maud (TX) (54-6), #2810 Boles (Quinlan, TX) (40-0), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (33-0), #10591 Wolfe City (TX) (59-15), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (17-14), #12077 Celeste (TX) (34-20), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (19-8), #13470 Detroit (TX) (24-8)

5Fruitvale (TX)Texas1A Region II District 141A2-81-4 (5th)2-7-39.2-24.837-69
WINS: #14410 Frost (TX) (29-24), #14513 Gateway Charter Academy (Dallas, TX) (40-12), LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (49-0), #10591 Wolfe City (TX) (56-0), #10923 Hawkins (TX) (60-0), #12077 Celeste (TX) (33-6), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (41-0), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (41-6), #13613 Cumby (TX) (44-6), #14002 All Saints Episcopal (Tyler, TX) (28-22)

6Gateway Charter Academy (Dallas, TX)Texas1A Region II District 141A0-100-5 (6th)0-7-47.5-13.856-46
WINS: none, LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (73-6), #6095 Itasca (TX) (64-0), #8394 Gorman (TX) (54-8), #9768 Fort Worth Christian (North Richland Hills, TX) (30-6), #10591 Wolfe City (TX) (69-0), #11586 Dallas HSAA Blue (Plano, TX) (47-14), #12077 Celeste (TX) (41-8), #13613 Cumby (TX) (51-26), #13869 Sunnyvale (TX) (44-0), #14324 Fruitvale (TX) (40-12)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1De Leon (TX)Texas1A Region II District 151A10-15-0 (1st)9-113.8-11.448-70
WINS: #8394 Gorman (TX) (28-7), #9150 San Saba (TX) (21-19), #9515 Dawson (TX) (35-7), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (52-15), #11984 Tolar (TX) (42-7), #12034 Christoval (TX) (47-7), #12620 Milano (TX) (26-0), #13201 Ranger (TX) (49-0), #13935 Valley Mills (TX) (66-6), #14249 Santo (TX) (59-0), LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (31-3)

2Gorman (TX)Texas1A Region II District 151A7-53-2 (3rd)7-54.8-672-62
WINS: #9768 Muenster (TX) (27-19), #11666 Evant (TX) (40-0), #11984 Tolar (TX) (35-10), #12034 Christoval (TX) (30-20), #13201 Ranger (TX) (42-3), #14249 Santo (TX) (49-6), #14513 Gateway Charter Academy (Dallas, TX) (54-8), LOSSES: #2084 Albany (TX) (56-13), #2153 Archer City (TX) (35-7), #2415 Roscoe (TX) (57-0), #6043 De Leon (TX) (28-7), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (13-6)

3Perrin-Whitt (Perrin, TX)Texas1A Region II District 151A8-34-1 (2nd)6-2-2.7-14.742-74
WINS: #8394 Gorman (TX) (13-6), #10686 Chico (TX) (34-26), #11666 Evant (TX) (49-35), #11984 Tolar (TX) (14-13), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (21-0), #13201 Ranger (TX) (45-21), #14249 Santo (TX) (34-0), #14410 Frost (TX) (40-14), LOSSES: #6043 De Leon (TX) (52-15), #7063 Lindsay (TX) (38-10), #8514 Millsap (TX) (20-14)

4Tolar (TX)Texas1A Region II District 151A3-72-3 (4th)3-5-11.9-7.756-51
WINS: #13201 Ranger (TX) (48-0), #13935 Valley Mills (TX) (52-14), #14249 Santo (TX) (44-6), LOSSES: #2153 Archer City (TX) (39-7), #6043 De Leon (TX) (42-7), #6375 Hico (TX) (50-0), #6641 Meridian (TX) (57-7), #8394 Gorman (TX) (35-10), #9105 Rio Vista (TX) (34-9), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (14-13)

5Ranger (TX)Texas1A Region II District 151A2-81-4 (5th)2-7-21.5-7.658-52
WINS: #9932 Rotan (TX) (21-14), #14249 Santo (TX) (48-13), LOSSES: #2084 Albany (TX) (53-7), #6043 De Leon (TX) (49-0), #8394 Gorman (TX) (42-3), #8898 Hawley (TX) (44-0), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (45-21), #10400 Hamlin (TX) (27-0), #11896 Baird (TX) (27-13), #11984 Tolar (TX) (48-0)

6Santo (TX)Texas1A Region II District 151A1-90-5 (6th)1-9-37.2-15.949-57
WINS: #14410 Frost (TX) (12-0), LOSSES: #6043 De Leon (TX) (59-0), #8394 Gorman (TX) (49-6), #9202 Era (TX) (41-0), #9768 Muenster (TX) (41-0), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (34-0), #11896 Baird (TX) (39-6), #11984 Tolar (TX) (44-6), #13201 Ranger (TX) (48-13), #13682 Cross Plains (TX) (28-7)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Archer City (TX)Texas1A Region II District 91A12-15-0 (1st)11-131.84.276-72
WINS: #2415 Roscoe (TX) (38-27), #5048 Seymour (TX) (33-15), #5818 Windthorst (TX) (34-7), #7063 Lindsay (TX) (48-7), #7063 Lindsay (TX) (56-9), #7246 Munday (TX) (56-8), #8394 Gorman (TX) (35-7), #10665 Haskell (TX) (21-0), #10686 Chico (TX) (46-0), #11003 Petrolia (TX) (33-14), #11984 Tolar (TX) (39-7), #12156 Electra (TX) (35-7), LOSSES: #2084 Albany (TX) (14-7)

2Seymour (TX)Texas1A Region II District 91A8-44-1 (2nd)7-217.71.864-69
WINS: #5818 Windthorst (TX) (24-0), #7063 Stamford (TX) (31-7), #7246 Munday (TX) (21-20), #10400 Hamlin (TX) (44-20), #10574 Ralls (TX) (37-6), #11003 Petrolia (TX) (21-0), #12156 Electra (TX) (24-6), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (28-7), LOSSES: #2153 Archer City (TX) (33-15), #2810 Boles (Quinlan, TX) (42-27), #4179 Jacksboro (TX) (22-3), #8544 Olney (TX) (16-10)

3Windthorst (TX)Texas1A Region II District 91A6-53-2 (3rd)5-314.78.276-50
WINS: #7063 Stamford (TX) (26-7), #7063 Lindsay (TX) (14-6), #7246 Munday (TX) (20-14), #8544 Olney (TX) (40-8), #11003 Petrolia (TX) (47-27), #12156 Electra (TX) (48-6), LOSSES: #2084 Albany (TX) (20-16), #2153 Archer City (TX) (34-7), #2613 Holliday (TX) (23-20), #5048 Seymour (TX) (24-0), #6214 Alvord (TX) (14-0)

4Munday (TX)Texas1A Region II District 91A5-52-3 (4th)4-49153-57
WINS: #8544 Olney (TX) (46-21), #10267 Quanah (TX) (35-20), #10665 Haskell (TX) (31-7), #11003 Petrolia (TX) (42-14), #12156 Electra (TX) (38-27), LOSSES: #2153 Archer City (TX) (56-8), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (22-19), #5048 Seymour (TX) (21-20), #5818 Windthorst (TX) (20-14), #7063 Stamford (TX) (32-29)

5Petrolia (TX)Texas1A Region II District 91A1-91-4 (5th)1-6-6.54.767-48
WINS: #12156 Electra (TX) (42-20), LOSSES: #2153 Archer City (TX) (33-14), #3681 Henrietta (TX) (38-15), #5048 Seymour (TX) (21-0), #5818 Windthorst (TX) (47-27), #6214 Alvord (TX) (44-0), #7063 Lindsay (TX) (14-7), #7246 Munday (TX) (42-14), #8762 Sacred Heart (Muenster, TX) (14-0), #9768 Muenster (TX) (19-14)

6Electra (TX)Texas1A Region II District 91A1-90-5 (6th)0-7-13.13.662-47
WINS: #13153 City View (Wichita Falls, TX) (16-8), LOSSES: #2153 Archer City (TX) (35-7), #2613 Holliday (TX) (35-0), #3825 Wellington (TX) (44-15), #5048 Seymour (TX) (24-6), #5818 Windthorst (TX) (48-6), #6214 Alvord (TX) (21-6), #7246 Munday (TX) (38-27), #11003 Petrolia (TX) (42-20), #12127 Memphis (TX) (28-26)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Maud (TX)Texas1A Region III District 171A12-15-0 (1st)10-130.10.269-75
WINS: #4545 Grapeland (TX) (26-7), #5114 Normangee (TX) (42-22), #5993 Tenaha (TX) (28-6), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (34-14), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (41-0), #8592 Ore City (TX) (35-12), #10484 Big Sandy (TX) (34-0), #10923 Hawkins (TX) (51-19), #11766 Waskom (TX) (37-14), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (60-0), #13470 Detroit (TX) (60-18), #13613 Cumby (TX) (54-6), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (27-18)

2Bowie [James] (Simms, TX)Texas1A Region III District 171A7-43-2 (t 2nd)5-412.3-461-63
WINS: #8195 Carlisle (Price, TX) (26-0), #10484 Big Sandy (TX) (62-0), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (36-28), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (55-6), #13470 Detroit (TX) (39-0), #13613 Cumby (TX) (33-0), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (28-0), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (33-19), #2397 Maud (TX) (34-14), #2810 Boles (Quinlan, TX) (41-20), #10923 Hawkins (TX) (39-20)

3Big Sandy (TX)Texas1A Region III District 171A4-63-2 (t 2nd)3-4-4.1-6.255-53
WINS: #10923 Hawkins (TX) (28-20), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (51-20), #13470 Detroit (TX) (35-6), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (54-6), LOSSES: #2397 Maud (TX) (34-0), #5085 Gorman [Bishop Thomas K.] (Tyler, TX) (40-30), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (62-0), #6657 Mt. Enterprise (TX) (35-15), #7387 Brook Hill (Bullard, TX) (35-0), #9951 Overton (TX) (26-20)

4Hawkins (TX)Texas1A Region III District 171A4-73-2 (t 2nd)4-5-6.1-3.568-50
WINS: #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (39-20), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (51-8), #13470 Detroit (TX) (26-6), #14324 Fruitvale (TX) (60-0), LOSSES: #2397 Maud (TX) (51-19), #4861 Alto (TX) (41-14), #6657 Mt. Enterprise (TX) (34-20), #6867 Winona (TX) (26-6), #7387 Brook Hill (Bullard, TX) (28-7), #8195 Carlisle (Price, TX) (51-26), #10484 Big Sandy (TX) (28-20)

5Union Hill (Gilmer, TX)Texas1A Region III District 171A3-71-4 (5th)3-7-19.3-8.756-53
WINS: #13470 Detroit (TX) (8-0), #13613 Cumby (TX) (19-8), #14324 Fruitvale (TX) (41-0), LOSSES: #2397 Maud (TX) (60-0), #2810 Boles (Quinlan, TX) (62-0), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (55-6), #8195 Carlisle (Price, TX) (56-0), #9951 Overton (TX) (35-0), #10484 Big Sandy (TX) (51-20), #10923 Hawkins (TX) (51-8)

6Detroit (TX)Texas1A Region III District 171A2-80-5 (6th)1-8-24.5-13.750-56
WINS: #13613 Cumby (TX) (24-8), #14009 Highlands (Irving, TX) (22-0), LOSSES: #2397 Maud (TX) (60-18), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (39-0), #9202 Era (TX) (33-0), #10484 Big Sandy (TX) (35-6), #10923 Hawkins (TX) (26-6), #12077 Celeste (TX) (26-7), #12892 Blue Ridge (TX) (25-6), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (8-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Tenaha (TX)Texas1A Region III District 191A8-35-1 (2nd)7-314-655-62
WINS: #8544 Joaquin (TX) (38-20), #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (48-22), #11724 Timpson (TX) (41-0), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (45-18), #11766 Waskom (TX) (41-28), #12931 Trinity (TX) (46-14), #13310 Beckville (TX) (72-14), #14556 Burkeville (TX) (64-0), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (18-16), #2397 Maud (TX) (28-6), #6657 Mt. Enterprise (TX) (42-29)

2Mt. Enterprise (TX)Texas1A Region III District 191A9-26-0 (1st)9-111.3-6.546-65
WINS: #5993 Tenaha (TX) (42-29), #8544 Joaquin (TX) (21-20), #10484 Big Sandy (TX) (35-15), #10923 Hawkins (TX) (34-20), #11724 Timpson (TX) (47-27), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (41-12), #11766 Waskom (TX) (59-19), #12485 Cushing (TX) (52-0), #13310 Beckville (TX) (52-6), LOSSES: #4545 Grapeland (TX) (53-33), #5936 Shelbyville (TX) (28-14)

3Joaquin (TX)Texas1A Region III District 191A4-64-2 (3rd)4-34.2-0.952-51
WINS: #11724 Timpson (TX) (58-16), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (57-13), #11766 Waskom (TX) (58-6), #13310 Beckville (TX) (44-13), LOSSES: #3193 White Oak (TX) (48-12), #4861 Alto (TX) (25-13), #5936 Shelbyville (TX) (21-13), #5993 Tenaha (TX) (38-20), #6657 Mt. Enterprise (TX) (21-20), #7987 Garrison (TX) (41-34)

4Timpson (TX)Texas1A Region III District 191A3-62-4 (t 4th)3-4-10.4-11.237-53
WINS: #11766 Waskom (TX) (31-22), #13310 Beckville (TX) (42-22), #14556 Burkeville (TX) (54-14), LOSSES: #5936 Shelbyville (TX) (32-14), #5993 Tenaha (TX) (41-0), #6657 Mt. Enterprise (TX) (47-27), #7987 Garrison (TX) (41-40), #8544 Joaquin (TX) (58-16), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (49-38)

5West Sabine (Pineland, TX)Texas1A Region III District 191A3-62-4 (t 4th)3-4-10.5-9.737-53
WINS: #11724 Timpson (TX) (49-38), #13310 Beckville (TX) (37-7), #14229 Colmesneil (TX) (45-0), LOSSES: #5798 Buna (TX) (40-12), #5993 Tenaha (TX) (45-18), #6657 Mt. Enterprise (TX) (41-12), #8544 Joaquin (TX) (57-13), #8637 Hemphill (TX) (28-21), #11766 Waskom (TX) (23-21)

6Waskom (TX)Texas1A Region III District 191A2-82-4 (t 4th)2-5-10.6-1.257-45
WINS: #11744 West Sabine (Pineland, TX) (23-21), #13310 Beckville (TX) (49-35), LOSSES: #2397 Maud (TX) (37-14), #5993 Tenaha (TX) (41-28), #6073 Elysian Fields (TX) (42-12), #6657 Mt. Enterprise (TX) (59-19), #6867 Winona (TX) (34-8), #7318 Redwater (TX) (35-21), #8544 Joaquin (TX) (58-6), #11724 Timpson (TX) (31-22)

7Beckville (TX)Texas1A Region III District 191A1-90-6 (7th)1-6-22.6-7.442-57
WINS: #12485 Cushing (TX) (19-6), LOSSES: #5993 Tenaha (TX) (72-14), #6657 Mt. Enterprise (TX) (52-6), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (35-6), #8544 Joaquin (TX) (44-13), #8592 Ore City (TX) (49-41), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (39-7), #11724 Timpson (TX) (42-22), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (37-7), #11766 Waskom (TX) (49-35)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Cayuga (TX)Texas1A Region III District 201A13-35-1 (t 1st)11-235.49.4113-68
WINS: #2397 Maud (TX) (27-18), #4153 Bremond (TX) (35-12), #4211 Ganado (TX) (42-7), #4861 Alto (TX) (35-24), #4891 Frankston (TX) (48-20), #5993 Tenaha (TX) (18-16), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (33-19), #8195 Carlisle (Price, TX) (54-21), #9515 Dawson (TX) (43-20), #9951 Overton (TX) (55-6), #10787 Grand Saline (TX) (57-0), #12485 Cushing (TX) (56-0), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (53-0), LOSSES: #378 Stratford (TX) (24-13), #4545 Grapeland (TX) (27-20), #5167 Kerens (TX) (39-14)

2Grapeland (TX)Texas1A Region III District 201A9-35-1 (t 1st)6-319.73.270-61
WINS: #1621 Cayuga (TX) (27-20), #6339 Grace Community (Tyler, TX) (27-20), #6657 Mt. Enterprise (TX) (53-33), #8195 Carlisle (Price, TX) (34-0), #8998 Elkhart (TX) (27-14), #9951 Centerville (TX) (20-0), #9951 Overton (TX) (7-0), #12485 Cushing (TX) (32-0), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (51-0), LOSSES: #2397 Maud (TX) (26-7), #4861 Alto (TX) (39-26), #6482 Lovelady (TX) (40-13)

3Alto (TX)Texas1A Region III District 201A8-45-1 (t 1st)7-218.41.971-62
WINS: #4545 Grapeland (TX) (39-26), #7987 Garrison (TX) (48-6), #8195 Carlisle (Price, TX) (28-20), #8544 Joaquin (TX) (25-13), #9951 Overton (TX) (47-6), #10923 Hawkins (TX) (41-14), #12485 Cushing (TX) (59-0), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (60-0), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (35-24), #2613 Mart (TX) (27-20), #3854 San Augustine (TX) (26-7), #4891 Frankston (TX) (34-13)

4Carlisle (Price, TX)Texas1A Region III District 201A6-43-3 (4th)6-45.6-7.853-58
WINS: #9951 Overton (TX) (42-21), #10923 Hawkins (TX) (51-26), #12485 Cushing (TX) (37-0), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (56-0), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (49-7), #14229 Colmesneil (TX) (53-0), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (54-21), #4545 Grapeland (TX) (34-0), #4861 Alto (TX) (28-20), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (26-0)

5Overton (TX)Texas1A Region III District 201A4-62-4 (5th)4-4-1.7-3.555-54
WINS: #10484 Big Sandy (TX) (26-20), #12485 Cushing (TX) (26-6), #12986 Union Hill (Gilmer, TX) (35-0), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (34-14), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (55-6), #4545 Grapeland (TX) (7-0), #4861 Alto (TX) (47-6), #8195 Carlisle (Price, TX) (42-21), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (20-14), #8592 Ore City (TX) (22-19)

6Cushing (TX)Texas1A Region III District 201A2-71-5 (6th)2-7-15.4-4.554-45
WINS: #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (14-6), #13723 Chester (TX) (47-7), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (56-0), #4545 Grapeland (TX) (32-0), #4861 Alto (TX) (59-0), #6657 Mt. Enterprise (TX) (52-0), #8195 Carlisle (Price, TX) (37-0), #9951 Overton (TX) (26-6), #13310 Beckville (TX) (19-6)

7Cross Roads (Malakoff, TX)Texas1A Region III District 201A1-90-6 (7th)1-7-23.6-4.957-53
WINS: #14324 Fruitvale (TX) (41-6), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (53-0), #4545 Grapeland (TX) (51-0), #4861 Alto (TX) (60-0), #8195 Carlisle (Price, TX) (49-7), #9515 Dawson (TX) (34-0), #9951 Overton (TX) (34-14), #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (47-7), #10844 Rice (TX) (41-7), #12485 Cushing (TX) (14-6)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Itasca (TX)Texas1A Region III District 211A10-16-0 (1st)9-113.6-14.841-74
WINS: #6641 Meridian (TX) (50-26), #8741 Axtell (TX) (38-12), #9515 Dawson (TX) (32-19), #10761 Italy (TX) (31-28), #10844 Rice (TX) (28-14), #11884 Holland (TX) (50-6), #12879 Hubbard (TX) (37-0), #13801 Wortham (TX) (54-0), #14410 Frost (TX) (43-6), #14513 Gateway Charter Academy (Dallas, TX) (64-0), LOSSES: #5114 Normangee (TX) (22-14)

2Axtell (TX)Texas1A Region III District 211A6-54-2 (3rd)5-53.4-6.557-62
WINS: #9150 Clifton (TX) (14-6), #10761 Italy (TX) (18-13), #11884 Holland (TX) (31-0), #12879 Hubbard (TX) (49-20), #13801 Wortham (TX) (41-0), #14410 Frost (TX) (56-8), LOSSES: #2613 Mart (TX) (26-22), #6095 Itasca (TX) (38-12), #6641 Meridian (TX) (27-26), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (36-28), #9515 Dawson (TX) (7-0)

3Dawson (TX)Texas1A Region III District 211A6-55-1 (2nd)6-50.1-5.766-58
WINS: #8741 Axtell (TX) (7-0), #10761 Italy (TX) (34-27), #12879 Hubbard (TX) (46-12), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (34-0), #13801 Wortham (TX) (50-18), #14410 Frost (TX) (33-14), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (43-20), #4153 Bremond (TX) (55-6), #6043 De Leon (TX) (35-7), #6095 Itasca (TX) (32-19), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (28-6)

4Italy (TX)Texas1A Region III District 211A4-63-3 (4th)3-4-5.3-1342-64
WINS: #12879 Hubbard (TX) (28-8), #13226 Malakoff (TX) (33-8), #13801 Wortham (TX) (39-0), #14410 Frost (TX) (40-7), LOSSES: #6095 Chilton (TX) (28-26), #6095 Itasca (TX) (31-28), #6375 Maypearl (TX) (27-13), #8741 Axtell (TX) (18-13), #9515 Dawson (TX) (34-27), #9639 Palmer (TX) (19-7)

5Hubbard (TX)Texas1A Region III District 211A2-82-4 (5th)2-7-18.5-8.853-53
WINS: #13801 Wortham (TX) (26-7), #14410 Frost (TX) (56-21), LOSSES: #6095 Itasca (TX) (37-0), #6641 Meridian (TX) (53-0), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (56-21), #7917 Bartlett (TX) (41-19), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (45-24), #8741 Axtell (TX) (49-20), #9515 Dawson (TX) (46-12), #10761 Italy (TX) (28-8)

6Wortham (TX)Texas1A Region III District 211A1-91-5 (6th)1-6-29.1-1048-57
WINS: #14410 Frost (TX) (18-7), LOSSES: #5993 Buffalo (TX) (39-0), #6095 Itasca (TX) (54-0), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (41-0), #8446 Blooming Grove (TX) (43-14), #8741 Axtell (TX) (41-0), #9515 Dawson (TX) (50-18), #10761 Italy (TX) (39-0), #12879 Hubbard (TX) (26-7), #13105 Riesel (TX) (34-26)

7Frost (TX)Texas1A Region III District 211A0-100-6 (7th)0-9-42-20.442-55
WINS: none, LOSSES: #6095 Itasca (TX) (43-6), #8741 Axtell (TX) (56-8), #9515 Dawson (TX) (33-14), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (40-14), #10761 Italy (TX) (40-7), #12879 Hubbard (TX) (56-21), #13699 Ponder (TX) (38-27), #13801 Wortham (TX) (18-7), #14249 Santo (TX) (12-0), #14324 Fruitvale (TX) (29-24)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Mart (TX)Texas1A Region III District 221A12-35-0 (1st)10-1298.5100-75
WINS: #3086 Reicher Catholic (Waco, TX) (41-0), #4153 Bremond (TX) (42-7), #4311 Teague (TX) (37-30), #4815 Junction (TX) (22-12), #4861 Alto (TX) (27-20), #5114 Normangee (TX) (26-7), #6095 Chilton (TX) (24-14), #6482 Lovelady (TX) (28-12), #8741 Axtell (TX) (26-22), #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (28-0), #12916 Iola (TX) (64-6), #13105 Riesel (TX) (71-19), LOSSES: #441 Canadian (TX) (38-7), #5237 Lexington (TX) (20-19), #5798 Marlin (TX) (21-16)

2Bremond (TX)Texas1A Region III District 221A11-24-1 (2nd)9-221.3-0.973-75
WINS: #4681 Hearne (TX) (25-24), #5114 Normangee (TX) (16-15), #6095 Chilton (TX) (31-30), #6482 Lovelady (TX) (27-23), #9515 Dawson (TX) (55-6), #9686 Thorndale (TX) (33-13), #10415 Leon (Jewett, TX) (34-0), #11660 Granger (TX) (48-24), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (49-8), #12916 Iola (TX) (54-12), #13105 Riesel (TX) (71-13), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (35-12), #2613 Mart (TX) (42-7)

3Normangee (TX)Texas1A Region III District 221A8-53-2 (3rd)7-417.53.388-56
WINS: #6095 Itasca (TX) (22-14), #6482 Lovelady (TX) (51-28), #7917 Bartlett (TX) (20-18), #8592 Groveton (TX) (45-14), #9686 Thorndale (TX) (34-0), #10507 Evadale (TX) (32-6), #12916 Iola (TX) (53-22), #13105 Riesel (TX) (68-40), LOSSES: #2397 Maud (TX) (42-22), #2613 Mart (TX) (26-7), #4153 Bremond (TX) (16-15), #4455 Burton (TX) (36-8), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (12-7)

4Lovelady (TX)Texas1A Region III District 221A5-52-3 (4th)3-312.1564-52
WINS: #2775 Franklin (TX) (38-35), #4545 Grapeland (TX) (40-13), #5993 Buffalo (TX) (28-14), #12916 Iola (TX) (51-0), #13105 Riesel (TX) (55-13), LOSSES: #2613 Mart (TX) (28-12), #4153 Bremond (TX) (27-23), #5085 Gorman [Bishop Thomas K.] (Tyler, TX) (27-7), #5114 Normangee (TX) (51-28), #8592 Groveton (TX) (21-20)

5Iola (TX)Texas1A Region III District 221A1-91-4 (5th)1-8-18.8-2.862-52
WINS: #13105 Riesel (TX) (50-22), LOSSES: #2613 Mart (TX) (64-6), #4153 Bremond (TX) (54-12), #5114 Normangee (TX) (53-22), #6482 Lovelady (TX) (51-0), #7917 Bartlett (TX) (29-8), #9686 Thorndale (TX) (38-36), #9932 Somerville (TX) (46-12), #12304 St. Joseph Catholic (Bryan, TX) (44-36), #12620 Milano (TX) (19-0)

6Riesel (TX)Texas1A Region III District 221A1-90-5 (6th)1-5-20.5-1.256-55
WINS: #13801 Wortham (TX) (34-26), LOSSES: #2613 Mart (TX) (71-19), #4153 Bremond (TX) (71-13), #5114 Normangee (TX) (68-40), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (53-0), #6482 Lovelady (TX) (55-13), #8446 Blooming Grove (TX) (38-35), #9951 Centerville (TX) (52-21), #10330 Lehman (Kyle, TX) (43-28), #12916 Iola (TX) (50-22)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Hull-Daisetta (Daisetta, TX)Texas1A Region III District 231A8-36-1 (2nd)6-33.4-15.150-57
WINS: #5798 Hardin (TX) (27-24), #11514 Warren (TX) (32-6), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (39-8), #13314 High Island (TX) (63-0), #13723 Chester (TX) (47-3), #14187 Sabine Pass (TX) (64-0), #14229 Colmesneil (TX) (58-21), #14556 Burkeville (TX) (55-0), LOSSES: #2613 Mart (TX) (28-0), #5993 Tenaha (TX) (48-22), #10507 Evadale (TX) (16-6)

2Evadale (TX)Texas1A Region III District 231A7-37-0 (1st)7-1-4.2-17.840-53
WINS: #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (16-6), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (16-0), #13314 High Island (TX) (34-20), #13723 Chester (TX) (55-14), #14187 Sabine Pass (TX) (61-0), #14229 Colmesneil (TX) (55-13), #14556 Burkeville (TX) (62-0), LOSSES: #5114 Normangee (TX) (32-6), #6017 Kountze (TX) (31-6), #9105 Deweyville (TX) (26-7)

3West Hardin (Saratoga, TX)Texas1A Region III District 231A5-45-2 (3rd)5-3-13.6-19.738-48
WINS: #13314 High Island (TX) (36-22), #13723 Chester (TX) (47-26), #14187 Sabine Pass (TX) (65-7), #14229 Colmesneil (TX) (47-21), #14556 Burkeville (TX) (67-8), LOSSES: #4153 Bremond (TX) (49-8), #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (39-8), #10507 Evadale (TX) (16-0), #11514 Warren (TX) (18-15)

4High Island (TX)Texas1A Region III District 231A4-43-3 (4th)3-3-22.7-31.830-41
WINS: #13723 Chester (TX) (46-32), #14229 Colmesneil (TX) (47-31), #14556 Burkeville (TX) (41-6), #14570 Baytown Christian (Baytown, TX) (43-14), LOSSES: #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (63-0), #10507 Evadale (TX) (34-20), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (36-22), #12995 O'Connell (Galveston, TX) (27-14)

5Chester (TX)Texas1A Region III District 231A3-52-4 (5th)2-5-27.8-2930-43
WINS: #14229 Colmesneil (TX) (65-21), #14378 Legacy Christian Academy (Beaumont, TX) (40-20), #14556 Burkeville (TX) (48-20), LOSSES: #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (47-3), #10507 Evadale (TX) (55-14), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (47-26), #12485 Cushing (TX) (47-7), #13314 High Island (TX) (46-32)

6Sabine Pass (TX)Texas1A Region III District 231A1-61-4 (7th)1-4-35.8-23.531-34
WINS: #14556 Burkeville (TX) (34-0), LOSSES: #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (64-0), #9105 Deweyville (TX) (68-2), #10507 Evadale (TX) (61-0), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (65-7), #12995 O'Connell (Galveston, TX) (21-6), #14229 Colmesneil (TX) (26-20)

7Colmesneil (TX)Texas1A Region III District 231A2-82-5 (6th)2-7-36.8-26.139-49
WINS: #14187 Sabine Pass (TX) (26-20), #14556 Burkeville (TX) (49-12), LOSSES: #8195 Carlisle (Price, TX) (53-0), #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (58-21), #10507 Evadale (TX) (55-13), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (45-0), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (47-21), #13314 High Island (TX) (47-31), #13723 Chester (TX) (65-21), #14378 Legacy Christian Academy (Beaumont, TX) (52-45)

8Burkeville (TX)Texas1A Region III District 231A0-90-7 (8th)0-9-52.2-21.141-42
WINS: none, LOSSES: #5993 Tenaha (TX) (64-0), #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (55-0), #10507 Evadale (TX) (62-0), #11724 Timpson (TX) (54-14), #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (67-8), #13314 High Island (TX) (41-6), #13723 Chester (TX) (48-20), #14187 Sabine Pass (TX) (34-0), #14229 Colmesneil (TX) (49-12)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Goldthwaite (TX)Texas1A Region IV District 251A10-25-0 (1st)8-124.63.870-62
WINS: #4352 Hamilton (TX) (26-6), #5476 Mason (TX) (49-41), #6095 Chilton (TX) (54-14), #6233 Collinsville (TX) (24-12), #6641 Meridian (TX) (33-26), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (48-7), #9150 San Saba (TX) (35-0), #9686 Thorndale (TX) (42-10), #11666 Evant (TX) (75-42), #13935 Valley Mills (TX) (57-0), LOSSES: #2251 Shiner (TX) (33-7), #2277 Merkel (TX) (28-7)

2Chilton (TX)Texas1A Region IV District 251A7-53-2 (t 2nd)6-513.62.785-53
WINS: #5167 Kerens (TX) (32-19), #6641 Meridian (TX) (30-15), #7917 Bartlett (TX) (20-14), #9686 Thorndale (TX) (45-18), #10761 Italy (TX) (28-26), #11666 Evant (TX) (63-34), #13935 Valley Mills (TX) (50-8), LOSSES: #2613 Mart (TX) (24-14), #3472 Goldthwaite (TX) (54-14), #4153 Bremond (TX) (31-30), #4211 Ganado (TX) (21-6), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (39-16)

3Meridian (TX)Texas1A Region IV District 251A7-33-2 (t 2nd)6-311.4-6.753-55
WINS: #6831 Bosqueville (Waco, TX) (30-6), #8741 Axtell (TX) (27-26), #9556 Moody (TX) (34-21), #11666 Evant (TX) (50-8), #11984 Tolar (TX) (57-7), #12879 Hubbard (TX) (53-0), #13935 Valley Mills (TX) (49-0), LOSSES: #3472 Goldthwaite (TX) (33-26), #6095 Chilton (TX) (30-15), #6095 Itasca (TX) (50-26)

4Bosqueville (Waco, TX)Texas1A Region IV District 251A8-43-2 (t 2nd)7-310.6-6.565-68
WINS: #6095 Chilton (TX) (39-16), #8741 Axtell (TX) (36-28), #9515 Dawson (TX) (28-6), #11660 Granger (TX) (47-8), #11666 Evant (TX) (67-12), #12879 Hubbard (TX) (56-21), #13935 Valley Mills (TX) (62-0), #14511 Texas Christian Academy (Waco, TX) (62-0), LOSSES: #3086 Reicher Catholic (Waco, TX) (22-0), #3472 Goldthwaite (TX) (48-7), #4455 Burton (TX) (41-27), #6641 Meridian (TX) (30-6)

5Evant (TX)Texas1A Region IV District 251A4-61-4 (5th)3-6-10.1-11.654-56
WINS: #11884 Holland (TX) (35-28), #13682 Cross Plains (TX) (56-14), #13935 Valley Mills (TX) (66-38), #14511 Texas Christian Academy (Waco, TX) (52-0), LOSSES: #3472 Goldthwaite (TX) (75-42), #6095 Chilton (TX) (63-34), #6641 Meridian (TX) (50-8), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (67-12), #8394 Gorman (TX) (40-0), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (49-35)

6Valley Mills (TX)Texas1A Region IV District 251A0-100-5 (6th)0-8-31-1.162-47
WINS: none, LOSSES: #3472 Goldthwaite (TX) (57-0), #5167 Kerens (TX) (47-0), #6043 De Leon (TX) (66-6), #6095 Chilton (TX) (50-8), #6641 Meridian (TX) (49-0), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (62-0), #11452 Dublin (TX) (60-20), #11660 Granger (TX) (56-0), #11666 Evant (TX) (66-38), #11984 Tolar (TX) (52-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Bartlett (TX)Texas1A Region IV District 261A7-45-0 (1st)7-26.5-5.650-66
WINS: #9686 Thorndale (TX) (7-0), #11383 Thrall (TX) (21-0), #11660 Granger (TX) (47-8), #11884 Holland (TX) (35-6), #12620 Milano (TX) (34-0), #12879 Hubbard (TX) (41-19), #12916 Iola (TX) (29-8), LOSSES: #3614 Lago Vista (TX) (31-8), #4833 St. Andrew's (Austin, TX) (27-7), #5114 Normangee (TX) (20-18), #6095 Chilton (TX) (20-14)

2Thorndale (TX)Texas1A Region IV District 261A5-64-1 (2nd)5-5-0.5-1.362-60
WINS: #11383 Thrall (TX) (39-7), #11660 Granger (TX) (28-0), #11884 Holland (TX) (34-13), #12620 Milano (TX) (14-12), #12916 Iola (TX) (38-36), LOSSES: #3472 Goldthwaite (TX) (42-10), #4153 Bremond (TX) (33-13), #5114 Normangee (TX) (34-0), #6095 Chilton (TX) (45-18), #6981 Jarrell (TX) (56-0), #7917 Bartlett (TX) (7-0)

3Thrall (TX)Texas1A Region IV District 261A3-72-3 (t 3rd)3-4-8.5-4.846-55
WINS: #9932 Somerville (TX) (26-20), #11884 Holland (TX) (10-6), #12620 Milano (TX) (37-6), LOSSES: #3614 Lago Vista (TX) (62-7), #6375 Flatonia (TX) (35-21), #6981 Jarrell (TX) (46-7), #7917 Bartlett (TX) (21-0), #9556 Moody (TX) (19-15), #9686 Thorndale (TX) (39-7), #11660 Granger (TX) (34-0)

4Granger (TX)Texas1A Region IV District 261A4-72-3 (t 3rd)3-6-10-6.157-61
WINS: #11383 Thrall (TX) (34-0), #12620 Milano (TX) (50-7), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (40-27), #13935 Valley Mills (TX) (56-0), LOSSES: #4153 Bremond (TX) (48-24), #4455 Burton (TX) (41-0), #5237 Little River Academy (TX) (54-23), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (47-8), #7917 Bartlett (TX) (47-8), #9686 Thorndale (TX) (28-0), #11884 Holland (TX) (33-28)

5Holland (TX)Texas1A Region IV District 261A4-62-3 (t 3rd)2-6-11.3-12.450-58
WINS: #7917 Regents (Austin, TX) (33-20), #11660 Granger (TX) (33-28), #12620 Milano (TX) (34-7), #14511 Texas Christian Academy (Waco, TX) (54-6), LOSSES: #6095 Itasca (TX) (50-6), #7917 Bartlett (TX) (35-6), #8741 Axtell (TX) (31-0), #9686 Thorndale (TX) (34-13), #11383 Thrall (TX) (10-6), #11666 Evant (TX) (35-28)

6Milano (TX)Texas1A Region IV District 261A4-60-5 (6th)1-6-16.3-16.943-62
WINS: #12304 St. Joseph Catholic (Bryan, TX) (42-21), #12664 Giddings State (Giddings, TX) (32-6), #12916 Iola (TX) (19-0), #14511 Texas Christian Academy (Waco, TX) (27-0), LOSSES: #6043 De Leon (TX) (26-0), #7917 Bartlett (TX) (34-0), #9686 Thorndale (TX) (14-12), #11383 Thrall (TX) (37-6), #11660 Granger (TX) (50-7), #11884 Holland (TX) (34-7)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Shiner (TX)Texas1A Region IV District 271A9-24-1 (t 1st)5-231.18.260-55
WINS: #3472 Goldthwaite (TX) (33-7), #4211 Ganado (TX) (42-21), #4427 Schulenburg (TX) (41-8), #6255 Brazos (Wallis, TX) (21-20), #6375 Flatonia (TX) (51-0), #7387 Louise (TX) (36-15), #8924 Poth (TX) (22-0), #9423 Palacios (TX) (29-7), #9932 Somerville (TX) (56-0), LOSSES: #4455 Burton (TX) (28-21), #4815 Junction (TX) (21-14)

2Ganado (TX)Texas1A Region IV District 271A9-43-2 (3rd)6-321.18.786-57
WINS: #4455 Burton (TX) (17-15), #5476 Mason (TX) (23-14), #6073 Falls City (TX) (14-7), #6095 Chilton (TX) (21-6), #6375 Flatonia (TX) (17-14), #6552 Danbury (TX) (34-22), #9932 Somerville (TX) (30-6), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (22-14), #12879 Bloomington (TX) (44-6), LOSSES: #1621 Cayuga (TX) (42-7), #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (42-14), #2251 Shiner (TX) (42-21), #7387 Louise (TX) (28-7)

3Burton (TX)Texas1A Region IV District 271A8-34-1 (t 1st)7-220.14.868-52
WINS: #2251 Shiner (TX) (28-21), #5114 Normangee (TX) (36-8), #6214 Weimar (TX) (23-21), #6375 Flatonia (TX) (14-7), #6831 Bosqueville (Waco, TX) (41-27), #7387 Louise (TX) (42-21), #9932 Somerville (TX) (42-0), #11660 Granger (TX) (41-0), LOSSES: #4211 Ganado (TX) (17-15), #6073 Falls City (TX) (35-19), #9244 Hyde Park (Austin, TX) (25-16)

4Flatonia (TX)Texas1A Region IV District 271A6-32-3 (t 4th)3-312.5055-42
WINS: #7387 Louise (TX) (39-27), #9383 St. Paul (Shiner, TX) (55-42), #9932 Somerville (TX) (48-30), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (42-20), #11348 Sacred Heart (Hallettsville, TX) (34-0), #11383 Thrall (TX) (35-21), LOSSES: #2251 Shiner (TX) (51-0), #4211 Ganado (TX) (17-14), #4455 Burton (TX) (14-7)

5Louise (TX)Texas1A Region IV District 271A3-62-3 (t 4th)2-38.59.654-38
WINS: #4211 Ganado (TX) (28-7), #9556 Boling (TX) (34-21), #9932 Somerville (TX) (36-12), LOSSES: #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (39-18), #2251 Shiner (TX) (36-15), #4455 Burton (TX) (42-21), #6214 Weimar (TX) (15-14), #6375 Flatonia (TX) (39-27), #6552 Danbury (TX) (21-8)

6Somerville (TX)Texas1A Region IV District 271A3-60-5 (6th)1-6-1.6-0.148-47
WINS: #10415 Leon (Jewett, TX) (16-15), #11348 Sacred Heart (Hallettsville, TX) (52-28), #12916 Iola (TX) (46-12), LOSSES: #2251 Shiner (TX) (56-0), #4211 Ganado (TX) (30-6), #4455 Burton (TX) (42-0), #6375 Flatonia (TX) (48-30), #7387 Louise (TX) (36-12), #11383 Thrall (TX) (26-20)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Junction (TX)Texas1A Region IV District 291A10-44-2 (t 3rd)9-318.60.186-66
WINS: #2251 Shiner (TX) (21-14), #6684 Rocksprings (TX) (27-6), #7619 Bronte (TX) (21-10), #8968 Eldorado (TX) (34-33), #9450 Sonora (TX) (26-0), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (36-13), #10524 La Villa (TX) (51-12), #12034 Christoval (TX) (35-14), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (49-0), #13079 Medina (TX) (49-6), LOSSES: #2613 Mart (TX) (22-12), #5476 Mason (TX) (20-7), #7139 Menard (TX) (21-20), #8544 Harper (TX) (21-13)

2Mason (TX)Texas1A Region IV District 291A9-45-1 (t 1st)7-415.9087-58
WINS: #4815 Junction (TX) (20-7), #6684 Rocksprings (TX) (21-7), #8968 Eldorado (TX) (21-14), #9022 D'Hanis (TX) (39-0), #9150 San Saba (TX) (27-26), #9405 Bruni (TX) (41-26), #12034 Christoval (TX) (39-6), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (61-13), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (65-13), LOSSES: #2471 Iraan (TX) (21-0), #3472 Goldthwaite (TX) (49-41), #4211 Ganado (TX) (23-14), #7139 Menard (TX) (55-39)

3Rocksprings (TX)Texas1A Region IV District 291A7-24-2 (t 3rd)7-211.2-10.348-50
WINS: #7139 Menard (TX) (30-28), #8968 Eldorado (TX) (34-24), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (21-0), #12034 Christoval (TX) (45-7), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (26-0), #12549 Sabinal (TX) (46-0), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (31-0), LOSSES: #4815 Junction (TX) (27-6), #5476 Mason (TX) (21-7)

4Menard (TX)Texas1A Region IV District 291A9-25-1 (t 1st)9-29.4-9.156-63
WINS: #4815 Junction (TX) (21-20), #5476 Mason (TX) (55-39), #8968 Eldorado (TX) (21-8), #11896 Baird (TX) (28-0), #11896 Winters (TX) (31-20), #12034 Christoval (TX) (60-14), #12056 Miles (TX) (46-6), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (56-6), #13682 Cross Plains (TX) (60-0), LOSSES: #6684 Rocksprings (TX) (30-28), #8968 La Pryor (TX) (49-21)

5Eldorado (TX)Texas1A Region IV District 291A4-62-4 (5th)4-52.4-360-51
WINS: #11452 Forsan (TX) (26-9), #12034 Christoval (TX) (48-7), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (41-7), #13350 Marfa (TX) (28-6), LOSSES: #2471 Iraan (TX) (20-13), #4815 Junction (TX) (34-33), #5476 Mason (TX) (21-14), #6684 Rocksprings (TX) (34-24), #7139 Menard (TX) (21-8), #8103 Slaton (TX) (46-25)

6Christoval (TX)Texas1A Region IV District 291A2-81-5 (6th)2-8-12.2-2.466-45
WINS: #11896 Winters (TX) (17-14), #12485 Irion County (Mertzon, TX) (34-14), LOSSES: #4815 Junction (TX) (35-14), #5476 Mason (TX) (39-6), #6043 De Leon (TX) (47-7), #6684 Rocksprings (TX) (45-7), #7139 Menard (TX) (60-14), #8394 Gorman (TX) (30-20), #8968 Eldorado (TX) (48-7), #12056 Miles (TX) (42-7)

7Irion County (Mertzon, TX)Texas1A Region IV District 291A2-80-6 (7th)2-8-15.4-5.255-53
WINS: #11452 Forsan (TX) (20-0), #13323 Roby (TX) (20-0), LOSSES: #4815 Junction (TX) (49-0), #5476 Mason (TX) (61-13), #6684 Rocksprings (TX) (26-0), #7139 Menard (TX) (56-6), #7619 Bronte (TX) (32-26), #8968 Eldorado (TX) (41-7), #12034 Christoval (TX) (34-14), #12056 Miles (TX) (21-19)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1La Pryor (TX)Texas1A Region IV District 301A8-46-1 (t 1st)8-32.4-12.866-60
WINS: #7139 Menard (TX) (49-21), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (34-13), #12549 Sabinal (TX) (34-0), #13079 Medina (TX) (56-6), #13387 Center Point (TX) (54-6), #13401 Charlotte (TX) (31-25), #13742 Leakey (TX) (46-6), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (42-7), LOSSES: #6073 Falls City (TX) (34-21), #9022 D'Hanis (TX) (28-7), #9043 Natalia (TX) (28-7), #9405 Bruni (TX) (20-7)

2D'Hanis (TX)Texas1A Region IV District 301A9-26-1 (t 1st)7-22.2-14.157-62
WINS: #6073 Falls City (TX) (21-13), #8968 La Pryor (TX) (28-7), #9493 TMI-Episcopal (San Antonio, TX) (24-21), #12549 Sabinal (TX) (25-6), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (14-13), #13079 Medina (TX) (28-16), #13387 Center Point (TX) (28-0), #13742 Leakey (TX) (48-14), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (52-0), LOSSES: #5476 Mason (TX) (39-0), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (28-26)

3Brackett (Brackettville, TX)Texas1A Region IV District 301A6-56-1 (t 1st)6-3-3.5-9.664-53
WINS: #9022 D'Hanis (TX) (28-26), #12549 Sabinal (TX) (41-21), #13079 Medina (TX) (12-0), #13387 Center Point (TX) (42-6), #13742 Leakey (TX) (58-20), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (35-0), LOSSES: #4352 Dilley (TX) (20-7), #4815 Junction (TX) (36-13), #6684 Rocksprings (TX) (21-0), #8544 Harper (TX) (47-7), #8968 La Pryor (TX) (34-13)

4Sabinal (TX)Texas1A Region IV District 301A4-54-3 (4th)4-4-15.8-16.849-45
WINS: #13079 Medina (TX) (43-28), #13387 Center Point (TX) (35-27), #13742 Leakey (TX) (55-49), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (39-0), LOSSES: #6684 Rocksprings (TX) (46-0), #8968 La Pryor (TX) (34-0), #9022 D'Hanis (TX) (25-6), #9493 TMI-Episcopal (San Antonio, TX) (42-7), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (41-21)

5Medina (TX)Texas1A Region IV District 301A3-72-5 (t 5th)2-6-20.3-1756-52
WINS: #13387 Center Point (TX) (40-32), #13497 San Marcos Academy (San Marcos, TX) (12-6), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (43-0), LOSSES: #4815 Junction (TX) (49-6), #8968 La Pryor (TX) (56-6), #9022 D'Hanis (TX) (28-16), #9493 TMI-Episcopal (San Antonio, TX) (41-6), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (12-0), #12549 Sabinal (TX) (43-28), #13742 Leakey (TX) (24-21)

6Center Point (TX)Texas1A Region IV District 301A4-62-5 (t 5th)2-5-23.4-25.143-57
WINS: #13742 Leakey (TX) (37-20), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (33-15), #14440 Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX) (61-0), #14539 St. Gerard Catholic (San Antonio, TX) (37-6), LOSSES: #8683 Cornerstone Christian (San Antonio, TX) (34-13), #8968 La Pryor (TX) (54-6), #9022 D'Hanis (TX) (28-0), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (42-6), #12549 Sabinal (TX) (35-27), #13079 Medina (TX) (40-32)

7Leakey (TX)Texas1A Region IV District 301A3-72-5 (t 5th)2-7-28.2-25.545-58
WINS: #13079 Medina (TX) (24-21), #14221 Nueces Canyon (Barksdale, TX) (35-14), #14510 New Braunfels Christian Academy (New Braunfels, TX) (44-0), LOSSES: #8968 La Pryor (TX) (46-6), #9022 D'Hanis (TX) (48-14), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (58-20), #12549 Sabinal (TX) (55-49), #13387 Center Point (TX) (37-20), #13401 Charlotte (TX) (18-15), #13713 Ben Bolt (TX) (33-31)

8Nueces Canyon (Barksdale, TX)Texas1A Region IV District 301A2-80-7 (8th)0-8-36.6-23.547-55
WINS: #14510 New Braunfels Christian Academy (New Braunfels, TX) (26-6), #14539 St. Gerard Catholic (San Antonio, TX) (47-13), LOSSES: #6684 Rocksprings (TX) (31-0), #8968 La Pryor (TX) (42-7), #9022 D'Hanis (TX) (52-0), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (35-0), #12549 Sabinal (TX) (39-0), #13079 Medina (TX) (43-0), #13387 Center Point (TX) (33-15), #13742 Leakey (TX) (35-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Falls City (TX)Texas1A Region IV District 311A10-35-0 (1st)8-213.7-8.470-65
WINS: #4455 Burton (TX) (35-19), #7139 Karnes City (TX) (40-20), #8924 Poth (TX) (7-6), #8968 La Pryor (TX) (34-21), #11884 Yorktown (TX) (33-12), #12731 Woodsboro (TX) (48-7), #13001 Pettus (TX) (41-3), #13350 Santa Maria (TX) (48-12), #13401 Charlotte (TX) (48-6), #14424 Runge (TX) (49-12), LOSSES: #4211 Ganado (TX) (14-7), #6017 Stockdale (TX) (34-12), #9022 D'Hanis (TX) (21-13)

2Yorktown (TX)Texas1A Region IV District 311A5-54-1 (2nd)4-2-11.3-15.453-53
WINS: #12731 Woodsboro (TX) (24-21), #13001 Pettus (TX) (46-22), #13401 Charlotte (TX) (31-7), #13982 Kenedy (TX) (18-3), #14424 Runge (TX) (52-8), LOSSES: #4211 Three Rivers (TX) (49-0), #6017 Stockdale (TX) (35-0), #6073 Falls City (TX) (33-12), #10524 La Villa (TX) (43-42), #11348 Sacred Heart (Hallettsville, TX) (21-0)

3Woodsboro (TX)Texas1A Region IV District 311A4-73-2 (3rd)4-4-17.2-1656-56
WINS: #13001 Pettus (TX) (21-14), #13401 Charlotte (TX) (7-2), #14306 Agua Dulce (TX) (35-0), #14424 Runge (TX) (54-8), LOSSES: #6073 Falls City (TX) (48-7), #6529 Jourdanton (TX) (24-0), #9405 Bruni (TX) (44-20), #9405 Bruni (TX) (22-6), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (41-21), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (33-27), #11884 Yorktown (TX) (24-21)

4Pettus (TX)Texas1A Region IV District 311A4-52-3 (4th)3-3-19.5-22.341-54
WINS: #13401 Charlotte (TX) (52-33), #13713 Ben Bolt (TX) (48-14), #13982 Kenedy (TX) (28-7), #14424 Runge (TX) (55-0), LOSSES: #6073 Falls City (TX) (41-3), #9383 St. Paul (Shiner, TX) (47-20), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (59-12), #11884 Yorktown (TX) (46-22), #12731 Woodsboro (TX) (21-14)

5Charlotte (TX)Texas1A Region IV District 311A3-71-4 (5th)2-5-23.6-19.447-58
WINS: #13742 Leakey (TX) (18-15), #13982 Kenedy (TX) (24-6), #14424 Runge (TX) (63-8), LOSSES: #6073 Falls City (TX) (48-6), #8968 La Pryor (TX) (31-25), #9043 Natalia (TX) (31-6), #9493 TMI-Episcopal (San Antonio, TX) (26-0), #11884 Yorktown (TX) (31-7), #12731 Woodsboro (TX) (7-2), #13001 Pettus (TX) (52-33)

6Runge (TX)Texas1A Region IV District 311A2-80-5 (6th)0-5-42.6-27.735-65
WINS: #14510 New Braunfels Christian Academy (New Braunfels, TX) (23-6), #14539 St. Gerard Catholic (San Antonio, TX) (26-12), LOSSES: #6073 Falls City (TX) (49-12), #11884 Yorktown (TX) (52-8), #12664 Giddings State (Giddings, TX) (38-8), #12731 Woodsboro (TX) (54-8), #12879 Bloomington (TX) (41-6), #13001 Pettus (TX) (55-0), #13401 Charlotte (TX) (63-8), #13497 San Marcos Academy (San Marcos, TX) (28-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Bruni (TX)Texas1A Region IV District 321A9-25-1 (2nd)8-20.6-21.446-64
WINS: #8968 La Pryor (TX) (20-7), #12731 Woodsboro (TX) (44-20), #12731 Woodsboro (TX) (22-6), #12931 Premont (TX) (24-21), #13350 Santa Maria (TX) (44-21), #13587 Benavides (TX) (24-0), #13713 Ben Bolt (TX) (54-28), #14306 Agua Dulce (TX) (52-6), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (47-8), LOSSES: #5476 Mason (TX) (41-26), #10524 La Villa (TX) (19-8)

2La Villa (TX)Texas1A Region IV District 321A7-46-0 (1st)7-1-4.3-17.352-59
WINS: #9405 Bruni (TX) (19-8), #11884 Yorktown (TX) (43-42), #13350 Santa Maria (TX) (36-12), #13587 Benavides (TX) (61-16), #13713 Ben Bolt (TX) (56-6), #14306 Agua Dulce (TX) (56-0), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (48-6), LOSSES: #4815 Junction (TX) (51-12), #8544 San Diego (TX) (24-12), #9746 Santa Rosa (TX) (26-21), #10787 St. Joseph Academy (Brownsville, TX) (32-0)

3Santa Maria (TX)Texas1A Region IV District 321A3-43-3 (4th)3-4-23.1-20.135-37
WINS: #13713 Ben Bolt (TX) (37-28), #14306 Agua Dulce (TX) (36-14), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (51-24), LOSSES: #6073 Falls City (TX) (48-12), #9405 Bruni (TX) (44-21), #10524 La Villa (TX) (36-12), #13587 Benavides (TX) (21-13)

4Benavides (TX)Texas1A Region IV District 321A4-64-3 (3rd)4-3-25.9-25.737-54
WINS: #13350 Santa Maria (TX) (21-13), #13713 Ben Bolt (TX) (26-20), #14306 Agua Dulce (TX) (18-0), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (14-12), LOSSES: #7791 Freer (TX) (49-0), #9405 Bruni (TX) (24-0), #10524 La Villa (TX) (61-16), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (17-0), #12931 Premont (TX) (27-14), #13713 Ben Bolt (TX) (36-35)

5Ben Bolt (TX)Texas1A Region IV District 321A4-63-4 (5th)4-5-27.6-27.542-54
WINS: #13587 Benavides (TX) (36-35), #13742 Leakey (TX) (33-31), #14306 Agua Dulce (TX) (21-14), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (40-7), LOSSES: #9405 Bruni (TX) (54-28), #9493 TMI-Episcopal (San Antonio, TX) (48-6), #10524 La Villa (TX) (56-6), #13001 Pettus (TX) (48-14), #13350 Santa Maria (TX) (37-28), #13587 Benavides (TX) (26-20)

6Agua Dulce (TX)Texas1A Region IV District 321A1-71-5 (6th)1-6-38.7-26.234-43
WINS: #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (36-14), LOSSES: #9405 Bruni (TX) (52-6), #10524 La Villa (TX) (56-0), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (18-8), #12731 Woodsboro (TX) (35-0), #13350 Santa Maria (TX) (36-14), #13587 Benavides (TX) (18-0), #13713 Ben Bolt (TX) (21-14)

7Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX)Texas1A Region IV District 321A0-90-6 (7th)0-6-48.3-2142-43
WINS: none, LOSSES: #8394 Banquete (TX) (43-0), #9405 Bruni (TX) (47-8), #9556 Bishop (TX) (42-0), #10524 La Villa (TX) (48-6), #12931 Premont (TX) (36-8), #13350 Santa Maria (TX) (51-24), #13587 Benavides (TX) (14-12), #13713 Ben Bolt (TX) (40-7), #14306 Agua Dulce (TX) (36-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Bushland (TX)Texas2A Region I District 12A10-15-0 (1st)6-145.217.967-56
WINS: #378 Stratford (TX) (39-21), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (27-7), #3614 Panhandle (TX) (48-27), #4499 Perryton (TX) (39-32), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (34-0), #5744 Floydada (TX) (32-6), #7534 River Road (Amarillo, TX) (42-3), #8637 Borger (TX) (41-13), #10400 Spearman (TX) (23-15), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (44-0), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (34-20)

2Panhandle (TX)Texas2A Region I District 12A9-24-1 (2nd)5-223.85.649-67
WINS: #4311 Sunray (TX) (28-14), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (27-24), #7534 River Road (Amarillo, TX) (28-21), #7716 Gruver (TX) (29-8), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (41-6), #8968 Tulia (TX) (55-14), #10400 Spearman (TX) (54-27), #10787 White Deer (TX) (34-16), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (56-14), LOSSES: #668 Bushland (TX) (48-27), #3111 Friona (TX) (21-20)

3Sanford-Fritch (Fritch, TX)Texas2A Region I District 12A5-63-2 (3rd)4-415.810.763-56
WINS: #4311 Sunray (TX) (28-21), #7534 River Road (Amarillo, TX) (31-0), #8968 Tulia (TX) (37-6), #10400 Spearman (TX) (27-19), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (26-0), LOSSES: #668 Bushland (TX) (34-0), #2586 Childress (TX) (32-20), #2586 Childress (TX) (28-14), #3614 Panhandle (TX) (27-24), #4108 Dalhart (TX) (21-0), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (14-10)

4River Road (Amarillo, TX)Texas2A Region I District 12A4-62-3 (4th)3-47.96.458-52
WINS: #10400 Spearman (TX) (30-7), #10524 Dimmitt (TX) (36-6), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (28-0), #13167 San Jacinto Christian Academy (Amarillo, TX) (34-0), LOSSES: #441 Canadian (TX) (52-8), #668 Bushland (TX) (42-3), #3111 Friona (TX) (20-12), #3614 Panhandle (TX) (28-21), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (31-0), #7862 West Texas (Stinnett, TX) (19-15)

5Spearman (TX)Texas2A Region I District 12A2-81-4 (5th)1-5-3.68.465-45
WINS: #7862 West Texas (Stinnett, TX) (21-14), #11984 Highland Park (Amarillo, TX) (15-12), LOSSES: #378 Stratford (TX) (42-14), #668 Bushland (TX) (23-15), #3614 Panhandle (TX) (54-27), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (27-19), #7087 Wheeler (TX) (20-0), #7534 River Road (Amarillo, TX) (30-7), #8968 Tulia (TX) (27-19), #10550 Boys Ranch (TX) (31-27)

6Highland Park (Amarillo, TX)Texas2A Region I District 12A3-70-5 (6th)0-5-11.9-4.946-59
WINS: #12127 Memphis (TX) (25-19), #13167 San Jacinto Christian Academy (Amarillo, TX) (33-12), #14066 Claude (TX) (33-0), LOSSES: #668 Bushland (TX) (44-0), #3614 Panhandle (TX) (56-14), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (26-0), #7534 River Road (Amarillo, TX) (28-0), #10400 Spearman (TX) (15-12), #10550 Boys Ranch (TX) (14-10), #10787 White Deer (TX) (47-7)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Muleshoe (TX)Texas2A Region I District 22A15-05-0 (1st)11-067.127.9105-66
WINS: #221 Kirbyville (TX) (48-26), #459 Littlefield (TX) (28-10), #620 Pilot Point (TX) (35-10), #652 Clyde (TX) (42-7), #668 Bushland (TX) (34-20), #2168 Crane (TX) (63-41), #2586 Childress (TX) (37-7), #2810 Portales (NM) (63-35), #3111 Friona (TX) (41-7), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (53-19), #5503 Levelland (TX) (47-14), #5744 Floydada (TX) (52-0), #8637 Borger (TX) (51-7), #8968 Tulia (TX) (58-0), #10524 Dimmitt (TX) (55-0), LOSSES: none

2Childress (TX)Texas2A Region I District 22A8-44-1 (2nd)6-329.119.578-63
WINS: #3111 Friona (TX) (32-20), #4108 Dalhart (TX) (20-14), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (32-20), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (28-14), #5744 Floydada (TX) (24-14), #5770 Iowa Park (TX) (28-17), #8968 Tulia (TX) (30-9), #10524 Dimmitt (TX) (55-14), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (37-7), #378 Stratford (TX) (29-25), #620 Pilot Point (TX) (41-14), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (21-20)

3Friona (TX)Texas2A Region I District 22A6-63-2 (3rd)5-526.420.989-50
WINS: #3614 Panhandle (TX) (21-20), #5744 Floydada (TX) (24-0), #7534 River Road (Amarillo, TX) (20-12), #8968 Tulia (TX) (42-7), #10524 Dimmitt (TX) (56-19), #12879 Sudan (TX) (20-0), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (41-7), #378 Stratford (TX) (17-7), #459 Littlefield (TX) (34-6), #511 Idalou (TX) (47-6), #1905 Abernathy (TX) (21-7), #2586 Childress (TX) (32-20)

4Floydada (TX)Texas2A Region I District 22A3-72-3 (4th)2-71518.765-48
WINS: #8968 Tulia (TX) (54-6), #10524 Dimmitt (TX) (47-20), #10923 Lockney (TX) (40-16), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (52-0), #668 Bushland (TX) (32-6), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (39-35), #1905 Abernathy (TX) (25-6), #2586 Childress (TX) (24-14), #3111 Friona (TX) (24-0), #4681 Post (TX) (36-14)

5Tulia (TX)Texas2A Region I District 22A2-81-4 (5th)2-72.417.672-43
WINS: #10400 Spearman (TX) (27-19), #10524 Dimmitt (TX) (35-34), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (58-0), #459 Littlefield (TX) (36-13), #2586 Childress (TX) (30-9), #3111 Friona (TX) (42-7), #3614 Panhandle (TX) (55-14), #4705 New Deal (TX) (21-7), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (37-6), #5744 Floydada (TX) (54-6)

6Dimmitt (TX)Texas2A Region I District 22A2-80-5 (6th)0-6-4.310.766-46
WINS: #9043 Olton (TX) (21-17), #11416 Bovina (TX) (37-24), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (55-0), #2586 Childress (TX) (55-14), #3111 Friona (TX) (56-19), #4705 New Deal (TX) (45-21), #5744 Floydada (TX) (47-20), #7534 River Road (Amarillo, TX) (36-6), #7534 Hale Center (TX) (34-14), #8968 Tulia (TX) (35-34)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Littlefield (TX)Texas2A Region I District 32A11-17-0 (1st)10-148.724.478-57
WINS: #511 Idalou (TX) (24-20), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (30-28), #1905 Abernathy (TX) (36-35), #2205 Kermit (TX) (20-14), #3111 Friona (TX) (34-6), #4662 Brownfield (TX) (35-7), #4681 Post (TX) (34-0), #5337 Shallowater (TX) (28-7), #5744 Denver City (TX) (38-7), #8103 Slaton (TX) (34-7), #8968 Tulia (TX) (36-13), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (28-10)

2Idalou (TX)Texas2A Region I District 32A12-26-1 (2nd)9-247.823.395-65
WINS: #1415 Brady (TX) (26-9), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (34-16), #1905 Abernathy (TX) (38-7), #2003 Seminole (TX) (34-25), #3111 Friona (TX) (47-6), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (35-6), #4068 Alpine (TX) (56-7), #4681 Post (TX) (34-0), #5337 Shallowater (TX) (37-0), #5503 Levelland (TX) (27-7), #5744 Denver City (TX) (47-20), #8103 Slaton (TX) (35-0), LOSSES: #299 Cisco (TX) (27-13), #459 Littlefield (TX) (24-20)

3Roosevelt (Lubbock, TX)Texas2A Region I District 32A8-54-3 (t 3rd)7-436.22491-57
WINS: #1905 Abernathy (TX) (29-27), #2168 Crane (TX) (21-14), #2586 Childress (TX) (21-20), #2696 Sundown (TX) (31-12), #5337 Shallowater (TX) (40-20), #5744 Floydada (TX) (39-35), #5744 Denver City (TX) (29-13), #8103 Slaton (TX) (35-28), LOSSES: #299 Cisco (TX) (42-25), #459 Littlefield (TX) (30-28), #511 Idalou (TX) (34-16), #4662 Brownfield (TX) (33-27), #4681 Post (TX) (34-33)

4Abernathy (TX)Texas2A Region I District 32A6-44-3 (t 3rd)6-333.521.968-47
WINS: #3111 Friona (TX) (21-7), #4681 Post (TX) (47-21), #5337 Shallowater (TX) (35-7), #5744 Denver City (TX) (42-21), #5744 Floydada (TX) (25-6), #8103 Slaton (TX) (47-17), LOSSES: #441 Canadian (TX) (41-20), #459 Littlefield (TX) (36-35), #511 Idalou (TX) (38-7), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (29-27)

5Post (TX)Texas2A Region I District 32A5-53-4 (t 5th)4-419.118.261-51
WINS: #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (34-33), #5744 Denver City (TX) (14-7), #5744 Floydada (TX) (36-14), #8103 Slaton (TX) (27-19), #10484 Lamesa (TX) (44-38), LOSSES: #459 Littlefield (TX) (34-0), #511 Idalou (TX) (34-0), #1905 Abernathy (TX) (47-21), #2696 Sundown (TX) (46-18), #5337 Shallowater (TX) (28-14)

6Shallowater (TX)Texas2A Region I District 32A4-63-4 (t 5th)3-416.517.559-50
WINS: #4681 Post (TX) (28-14), #5744 Denver City (TX) (17-6), #8103 Slaton (TX) (21-9), #10686 Crosbyton (TX) (28-7), LOSSES: #459 Littlefield (TX) (28-7), #511 Idalou (TX) (37-0), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (40-20), #1905 Abernathy (TX) (35-7), #4662 Brownfield (TX) (27-21), #5503 Levelland (TX) (30-9)

7Denver City (TX)Texas2A Region I District 32A4-61-6 (7th)1-61513.855-55
WINS: #7812 Pecos (TX) (42-9), #8103 Slaton (TX) (34-27), #10484 Lamesa (TX) (39-26), #11766 Tahoka (TX) (59-0), LOSSES: #459 Littlefield (TX) (38-7), #511 Idalou (TX) (47-20), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (29-13), #1905 Abernathy (TX) (42-21), #4681 Post (TX) (14-7), #5337 Shallowater (TX) (17-6)

8Slaton (TX)Texas2A Region I District 32A2-80-7 (8th)0-7614.758-51
WINS: #8968 Eldorado (TX) (46-25), #10923 Lockney (TX) (19-18), LOSSES: #459 Littlefield (TX) (34-7), #511 Idalou (TX) (35-0), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (35-28), #1905 Abernathy (TX) (47-17), #4681 Post (TX) (27-19), #5337 Shallowater (TX) (21-9), #5744 Denver City (TX) (34-27), #10484 Lamesa (TX) (26-19)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Crane (TX)Texas2A Region I District 42A8-34-1 (2nd)6-331.715.270-54
WINS: #2415 Roscoe (TX) (39-29), #3873 Greenwood (Midland, TX) (27-21), #4068 Alpine (TX) (58-0), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (38-13), #7591 Wall (TX) (26-19), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (55-0), #9450 Sonora (TX) (51-7), #12718 Ozona (TX) (50-0), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (63-41), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (21-14), #2205 Kermit (TX) (9-7)

2Kermit (TX)Texas2A Region I District 42A10-15-0 (1st)6-131.55.853-64
WINS: #2168 Crane (TX) (9-7), #4068 Alpine (TX) (34-28), #6849 Coahoma (TX) (29-7), #7812 Pecos (TX) (35-20), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (40-14), #9450 Sonora (TX) (34-14), #9476 Van Horn (TX) (26-6), #11452 McCamey (TX) (28-0), #11666 Fabens (TX) (53-20), #12718 Ozona (TX) (51-0), LOSSES: #459 Littlefield (TX) (20-14)

3Alpine (TX)Texas2A Region I District 42A8-33-2 (3rd)3-321.75.552-67
WINS: #7812 Pecos (TX) (41-21), #8616 Clint (TX) (37-9), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (49-7), #9450 Sonora (TX) (34-0), #10484 Lamesa (TX) (47-21), #11452 McCamey (TX) (56-22), #11666 Fabens (TX) (33-6), #12718 Ozona (TX) (56-14), LOSSES: #511 Idalou (TX) (56-7), #2168 Crane (TX) (58-0), #2205 Kermit (TX) (34-28)

4Reagan County (Big Lake, TX)Texas2A Region I District 42A3-71-4 (5th)1-53.37.964-50
WINS: #7246 Stanton (TX) (21-6), #11452 McCamey (TX) (35-28), #12718 Ozona (TX) (20-16), LOSSES: #2168 Crane (TX) (55-0), #2205 Kermit (TX) (40-14), #2471 Iraan (TX) (45-6), #3873 Greenwood (Midland, TX) (42-27), #4068 Alpine (TX) (49-7), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (27-25), #9450 Sonora (TX) (35-21)

5Sonora (TX)Texas2A Region I District 42A2-82-3 (4th)2-60.411.663-48
WINS: #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (35-21), #12718 Ozona (TX) (33-14), LOSSES: #1402 Midland Christian (Midland, TX) (57-27), #2168 Crane (TX) (51-7), #2205 Kermit (TX) (34-14), #2658 Ballinger (TX) (34-12), #4068 Alpine (TX) (34-0), #4815 Junction (TX) (26-0), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (34-0), #7591 Wall (TX) (20-12)

6Ozona (TX)Texas2A Region I District 42A0-100-5 (6th)0-8-17.19.767-44
WINS: none, LOSSES: #1415 Brady (TX) (72-12), #2168 Crane (TX) (50-0), #2205 Kermit (TX) (51-0), #2471 Iraan (TX) (68-7), #4068 Alpine (TX) (56-14), #7591 Wall (TX) (41-13), #8544 Harper (TX) (48-23), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (20-16), #9450 Sonora (TX) (33-14), #11452 McCamey (TX) (41-16)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Holliday (TX)Texas2A Region I District 52A10-15-0 (1st)6-1296.843-73
WINS: #2849 Bowie (TX) (37-27), #3681 Henrietta (TX) (10-7), #4179 Jacksboro (TX) (20-15), #4861 Nocona (TX) (28-12), #5770 Iowa Park (TX) (21-14), #5818 Windthorst (TX) (23-20), #8544 Olney (TX) (42-6), #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (42-13), #12156 Electra (TX) (35-0), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (35-6), LOSSES: #2277 Merkel (TX) (34-28)

2Bowie (TX)Texas2A Region I District 52A7-43-2 (t 2nd)5-427.815.467-52
WINS: #3681 Van Alstyne (TX) (22-20), #3713 Boyd (TX) (13-6), #4179 Jacksboro (TX) (15-7), #4861 Nocona (TX) (45-14), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (41-14), #8544 Olney (TX) (47-16), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (48-0), LOSSES: #652 Clyde (TX) (12-0), #1540 Paradise (TX) (40-16), #2613 Holliday (TX) (37-27), #3681 Henrietta (TX) (25-22)

3Henrietta (TX)Texas2A Region I District 52A6-53-2 (t 2nd)5-523.515.872-53
WINS: #2849 Bowie (TX) (25-22), #4179 Jacksboro (TX) (21-0), #8544 Olney (TX) (6-0), #10686 Chico (TX) (50-20), #11003 Petrolia (TX) (38-15), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (41-8), LOSSES: #299 Cisco (TX) (44-15), #517 Pottsboro (TX) (34-17), #1540 Paradise (TX) (21-14), #2613 Holliday (TX) (10-7), #4861 Nocona (TX) (21-7)

4Nocona (TX)Texas2A Region I District 52A6-42-3 (t 4th)5-418.46.554-55
WINS: #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (28-14), #3681 Henrietta (TX) (21-7), #9768 Muenster (TX) (44-0), #9951 Valley View (TX) (33-8), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (35-7), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (47-7), LOSSES: #1540 Paradise (TX) (41-7), #2613 Holliday (TX) (28-12), #2849 Bowie (TX) (45-14), #8544 Olney (TX) (21-14)

5Olney (TX)Texas2A Region I District 52A3-72-3 (t 4th)2-54.210.461-46
WINS: #4861 Nocona (TX) (21-14), #5048 Seymour (TX) (16-10), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (48-13), LOSSES: #2613 Holliday (TX) (42-6), #2849 Bowie (TX) (47-16), #3472 Coleman (TX) (28-0), #3681 Henrietta (TX) (6-0), #4179 Jacksboro (TX) (27-18), #5818 Windthorst (TX) (40-8), #7246 Munday (TX) (46-21)

6City View (Wichita Falls, TX)Texas2A Region I District 52A0-100-5 (6th)0-6-213.555-51
WINS: none, LOSSES: #2613 Holliday (TX) (35-6), #2849 Bowie (TX) (48-0), #3681 Henrietta (TX) (41-8), #4861 Nocona (TX) (47-7), #5048 Seymour (TX) (28-7), #8544 Olney (TX) (48-13), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (21-0), #10267 Quanah (TX) (44-6), #10686 Chico (TX) (45-25), #12156 Electra (TX) (16-8)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Cisco (TX)Texas2A Region I District 62A14-24-1 (2nd)13-252.827.7121-70
WINS: #511 Idalou (TX) (27-13), #517 Pottsboro (TX) (33-26), #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (42-25), #2136 Bangs (TX) (43-19), #2136 Bangs (TX) (45-6), #2277 Merkel (TX) (42-14), #2658 Ballinger (TX) (38-14), #3086 Whitesboro (TX) (49-0), #3614 Eastland (TX) (46-13), #3681 Henrietta (TX) (44-15), #4090 Early (TX) (47-22), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (48-31), #7482 Anson (TX) (37-0), #8898 Hawley (TX) (53-0), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (26-8), #652 Clyde (TX) (20-6)

2Clyde (TX)Texas2A Region I District 62A11-25-0 (1st)8-145.423.983-68
WINS: #299 Cisco (TX) (20-6), #2277 Merkel (TX) (49-14), #2290 Vernon (TX) (29-7), #2849 Bowie (TX) (12-0), #2999 Graham (TX) (33-14), #3614 Eastland (TX) (59-0), #4090 Early (TX) (28-18), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (35-0), #7482 Anson (TX) (42-17), #8898 Hawley (TX) (42-6), #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (35-7), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (42-7), #735 Sweetwater (TX) (24-6)

3Merkel (TX)Texas2A Region I District 62A7-53-2 (3rd)6-430.921.293-47
WINS: #2613 Holliday (TX) (34-28), #3472 Goldthwaite (TX) (28-7), #3614 Eastland (TX) (47-26), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (28-7), #7045 Comanche (TX) (27-8), #7482 Anson (TX) (43-13), #8898 Hawley (TX) (39-13), LOSSES: #299 Cisco (TX) (42-14), #652 Clyde (TX) (49-14), #1415 Brady (TX) (21-7), #2415 Roscoe (TX) (13-12), #2658 Ballinger (TX) (35-27)

4Eastland (TX)Texas2A Region I District 62A6-42-3 (4th)6-323.814.666-52
WINS: #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (20-16), #6375 Hico (TX) (41-20), #7045 Comanche (TX) (28-14), #7482 Anson (TX) (31-0), #8898 Hawley (TX) (63-34), #11452 Dublin (TX) (32-6), LOSSES: #299 Cisco (TX) (46-13), #652 Clyde (TX) (59-0), #2084 Albany (TX) (47-14), #2277 Merkel (TX) (47-26)

5Anson (TX)Texas2A Region I District 62A3-71-4 (5th)1-68.116.174-45
WINS: #8898 Hawley (TX) (14-12), #10267 Quanah (TX) (19-6), #10400 Hamlin (TX) (41-6), LOSSES: #299 Cisco (TX) (37-0), #652 Clyde (TX) (42-17), #2084 Albany (TX) (44-12), #2277 Merkel (TX) (43-13), #3614 Eastland (TX) (31-0), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (43-27), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (42-14)

6Hawley (TX)Texas2A Region I District 62A1-90-5 (6th)0-62.717.582-38
WINS: #13201 Ranger (TX) (44-0), LOSSES: #299 Cisco (TX) (53-0), #652 Clyde (TX) (42-6), #2084 Albany (TX) (21-14), #2277 Merkel (TX) (39-13), #2415 Roscoe (TX) (44-6), #3472 Coleman (TX) (33-19), #3614 Eastland (TX) (63-34), #7063 Stamford (TX) (30-27), #7482 Anson (TX) (14-12)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Ballinger (TX)Texas2A Region I District 72A7-45-0 (1st)7-328.817.774-53
WINS: #2277 Merkel (TX) (35-27), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (49-7), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (49-26), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (41-26), #6849 Coahoma (TX) (32-7), #7591 Wall (TX) (23-0), #9450 Sonora (TX) (34-12), LOSSES: #299 Cisco (TX) (38-14), #1415 Brady (TX) (36-22), #2415 Roscoe (TX) (39-6), #4090 Early (TX) (41-7)

2Ned [Jim] (Tuscola, TX)Texas2A Region I District 72A7-54-1 (2nd)6-421.515.470-60
WINS: #4090 Early (TX) (22-21), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (31-16), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (31-30), #6849 Coahoma (TX) (29-22), #7246 Munday (TX) (22-19), #7482 Anson (TX) (43-27), #7591 Wall (TX) (31-28), LOSSES: #652 Clyde (TX) (35-0), #2277 Merkel (TX) (28-7), #2658 Ballinger (TX) (49-7), #3614 Eastland (TX) (20-16), #7063 Stamford (TX) (21-14)

3Colorado (Colorado City, TX)Texas2A Region I District 72A6-53-2 (3rd)5-519.714.469-55
WINS: #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (31-28), #6849 Coahoma (TX) (40-28), #7246 Stanton (TX) (21-13), #7482 Anson (TX) (42-14), #7591 Wall (TX) (26-6), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (27-25), LOSSES: #299 Cisco (TX) (48-31), #2136 Bangs (TX) (38-21), #2658 Ballinger (TX) (49-26), #3472 Coleman (TX) (28-19), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (31-16)

4Grape Creek (San Angelo, TX)Texas2A Region I District 72A4-61-4 (t 4th)3-614.111.559-52
WINS: #7045 Comanche (TX) (25-14), #7246 Stanton (TX) (20-17), #7591 Wall (TX) (32-30), #9450 Sonora (TX) (34-0), LOSSES: #1415 Brady (TX) (41-20), #2168 Crane (TX) (38-13), #2658 Ballinger (TX) (41-26), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (31-30), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (31-28), #6849 Coahoma (TX) (21-20)

5Coahoma (TX)Texas2A Region I District 72A5-51-4 (t 4th)1-510.54.652-55
WINS: #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (21-20), #8616 Seagraves (TX) (19-0), #9476 Van Horn (TX) (25-12), #11452 Forsan (TX) (21-0), #11766 Tahoka (TX) (34-13), LOSSES: #2205 Kermit (TX) (29-7), #2658 Ballinger (TX) (32-7), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (29-22), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (40-28), #7591 Wall (TX) (28-24)

6Wall (TX)Texas2A Region I District 72A3-71-4 (t 4th)3-77.710.755-54
WINS: #6849 Coahoma (TX) (28-24), #9450 Sonora (TX) (20-12), #12718 Ozona (TX) (41-13), LOSSES: #1415 Brady (TX) (35-0), #2168 Crane (TX) (26-19), #2658 Ballinger (TX) (23-0), #4090 Early (TX) (46-6), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (31-28), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (26-6), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (32-30)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Brady (TX)Texas2A Region I District 82A11-25-1 (2nd)10-237.214.564-76
WINS: #2277 Merkel (TX) (21-7), #2658 Ballinger (TX) (36-22), #3472 Coleman (TX) (49-14), #4090 Early (TX) (34-24), #4499 Fredericksburg (TX) (28-23), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (41-20), #7045 Comanche (TX) (56-21), #7591 Wall (TX) (35-0), #9150 San Saba (TX) (34-7), #11452 Dublin (TX) (63-17), #12718 Ozona (TX) (72-12), LOSSES: #511 Idalou (TX) (26-9), #2136 Bangs (TX) (30-18)

2Bangs (TX)Texas2A Region I District 82A9-36-0 (1st)9-231.918.981-60
WINS: #1415 Brady (TX) (30-18), #3472 Coleman (TX) (9-7), #4090 Early (TX) (29-27), #4352 Hamilton (TX) (42-36), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (38-21), #7045 Comanche (TX) (35-28), #8252 Comfort (TX) (30-19), #9150 San Saba (TX) (27-0), #11452 Dublin (TX) (43-0), LOSSES: #299 Cisco (TX) (43-19), #299 Cisco (TX) (45-6), #1439 Llano (TX) (41-0)

3Coleman (TX)Texas2A Region I District 82A7-33-3 (t 3rd)7-324.69.250-58
WINS: #1938 Rogers (TX) (35-10), #4545 Colorado (Colorado City, TX) (28-19), #7045 Comanche (TX) (62-19), #8544 Olney (TX) (28-0), #8898 Hawley (TX) (33-19), #9150 San Saba (TX) (20-10), #11452 Dublin (TX) (46-7), LOSSES: #1415 Brady (TX) (49-14), #2136 Bangs (TX) (9-7), #4090 Early (TX) (32-20)

4Early (TX)Texas2A Region I District 82A5-63-3 (t 3rd)5-621.616.775-52
WINS: #2658 Ballinger (TX) (41-7), #3472 Coleman (TX) (32-20), #7591 Wall (TX) (46-6), #9150 San Saba (TX) (35-7), #11452 Dublin (TX) (50-0), LOSSES: #299 Cisco (TX) (47-22), #652 Clyde (TX) (28-18), #1415 Brady (TX) (34-24), #2136 Bangs (TX) (29-27), #4108 Ned [Jim] (Tuscola, TX) (22-21), #7045 Comanche (TX) (39-38)

5Comanche (TX)Texas2A Region I District 82A3-73-3 (t 3rd)3-79.813.658-51
WINS: #4090 Early (TX) (39-38), #9150 San Saba (TX) (27-23), #11452 Dublin (TX) (46-0), LOSSES: #1415 Brady (TX) (56-21), #2136 Bangs (TX) (35-28), #2277 Merkel (TX) (27-8), #3472 Coleman (TX) (62-19), #3614 Eastland (TX) (28-14), #4352 Hamilton (TX) (37-7), #5964 Grape Creek (San Angelo, TX) (25-14)

6San Saba (TX)Texas2A Region I District 82A2-81-5 (6th)2-51.78.966-46
WINS: #11452 Dublin (TX) (24-6), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (35-7), LOSSES: #1415 Brady (TX) (34-7), #2136 Bangs (TX) (27-0), #3472 Coleman (TX) (20-10), #3472 Goldthwaite (TX) (35-0), #4090 Early (TX) (35-7), #5476 Mason (TX) (27-26), #6043 De Leon (TX) (21-19), #7045 Comanche (TX) (27-23)

7Dublin (TX)Texas2A Region I District 82A1-90-6 (7th)0-9-8.97.952-55
WINS: #13935 Valley Mills (TX) (60-20), LOSSES: #1415 Brady (TX) (63-17), #2136 Bangs (TX) (43-0), #3472 Coleman (TX) (46-7), #3614 Eastland (TX) (32-6), #4090 Early (TX) (50-0), #4614 Godley (TX) (49-14), #7045 Comanche (TX) (46-0), #9150 Clifton (TX) (23-16), #9150 San Saba (TX) (24-6)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Pottsboro (TX)Texas2A Region II District 102A13-24-1 (2nd)9-247.722.5102-73
WINS: #735 Grandview (TX) (31-9), #1253 Caddo Mills (TX) (33-15), #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (29-15), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (31-21), #3086 Whitesboro (TX) (38-18), #3681 Henrietta (TX) (34-17), #3890 Aubrey (TX) (31-7), #4179 Jacksboro (TX) (41-14), #4961 Farmersville (TX) (20-14), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (42-21), #9951 Valley View (TX) (34-6), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (56-21), #10739 Princeton (TX) (37-0), LOSSES: #299 Cisco (TX) (33-26), #620 Pilot Point (TX) (33-27)

2Pilot Point (TX)Texas2A Region II District 102A11-25-0 (1st)9-145.924.590-61
WINS: #517 Pottsboro (TX) (33-27), #1663 Gunter (TX) (15-13), #1684 Winnsboro (TX) (27-24), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (18-13), #2586 Childress (TX) (41-14), #3086 Whitesboro (TX) (48-32), #3713 Boyd (TX) (32-28), #3890 Aubrey (TX) (41-16), #8787 Lake Worth (TX) (59-0), #9951 Valley View (TX) (50-14), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (57-0), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (35-10), #1823 Sanger (TX) (7-6)

3Callisburg (Gainesville, TX)Texas2A Region II District 102A8-53-2 (3rd)6-4341585-62
WINS: #1540 Paradise (TX) (17-14), #3890 Aubrey (TX) (35-14), #5237 De Kalb (TX) (42-21), #8514 Bonham (TX) (44-12), #9951 Valley View (TX) (45-0), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (49-7), #10739 Whitewright (TX) (49-20), #13793 Harvest Christian Academy (Watauga, TX) (61-0), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (31-21), #620 Pilot Point (TX) (18-13), #735 Grandview (TX) (36-21), #1169 All Saints (Fort Worth, TX) (40-24), #4861 Nocona (TX) (28-14)

4Aubrey (TX)Texas2A Region II District 102A5-52-3 (4th)3-422.514.963-53
WINS: #5476 Community (Nevada, TX) (30-28), #5715 Southwest Christian (Fort Worth, TX) (35-14), #9951 Valley View (TX) (49-7), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (47-7), #10739 Whitewright (TX) (56-7), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (31-7), #620 Pilot Point (TX) (41-16), #1540 Paradise (TX) (17-7), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (35-14), #3086 Whitesboro (TX) (21-11)

5Valley View (TX)Texas2A Region II District 102A2-81-4 (5th)2-7-1.710.860-53
WINS: #10101 Howe (TX) (32-29), #10435 S & S Consolidated (Sadler, TX) (22-20), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (34-6), #620 Pilot Point (TX) (50-14), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (45-0), #3890 Aubrey (TX) (49-7), #4861 Nocona (TX) (33-8), #6214 Alvord (TX) (21-6), #9768 Fort Worth Christian (North Richland Hills, TX) (20-18), #10686 Chico (TX) (14-7)

6S & S Consolidated (Sadler, TX)Texas2A Region II District 102A2-80-5 (6th)0-6-3.810.867-49
WINS: #9768 Muenster (TX) (21-13), #12892 Blue Ridge (TX) (28-14), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (56-21), #620 Pilot Point (TX) (57-0), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (49-7), #3890 Aubrey (TX) (47-7), #4861 Nocona (TX) (35-7), #6233 Collinsville (TX) (40-14), #7063 Lindsay (TX) (12-10), #9951 Valley View (TX) (22-20)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Gunter (TX)Texas2A Region II District 112A10-27-0 (1st)9-235.111.372-58
WINS: #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (35-14), #3542 Melissa (TX) (9-7), #3713 Boyd (TX) (36-11), #6305 Tom Bean (TX) (56-0), #6717 Leonard (TX) (52-0), #7318 Honey Grove (TX) (49-14), #9105 Commerce (TX) (14-0), #10101 Howe (TX) (49-0), #10739 Whitewright (TX) (56-0), #12871 Bells (TX) (62-0), LOSSES: #620 Pilot Point (TX) (15-13), #1253 Caddo Mills (TX) (28-0)

2Melissa (TX)Texas2A Region II District 112A9-26-1 (2nd)6-224.21.853-65
WINS: #5476 Community (Nevada, TX) (40-21), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (33-23), #6305 Tom Bean (TX) (56-14), #6717 Leonard (TX) (62-13), #7318 Honey Grove (TX) (49-22), #10101 Howe (TX) (61-20), #10739 Whitewright (TX) (56-6), #12111 Anna (TX) (48-0), #12871 Bells (TX) (66-12), LOSSES: #1663 Gunter (TX) (9-7), #5237 De Kalb (TX) (31-21)

3Tom Bean (TX)Texas2A Region II District 112A8-35-2 (3rd)5-312.7356-62
WINS: #6717 Leonard (TX) (28-27), #7063 Lindsay (TX) (28-19), #7318 Honey Grove (TX) (13-12), #10101 Howe (TX) (7-6), #10739 Whitewright (TX) (43-13), #12111 Anna (TX) (8-7), #12871 Bells (TX) (28-22), #12892 Blue Ridge (TX) (21-0), LOSSES: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (44-12), #1663 Gunter (TX) (56-0), #3542 Melissa (TX) (56-14)

4Leonard (TX)Texas2A Region II District 112A7-34-3 (4th)5-311.1-3.352-54
WINS: #7318 Honey Grove (TX) (42-14), #10101 Howe (TX) (59-28), #10591 Wolfe City (TX) (29-28), #10739 Whitewright (TX) (33-29), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (39-12), #12077 Celeste (TX) (12-2), #12871 Bells (TX) (53-21), LOSSES: #1663 Gunter (TX) (52-0), #3542 Melissa (TX) (62-13), #6305 Tom Bean (TX) (28-27)

5Honey Grove (TX)Texas2A Region II District 112A6-43-4 (5th)5-48.7-0.352-53
WINS: #6375 Chisum (Paris, TX) (20-12), #10101 Howe (TX) (30-13), #10591 Wolfe City (TX) (46-24), #10739 Whitewright (TX) (62-13), #11059 Cooper (TX) (38-22), #12871 Bells (TX) (48-18), LOSSES: #1663 Gunter (TX) (49-14), #3542 Melissa (TX) (49-22), #6305 Tom Bean (TX) (13-12), #6717 Leonard (TX) (42-14)

6Howe (TX)Texas2A Region II District 112A3-72-5 (6th)2-6-2.3153-52
WINS: #10739 Whitewright (TX) (30-20), #12871 Bells (TX) (44-0), #12892 Blue Ridge (TX) (49-14), LOSSES: #1663 Gunter (TX) (49-0), #3542 Melissa (TX) (61-20), #3681 Van Alstyne (TX) (48-6), #6305 Tom Bean (TX) (7-6), #6717 Leonard (TX) (59-28), #7318 Honey Grove (TX) (30-13), #9951 Valley View (TX) (32-29)

7Whitewright (TX)Texas2A Region II District 112A2-81-6 (7th)2-8-5.25.958-49
WINS: #11059 Cooper (TX) (36-28), #12871 Bells (TX) (32-7), LOSSES: #1663 Gunter (TX) (56-0), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (49-20), #3542 Melissa (TX) (56-6), #3890 Aubrey (TX) (56-7), #6305 Tom Bean (TX) (43-13), #6717 Leonard (TX) (33-29), #7318 Honey Grove (TX) (62-13), #10101 Howe (TX) (30-20)

8Bells (TX)Texas2A Region II District 112A0-100-7 (8th)0-9-18.46.267-38
WINS: none, LOSSES: #1663 Gunter (TX) (62-0), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (43-14), #3542 Melissa (TX) (66-12), #6305 Tom Bean (TX) (28-22), #6375 Chisum (Paris, TX) (28-0), #6717 Leonard (TX) (53-21), #7318 Honey Grove (TX) (48-18), #9202 Era (TX) (42-26), #10101 Howe (TX) (44-0), #10739 Whitewright (TX) (32-7)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX)Texas2A Region II District 122A9-37-0 (1st)9-336.717.684-54
WINS: #2136 Jefferson (TX) (30-19), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (29-22), #5237 De Kalb (TX) (38-17), #6305 Tom Bean (TX) (44-12), #6375 Chisum (Paris, TX) (49-19), #7198 Clarksville (TX) (49-19), #7318 Redwater (TX) (41-12), #8340 Hooks (TX) (63-20), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (69-6), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (34-6), #517 Pottsboro (TX) (29-15), #715 Arp (TX) (34-21)

2Prairiland (Pattonville, TX)Texas2A Region II District 122A9-26-1 (2nd)8-225.48.158-58
WINS: #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (26-10), #5237 De Kalb (TX) (33-0), #6233 Collinsville (TX) (26-12), #6375 Chisum (Paris, TX) (30-12), #7198 Clarksville (TX) (24-18), #7318 Redwater (TX) (34-14), #8340 Hooks (TX) (20-8), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (29-3), #12871 Bells (TX) (43-14), LOSSES: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (29-22), #1663 Gunter (TX) (35-14)

3De Kalb (TX)Texas2A Region II District 122A6-64-3 (t 3rd)6-516.912.770-60
WINS: #3542 Melissa (TX) (31-21), #6375 Chisum (Paris, TX) (21-14), #7198 Clarksville (TX) (17-14), #8340 Hooks (TX) (28-12), #10456 Queen City (TX) (41-6), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (20-17), LOSSES: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (38-17), #1635 New Boston (TX) (41-13), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (42-21), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (33-0), #4404 Hughes Springs (TX) (26-21), #7318 Redwater (TX) (27-20)

4Chisum (Paris, TX)Texas2A Region II District 122A6-44-3 (t 3rd)5-412.51.243-61
WINS: #7198 Clarksville (TX) (20-12), #7318 Redwater (TX) (28-21), #8340 Hooks (TX) (21-6), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (40-14), #12111 Anna (TX) (28-0), #12871 Bells (TX) (28-0), LOSSES: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (49-19), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (30-12), #5237 De Kalb (TX) (21-14), #7318 Honey Grove (TX) (20-12)

5Clarksville (TX)Texas2A Region II District 122A4-63-4 (5th)4-59.2854-52
WINS: #7318 Redwater (TX) (9-6), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (7-6), #8340 Hooks (TX) (39-21), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (30-28), LOSSES: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (49-19), #2313 Lone Oak (TX) (41-6), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (24-18), #5237 De Kalb (TX) (17-14), #6375 Chisum (Paris, TX) (20-12), #8514 Bonham (TX) (21-7)

6Redwater (TX)Texas2A Region II District 122A5-52-5 (6th)3-58.73.150-55
WINS: #5237 De Kalb (TX) (27-20), #7563 Dierks (AR) (20-13), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (34-12), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (38-14), #11766 Waskom (TX) (35-21), LOSSES: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (41-12), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (34-14), #6375 Chisum (Paris, TX) (28-21), #7198 Clarksville (TX) (9-6), #8340 Hooks (TX) (33-19)

7Hooks (TX)Texas2A Region II District 122A2-71-6 (t 7th)2-65.110.754-43
WINS: #6831 New Diana (Diana, TX) (25-17), #7318 Redwater (TX) (33-19), LOSSES: #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (51-6), #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (63-20), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (20-8), #5237 De Kalb (TX) (28-12), #6375 Chisum (Paris, TX) (21-6), #7198 Clarksville (TX) (39-21), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (24-23)

8Rivercrest (Bogata, TX)Texas2A Region II District 122A2-81-6 (t 7th)2-6-5.73.153-53
WINS: #8340 Hooks (TX) (24-23), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (63-6), LOSSES: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (69-6), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (29-3), #5237 De Kalb (TX) (20-17), #6375 Chisum (Paris, TX) (40-14), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (36-28), #7198 Clarksville (TX) (30-28), #7318 Redwater (TX) (38-14), #10591 Wolfe City (TX) (42-21)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Caddo Mills (TX)Texas2A Region II District 132A11-26-1 (t 1st)9-238.610.779-68
WINS: #1663 Gunter (TX) (28-0), #2313 Lone Oak (TX) (21-17), #2377 McGregor (TX) (37-17), #5167 Kerens (TX) (37-12), #5476 Community (Nevada, TX) (29-19), #8252 Quitman (TX) (47-13), #9332 Ford (Quinlan, TX) (34-0), #10787 Grand Saline (TX) (55-14), #11059 Cooper (TX) (40-7), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (65-0), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (54-7), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (33-15), #1684 Winnsboro (TX) (25-22)

2Winnsboro (TX)Texas2A Region II District 132A10-36-1 (t 1st)8-234.911.577-66
WINS: #1253 Caddo Mills (TX) (25-22), #2251 Pittsburg (TX) (26-20), #2849 Troy (TX) (27-9), #4961 Farmersville (TX) (20-6), #5540 Edgewood (TX) (55-6), #8252 Quitman (TX) (20-6), #10787 Grand Saline (TX) (62-0), #11059 Cooper (TX) (34-0), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (60-0), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (73-0), LOSSES: #620 Pilot Point (TX) (27-24), #2313 Lone Oak (TX) (55-40), #3713 Mt. Vernon (TX) (34-33)

3Lone Oak (TX)Texas2A Region II District 132A10-26-1 (t 1st)10-230.66.265-67
WINS: #1684 Winnsboro (TX) (55-40), #4614 Godley (TX) (14-7), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (31-0), #7198 Clarksville (TX) (41-6), #8252 Quitman (TX) (54-0), #9639 Palmer (TX) (55-19), #10787 Grand Saline (TX) (48-8), #11059 Cooper (TX) (47-0), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (41-0), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (48-3), LOSSES: #735 Grandview (TX) (62-32), #1253 Caddo Mills (TX) (21-17)

4Quitman (TX)Texas2A Region II District 132A4-64-3 (4th)4-45.42.953-56
WINS: #10787 Grand Saline (TX) (27-6), #11059 Cooper (TX) (20-13), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (34-14), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (44-8), LOSSES: #1253 Caddo Mills (TX) (47-13), #1684 Winnsboro (TX) (20-6), #2313 Lone Oak (TX) (54-0), #4891 Frankston (TX) (21-7), #7045 Eustace (TX) (41-32), #7087 Mineola (TX) (34-27)

5Grand Saline (TX)Texas2A Region II District 132A2-82-5 (t 5th)2-5-5.48.668-49
WINS: #11059 Cooper (TX) (21-19), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (60-7), LOSSES: #1154 Van (TX) (38-0), #1253 Caddo Mills (TX) (55-14), #1621 Cayuga (TX) (57-0), #1684 Winnsboro (TX) (62-0), #2313 Lone Oak (TX) (48-8), #7087 Mineola (TX) (28-7), #8252 Quitman (TX) (27-6), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (8-7)

6Cooper (TX)Texas2A Region II District 132A2-82-5 (t 5th)2-7-6.8353-55
WINS: #11574 Como-Pickton (Como, TX) (43-23), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (41-9), LOSSES: #1253 Caddo Mills (TX) (40-7), #1684 Winnsboro (TX) (34-0), #2313 Lone Oak (TX) (47-0), #3713 Mt. Vernon (TX) (40-0), #7318 Honey Grove (TX) (38-22), #8252 Quitman (TX) (20-13), #10739 Whitewright (TX) (36-28), #10787 Grand Saline (TX) (21-19)

7Como-Pickton (Como, TX)Texas2A Region II District 132A3-72-5 (t 5th)2-7-9.5-0.453-55
WINS: #10787 Grand Saline (TX) (8-7), #13613 Cumby (TX) (17-14), #13828 Alba-Golden (Alba, TX) (42-0), LOSSES: #1253 Caddo Mills (TX) (65-0), #1684 Winnsboro (TX) (60-0), #2313 Lone Oak (TX) (41-0), #6717 Leonard (TX) (39-12), #8252 Quitman (TX) (34-14), #8592 Ore City (TX) (37-15), #11059 Cooper (TX) (43-23)

8Alba-Golden (Alba, TX)Texas2A Region II District 132A0-100-7 (8th)0-8-29.52.855-54
WINS: none, LOSSES: #1253 Caddo Mills (TX) (54-7), #1684 Winnsboro (TX) (73-0), #2313 Lone Oak (TX) (48-3), #6435 Bowie [James] (Simms, TX) (28-0), #8252 Quitman (TX) (44-8), #10484 Big Sandy (TX) (54-6), #10787 Grand Saline (TX) (60-7), #10844 Rivercrest (Bogata, TX) (63-6), #11059 Cooper (TX) (41-9), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (42-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Kerens (TX)Texas2A Region II District 142A8-35-1 (t 1st)6-217.21.959-64
WINS: #1621 Cayuga (TX) (39-14), #5540 Edgewood (TX) (40-8), #8446 Blooming Grove (TX) (53-34), #10415 Leon (Jewett, TX) (27-20), #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (34-7), #10844 Rice (TX) (35-0), #13226 Malakoff (TX) (43-12), #13935 Valley Mills (TX) (47-0), LOSSES: #1253 Caddo Mills (TX) (37-12), #6095 Chilton (TX) (32-19), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (13-12)

2Edgewood (TX)Texas2A Region II District 142A8-35-1 (t 1st)5-315.74.659-58
WINS: #5818 Canton (TX) (48-40), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (34-31), #7045 Eustace (TX) (44-42), #7087 Mineola (TX) (35-33), #8446 Blooming Grove (TX) (35-28), #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (41-14), #10844 Rice (TX) (59-14), #13226 Malakoff (TX) (47-0), LOSSES: #1684 Winnsboro (TX) (55-6), #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (63-40), #5167 Kerens (TX) (40-8)

3Mildred (Corsicana, TX)Texas2A Region II District 142A7-45-1 (t 1st)5-311.61.258-61
WINS: #5167 Kerens (TX) (13-12), #7591 Hillsboro (TX) (35-14), #8446 Blooming Grove (TX) (13-11), #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (40-7), #10844 Rice (TX) (55-7), #13226 Malakoff (TX) (35-0), #13801 Wortham (TX) (41-0), LOSSES: #2313 Lone Oak (TX) (31-0), #3086 Reicher Catholic (Waco, TX) (28-0), #5540 Edgewood (TX) (34-31), #6375 Maypearl (TX) (35-10)

4Blooming Grove (TX)Texas2A Region II District 142A5-53-3 (4th)3-54.6-4.252-56
WINS: #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (56-35), #10844 Rice (TX) (35-6), #13105 Riesel (TX) (38-35), #13226 Malakoff (TX) (28-6), #13801 Wortham (TX) (43-14), LOSSES: #735 Grandview (TX) (48-3), #5167 Kerens (TX) (53-34), #5540 Edgewood (TX) (35-28), #6375 Maypearl (TX) (25-18), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (13-11)

5Scurry-Rosser (Scurry, TX)Texas2A Region II District 142A4-61-5 (6th)2-5-4.8-3.554-55
WINS: #9105 Rio Vista (TX) (17-14), #9909 Dallas Lutheran (Dallas, TX) (28-14), #13226 Malakoff (TX) (18-14), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (47-7), LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (62-14), #5167 Kerens (TX) (34-7), #5540 Edgewood (TX) (41-14), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (40-7), #8446 Blooming Grove (TX) (56-35), #10844 Rice (TX) (32-26)

6Rice (TX)Texas2A Region II District 142A3-72-4 (5th)2-5-5.7-1.760-48
WINS: #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (32-26), #13226 Malakoff (TX) (39-0), #13401 Cross Roads (Malakoff, TX) (41-7), LOSSES: #2810 Boles (Quinlan, TX) (57-8), #5167 Kerens (TX) (35-0), #5540 Edgewood (TX) (59-14), #6095 Itasca (TX) (28-14), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (55-7), #8446 Blooming Grove (TX) (35-6), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (46-26)

7Malakoff (TX)Texas2A Region II District 142A0-100-6 (7th)0-8-21.7-0.252-51
WINS: none, LOSSES: #5167 Kerens (TX) (43-12), #5540 Edgewood (TX) (47-0), #6339 Grace Community (Tyler, TX) (46-14), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (35-0), #6867 Winona (TX) (22-6), #8446 Blooming Grove (TX) (28-6), #8998 Elkhart (TX) (34-0), #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (18-14), #10761 Italy (TX) (33-8), #10844 Rice (TX) (39-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Grandview (TX)Texas2A Region II District 152A13-15-0 (1st)11-144.21584-72
WINS: #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (36-21), #2313 Lone Oak (TX) (62-32), #2849 Troy (TX) (31-7), #3713 Boyd (TX) (57-14), #4352 Hamilton (TX) (49-14), #4614 Godley (TX) (33-14), #6375 Maypearl (TX) (51-9), #7591 Hillsboro (TX) (50-22), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (58-6), #8446 Blooming Grove (TX) (48-3), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (49-7), #9105 Rio Vista (TX) (55-0), #9639 Palmer (TX) (56-7), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (31-9)

2Godley (TX)Texas2A Region II District 152A6-54-1 (2nd)5-419.410.262-59
WINS: #6375 Maypearl (TX) (21-0), #7591 Hillsboro (TX) (41-20), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (63-8), #9105 Rio Vista (TX) (41-7), #9639 Palmer (TX) (56-23), #11452 Dublin (TX) (49-14), LOSSES: #735 Grandview (TX) (33-14), #2313 Lone Oak (TX) (14-7), #2849 Troy (TX) (35-14), #3614 West (TX) (33-20), #3713 Boyd (TX) (35-21)

3Maypearl (TX)Texas2A Region II District 152A7-43-2 (3rd)5-412.56.160-59
WINS: #6594 Mildred (Corsicana, TX) (35-10), #8446 Blooming Grove (TX) (25-18), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (22-15), #9105 Rio Vista (TX) (30-6), #9639 Palmer (TX) (49-35), #10761 Italy (TX) (27-13), #12635 Venus (TX) (41-15), LOSSES: #735 Grandview (TX) (51-9), #2377 McGregor (TX) (35-0), #4311 Teague (TX) (28-7), #4614 Godley (TX) (21-0)

4Life Charter Academy (Dallas, TX)Texas2A Region II District 152A4-61-4 (t 4th)2-43.52.860-53
WINS: #9105 Rio Vista (TX) (17-14), #9768 Fort Worth Christian (North Richland Hills, TX) (31-26), #10844 Rice (TX) (46-26), #12879 Hubbard (TX) (45-24), LOSSES: #735 Grandview (TX) (49-7), #2810 Boles (Quinlan, TX) (46-28), #4614 Godley (TX) (63-8), #6375 Maypearl (TX) (22-15), #7045 Eustace (TX) (21-20), #9639 Palmer (TX) (28-25)

5Rio Vista (TX)Texas2A Region II District 152A4-61-4 (t 4th)2-61.9252-54
WINS: #8514 Millsap (TX) (20-14), #9639 Palmer (TX) (21-13), #10714 Whitney (TX) (30-24), #11984 Tolar (TX) (34-9), LOSSES: #735 Grandview (TX) (55-0), #4499 Crawford (TX) (19-7), #4614 Godley (TX) (41-7), #6375 Maypearl (TX) (30-6), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (17-14), #10638 Scurry-Rosser (Scurry, TX) (17-14)

6Palmer (TX)Texas2A Region II District 152A3-71-4 (t 4th)1-6-0.35.860-50
WINS: #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (28-25), #10761 Italy (TX) (19-7), #12635 Venus (TX) (59-14), LOSSES: #735 Grandview (TX) (56-7), #2313 Lone Oak (TX) (55-19), #4614 Godley (TX) (56-23), #5289 Kemp (TX) (63-27), #6375 Hico (TX) (60-26), #6375 Maypearl (TX) (49-35), #9105 Rio Vista (TX) (21-13)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1McGregor (TX)Texas2A Region II District 162A9-36-1 (t 1st)8-330.29.965-63
WINS: #2532 Salado (TX) (19-16), #2849 Troy (TX) (19-0), #4499 Crawford (TX) (42-14), #6375 Hico (TX) (24-6), #6375 Maypearl (TX) (35-0), #9150 Clifton (TX) (41-7), #9556 Moody (TX) (49-12), #10714 Whitney (TX) (42-6), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (42-0), LOSSES: #1253 Caddo Mills (TX) (37-17), #4352 Hamilton (TX) (22-19), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (27-0)

2Troy (TX)Texas2A Region II District 162A8-46-1 (t 1st)7-427.812.772-60
WINS: #4352 Hamilton (TX) (35-14), #4499 Crawford (TX) (49-28), #4614 Godley (TX) (35-14), #6375 Hico (TX) (28-7), #9150 Clifton (TX) (41-0), #9556 Moody (TX) (56-6), #10714 Whitney (TX) (56-6), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (28-0), LOSSES: #735 Grandview (TX) (31-7), #1684 Winnsboro (TX) (27-9), #1938 Rogers (TX) (24-14), #2377 McGregor (TX) (19-0)

3Hamilton (TX)Texas2A Region II District 162A6-55-2 (3rd)6-420.514.471-51
WINS: #2377 McGregor (TX) (22-19), #6375 Hico (TX) (34-21), #7045 Comanche (TX) (37-7), #9150 Clifton (TX) (51-14), #9556 Moody (TX) (59-12), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (61-20), LOSSES: #735 Grandview (TX) (49-14), #2136 Bangs (TX) (42-36), #2849 Troy (TX) (35-14), #3472 Goldthwaite (TX) (26-6), #4499 Crawford (TX) (42-28)

4Crawford (TX)Texas2A Region II District 162A7-34-3 (4th)7-319.93.943-62
WINS: #4352 Hamilton (TX) (42-28), #6375 Hico (TX) (27-25), #6981 Jarrell (TX) (20-3), #9105 Rio Vista (TX) (19-7), #9150 Clifton (TX) (34-3), #9272 Florence (TX) (56-14), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (54-7), LOSSES: #2377 McGregor (TX) (42-14), #2849 Troy (TX) (49-28), #9556 Moody (TX) (27-13)

5Hico (TX)Texas2A Region II District 162A5-53-4 (5th)4-512.54.449-56
WINS: #9150 Clifton (TX) (19-16), #9556 Moody (TX) (36-12), #9639 Palmer (TX) (60-26), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (34-20), #11984 Tolar (TX) (50-0), LOSSES: #2377 McGregor (TX) (24-6), #2849 Troy (TX) (28-7), #3614 Eastland (TX) (41-20), #4352 Hamilton (TX) (34-21), #4499 Crawford (TX) (27-25)

6Clifton (TX)Texas2A Region II District 162A3-72-5 (t 6th)3-61.75.552-54
WINS: #9556 Moody (TX) (35-8), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (27-20), #11452 Dublin (TX) (23-16), LOSSES: #2377 McGregor (TX) (41-7), #2849 Troy (TX) (41-0), #4352 Hamilton (TX) (51-14), #4499 Crawford (TX) (34-3), #5237 Little River Academy (TX) (27-13), #6375 Hico (TX) (19-16), #8741 Axtell (TX) (14-6)

7Moody (TX)Texas2A Region II District 162A3-72-5 (t 6th)2-606.656-49
WINS: #4499 Crawford (TX) (27-13), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (43-33), #11383 Thrall (TX) (19-15), LOSSES: #2377 McGregor (TX) (49-12), #2849 Troy (TX) (56-6), #4352 Hamilton (TX) (59-12), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (26-18), #6375 Hico (TX) (36-12), #6641 Meridian (TX) (34-21), #9150 Clifton (TX) (35-8)

8Bruceville-Eddy (Eddy, TX)Texas2A Region II District 162A1-90-7 (8th)1-9-5.58.454-52
WINS: #9951 Centerville (TX) (14-7), LOSSES: #1938 Rogers (TX) (63-14), #2377 McGregor (TX) (42-0), #2849 Troy (TX) (28-0), #4352 Hamilton (TX) (61-20), #4499 Crawford (TX) (54-7), #6375 Hico (TX) (34-20), #9150 Clifton (TX) (27-20), #9272 Florence (TX) (32-15), #9556 Moody (TX) (43-33)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Paradise (TX)Texas2A Region II District 92A10-15-0 (1st)9-13614.263-55
WINS: #2849 Bowie (TX) (40-16), #3681 Van Alstyne (TX) (42-28), #3681 Henrietta (TX) (21-14), #3713 Boyd (TX) (35-23), #3890 Aubrey (TX) (17-7), #4179 Jacksboro (TX) (27-0), #4861 Nocona (TX) (41-7), #6214 Alvord (TX) (37-14), #8514 Millsap (TX) (48-13), #10686 Chico (TX) (61-19), LOSSES: #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (17-14)

2Boyd (TX)Texas2A Region II District 92A5-63-2 (3rd)4-623.420.684-40
WINS: #2586 Glen Rose (TX) (33-21), #4614 Godley (TX) (35-21), #6214 Alvord (TX) (29-18), #8514 Millsap (TX) (54-26), #10686 Chico (TX) (47-7), LOSSES: #620 Pilot Point (TX) (32-28), #735 Grandview (TX) (57-14), #1540 Paradise (TX) (35-23), #1663 Gunter (TX) (36-11), #2849 Bowie (TX) (13-6), #4179 Jacksboro (TX) (21-14)

3Jacksboro (TX)Texas2A Region II District 92A6-54-1 (2nd)5-521.216.775-47
WINS: #3713 Boyd (TX) (21-14), #5048 Seymour (TX) (22-3), #6214 Alvord (TX) (8-6), #8514 Millsap (TX) (46-0), #8544 Olney (TX) (27-18), #10686 Chico (TX) (61-14), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (41-14), #1540 Paradise (TX) (27-0), #2613 Holliday (TX) (20-15), #2849 Bowie (TX) (15-7), #3681 Henrietta (TX) (21-0)

4Alvord (TX)Texas2A Region II District 92A6-42-3 (4th)3-313.11.547-60
WINS: #5818 Windthorst (TX) (14-0), #8514 Millsap (TX) (27-14), #9951 Valley View (TX) (21-6), #10686 Chico (TX) (48-6), #11003 Petrolia (TX) (44-0), #12156 Electra (TX) (21-6), LOSSES: #1540 Paradise (TX) (37-14), #3713 Boyd (TX) (29-18), #4179 Jacksboro (TX) (8-6), #8762 Sacred Heart (Muenster, TX) (23-20)

5Millsap (TX)Texas2A Region II District 92A5-51-4 (5th)1-54.3155-51
WINS: #9202 Era (TX) (27-19), #9768 Muenster (TX) (26-6), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (20-14), #10686 Chico (TX) (26-12), #12635 Venus (TX) (52-32), LOSSES: #1540 Paradise (TX) (48-13), #3713 Boyd (TX) (54-26), #4179 Jacksboro (TX) (46-0), #6214 Alvord (TX) (27-14), #9105 Rio Vista (TX) (20-14)

6Chico (TX)Texas2A Region II District 92A2-80-5 (6th)2-6-56.660-48
WINS: #9951 Valley View (TX) (14-7), #13153 City View (Wichita Falls, TX) (45-25), LOSSES: #1540 Paradise (TX) (61-19), #2153 Archer City (TX) (46-0), #3681 Henrietta (TX) (50-20), #3713 Boyd (TX) (47-7), #4179 Jacksboro (TX) (61-14), #6214 Alvord (TX) (48-6), #8514 Millsap (TX) (26-12), #10195 Perrin-Whitt (Perrin, TX) (34-26)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Daingerfield (TX)Texas2A Region III District 172A15-15-0 (1st)12-060.925.6114-80
WINS: #129 Celina (TX) (28-20), #299 Cisco (TX) (26-8), #783 Blanco (TX) (43-7), #1085 Newton (TX) (21-18), #1273 New Waverly (TX) (61-14), #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (34-6), #2136 Jefferson (TX) (32-14), #2377 West Rusk (New London, TX) (43-7), #4008 Atlanta (TX) (29-6), #4404 Hughes Springs (TX) (43-0), #5715 Harleton (TX) (49-0), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (43-16), #8592 Ore City (TX) (41-0), #9105 Commerce (TX) (29-12), #10456 Queen City (TX) (69-0), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (49-18)

2Jefferson (TX)Texas2A Region III District 172A3-92-3 (t 3rd)3-631.920.579-57
WINS: #3193 White Oak (TX) (39-35), #4404 Hughes Springs (TX) (42-32), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (45-13), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (32-14), #715 Arp (TX) (21-7), #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (30-19), #2251 Pittsburg (TX) (7-6), #3041 Tatum (TX) (forfeit), #3751 North Lamar (Paris, TX) (36-24), #3854 San Augustine (TX) (forfeit), #8592 Ore City (TX) (forfeit), #10456 Queen City (TX) (forfeit)

3Hughes Springs (TX)Texas2A Region III District 172A5-73-2 (2nd)5-620.31575-63
WINS: #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (34-14), #5237 De Kalb (TX) (26-21), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (13-12), #8592 Ore City (TX) (35-0), #10456 Queen City (TX) (16-0), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (43-0), #1635 New Boston (TX) (12-0), #2136 Jefferson (TX) (42-32), #2377 West Rusk (New London, TX) (28-12), #2775 Franklin (TX) (21-20), #6831 New Diana (Diana, TX) (37-20), #7296 Troup (TX) (27-7)

4Linden-Kildare (Linden, TX)Texas2A Region III District 172A2-82-3 (t 3rd)2-66.71669-48
WINS: #8592 Ore City (TX) (18-13), #10456 Queen City (TX) (29-9), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (43-16), #1635 New Boston (TX) (27-6), #2136 Jefferson (TX) (45-13), #2397 Maud (TX) (41-0), #4404 Hughes Springs (TX) (13-12), #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (14-0), #5715 Harleton (TX) (23-16), #7198 Clarksville (TX) (7-6)

5Ore City (TX)Texas2A Region III District 172A5-52-3 (t 3rd)3-446.552-62
WINS: #2136 Jefferson (TX) (forfeit), #9951 Overton (TX) (22-19), #10456 Queen City (TX) (13-9), #11574 Como-Pickton (Como, TX) (37-15), #13310 Beckville (TX) (49-41), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (41-0), #2397 Maud (TX) (35-12), #4404 Hughes Springs (TX) (35-0), #5715 Harleton (TX) (22-13), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (18-13)

6Queen City (TX)Texas2A Region III District 172A1-91-4 (6th)1-6-3.923.376-46
WINS: #2136 Jefferson (TX) (forfeit), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (69-0), #163 Prosper (TX) (59-0), #1635 New Boston (TX) (28-0), #2251 Pittsburg (TX) (47-8), #2377 West Rusk (New London, TX) (56-7), #4404 Hughes Springs (TX) (16-0), #5237 De Kalb (TX) (41-6), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (29-9), #8592 Ore City (TX) (13-9)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1White Oak (TX)Texas2A Region III District 182A8-36-1 (t 1st)6-2267.648-65
WINS: #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (55-7), #5715 Harleton (TX) (39-7), #6831 New Diana (Diana, TX) (35-20), #6867 Winona (TX) (51-0), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (49-7), #8544 Joaquin (TX) (48-12), #9202 Rains (Emory, TX) (56-20), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (70-20), LOSSES: #2136 Jefferson (TX) (39-35), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (21-20), #6073 Elysian Fields (TX) (19-9)

2Harmony (Big Sandy, TX)Texas2A Region III District 182A8-36-1 (t 1st)8-318.87.760-55
WINS: #5540 Edgewood (TX) (63-40), #5715 Harleton (TX) (20-6), #6073 Elysian Fields (TX) (27-0), #6831 New Diana (Diana, TX) (20-6), #6867 Winona (TX) (13-6), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (14-0), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (19-11), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (49-21), LOSSES: #3193 White Oak (TX) (55-7), #3305 Prairiland (Pattonville, TX) (26-10), #4404 Hughes Springs (TX) (34-14)

3Harleton (TX)Texas2A Region III District 182A6-54-3 (t 3rd)6-515.114.869-50
WINS: #6073 Elysian Fields (TX) (14-13), #6831 New Diana (Diana, TX) (14-3), #6867 Winona (TX) (20-17), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (23-16), #8592 Ore City (TX) (22-13), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (28-24), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (49-0), #2377 West Rusk (New London, TX) (20-0), #3193 White Oak (TX) (39-7), #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (20-6), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (7-0)

4Elysian Fields (TX)Texas2A Region III District 182A6-34-3 (t 3rd)5-313.72.744-50
WINS: #3193 White Oak (TX) (19-9), #6867 Winona (TX) (33-17), #7296 Troup (TX) (21-7), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (20-0), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (23-14), #11766 Waskom (TX) (42-12), LOSSES: #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (27-0), #5715 Harleton (TX) (14-13), #6831 New Diana (Diana, TX) (34-12)

5New Diana (Diana, TX)Texas2A Region III District 182A4-63-4 (t 5th)4-610.67.956-49
WINS: #4404 Hughes Springs (TX) (37-20), #6073 Elysian Fields (TX) (34-12), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (14-6), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (38-20), LOSSES: #2377 West Rusk (New London, TX) (26-19), #3193 White Oak (TX) (35-20), #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (20-6), #5715 Harleton (TX) (14-3), #6867 Winona (TX) (6-0), #8340 Hooks (TX) (25-17)

6Winona (TX)Texas2A Region III District 182A6-43-4 (t 5th)4-410.4-1.444-59
WINS: #6831 New Diana (Diana, TX) (6-0), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (14-13), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (48-3), #10923 Hawkins (TX) (26-6), #11766 Waskom (TX) (34-8), #13226 Malakoff (TX) (22-6), LOSSES: #3193 White Oak (TX) (51-0), #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (13-6), #5715 Harleton (TX) (20-17), #6073 Elysian Fields (TX) (33-17)

7Union Grove (Gladewater, TX)Texas2A Region III District 182A4-62-5 (7th)2-55.42.250-53
WINS: #5715 Harleton (TX) (7-0), #9951 Overton (TX) (20-14), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (21-0), #13310 Beckville (TX) (35-6), LOSSES: #3193 White Oak (TX) (49-7), #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (19-11), #5085 Gorman [Bishop Thomas K.] (Tyler, TX) (21-7), #6073 Elysian Fields (TX) (20-0), #6831 New Diana (Diana, TX) (14-6), #6867 Winona (TX) (14-13)

8Sabine (Gladewater, TX)Texas2A Region III District 182A2-80-7 (8th)1-8-4.43.452-51
WINS: #7296 Troup (TX) (13-12), #13310 Beckville (TX) (39-7), LOSSES: #3193 White Oak (TX) (70-20), #4758 Harmony (Big Sandy, TX) (49-21), #5715 Harleton (TX) (28-24), #6073 Elysian Fields (TX) (23-14), #6831 New Diana (Diana, TX) (38-20), #6867 Winona (TX) (48-3), #7318 Redwater (TX) (34-12), #8252 Union Grove (Gladewater, TX) (21-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Arp (TX)Texas2A Region III District 192A11-15-0 (1st)9-144.420.772-62
WINS: #1471 Pewitt [Paul H.] (Omaha, TX) (34-21), #2136 Jefferson (TX) (21-7), #2377 West Rusk (New London, TX) (29-8), #2447 Westwood (Palestine, TX) (34-14), #3041 Tatum (TX) (17-7), #3854 San Augustine (TX) (56-13), #4311 Teague (TX) (20-0), #4891 Frankston (TX) (34-6), #7296 Troup (TX) (31-20), #7987 Garrison (TX) (49-14), #8998 Elkhart (TX) (42-0), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (28-26)

2West Rusk (New London, TX)Texas2A Region III District 192A9-33-2 (t 2nd)8-330.215.869-64
WINS: #4404 Hughes Springs (TX) (28-12), #4681 Hearne (TX) (24-22), #4891 Frankston (TX) (27-10), #5085 Gorman [Bishop Thomas K.] (Tyler, TX) (29-23), #5715 Harleton (TX) (20-0), #6831 New Diana (Diana, TX) (26-19), #7987 Garrison (TX) (49-14), #8998 Elkhart (TX) (46-0), #10456 Queen City (TX) (56-7), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (43-7), #715 Arp (TX) (29-8), #7296 Troup (TX) (20-14)

3Frankston (TX)Texas2A Region III District 192A6-43-2 (t 2nd)5-218.312.364-50
WINS: #4861 Alto (TX) (34-13), #7296 Troup (TX) (24-14), #7987 Garrison (TX) (48-35), #8252 Quitman (TX) (21-7), #8637 Hemphill (TX) (28-18), #8998 Elkhart (TX) (25-12), LOSSES: #715 Arp (TX) (34-6), #1621 Cayuga (TX) (48-20), #2377 West Rusk (New London, TX) (27-10), #2510 Brownsboro (TX) (48-19)

4Troup (TX)Texas2A Region III District 192A4-73-2 (t 2nd)4-58.813.362-56
WINS: #2377 West Rusk (New London, TX) (20-14), #4404 Hughes Springs (TX) (27-7), #7987 Garrison (TX) (32-16), #8998 Elkhart (TX) (21-14), LOSSES: #715 Arp (TX) (31-20), #2775 Franklin (TX) (55-7), #3041 Tatum (TX) (41-14), #4891 Frankston (TX) (24-14), #5237 Bullard (TX) (53-32), #6073 Elysian Fields (TX) (21-7), #10550 Sabine (Gladewater, TX) (13-12)

5Garrison (TX)Texas2A Region III District 192A4-61-4 (5th)2-56.48.156-50
WINS: #8544 Joaquin (TX) (41-34), #8637 Hemphill (TX) (34-18), #8998 Elkhart (TX) (24-14), #11724 Timpson (TX) (41-40), LOSSES: #715 Arp (TX) (49-14), #2377 West Rusk (New London, TX) (49-14), #3854 San Augustine (TX) (29-7), #4861 Alto (TX) (48-6), #4891 Frankston (TX) (48-35), #7296 Troup (TX) (32-16)

6Elkhart (TX)Texas2A Region III District 192A3-70-5 (6th)2-62.35.253-55
WINS: #9951 Centerville (TX) (25-22), #10686 Huntington (TX) (14-12), #13226 Malakoff (TX) (34-0), LOSSES: #715 Arp (TX) (42-0), #2377 West Rusk (New London, TX) (46-0), #4545 Grapeland (TX) (27-14), #4891 Frankston (TX) (25-12), #5993 Buffalo (TX) (22-0), #7296 Troup (TX) (21-14), #7987 Garrison (TX) (24-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Franklin (TX)Texas2A Region III District 202A8-45-0 (1st)8-328.213.161-67
WINS: #4311 Teague (TX) (35-32), #4404 Hughes Springs (TX) (21-20), #4681 Hearne (TX) (31-22), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (35-14), #5798 Marlin (TX) (35-27), #7296 Troup (TX) (55-7), #8592 Groveton (TX) (41-14), #10415 Leon (Jewett, TX) (42-6), LOSSES: #1085 Newton (TX) (35-21), #1938 Rogers (TX) (28-21), #2532 Salado (TX) (42-14), #6482 Lovelady (TX) (38-35)

2Teague (TX)Texas2A Region III District 202A4-73-2 (t 2nd)4-420.71974-49
WINS: #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (50-20), #5798 Marlin (TX) (55-34), #6375 Maypearl (TX) (28-7), #10415 Leon (Jewett, TX) (40-14), LOSSES: #715 Arp (TX) (20-0), #1273 New Waverly (TX) (33-20), #2205 Lorena (TX) (16-14), #2613 Mart (TX) (37-30), #2775 Franklin (TX) (35-32), #4068 Groesbeck (TX) (38-21), #4681 Hearne (TX) (38-23)

3Hearne (TX)Texas2A Region III District 202A5-53-2 (t 2nd)4-419.11255-51
WINS: #4311 Teague (TX) (38-23), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (42-22), #8592 Groveton (TX) (37-34), #10415 Leon (Jewett, TX) (52-7), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (47-13), LOSSES: #1273 New Waverly (TX) (25-24), #2377 West Rusk (New London, TX) (24-22), #2775 Franklin (TX) (31-22), #4153 Bremond (TX) (25-24), #5798 Marlin (TX) (20-18)

4Rosebud-Lott (Rosebud, TX)Texas2A Region III District 202A7-32-3 (t 4th)5-317.34.643-65
WINS: #2377 McGregor (TX) (27-0), #5114 Normangee (TX) (12-7), #5798 Marlin (TX) (34-14), #9272 Florence (TX) (13-12), #9556 Moody (TX) (26-18), #10415 Leon (Jewett, TX) (23-16), #13105 Riesel (TX) (53-0), LOSSES: #2775 Franklin (TX) (35-14), #4311 Teague (TX) (50-20), #4681 Hearne (TX) (42-22)

5Marlin (TX)Texas2A Region III District 202A3-72-3 (t 4th)2-314.821.172-46
WINS: #2613 Mart (TX) (21-16), #4681 Hearne (TX) (20-18), #10415 Leon (Jewett, TX) (29-21), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (35-6), #487 China Spring (TX) (41-14), #1042 Rockdale (TX) (36-23), #2775 Franklin (TX) (35-27), #4311 Teague (TX) (55-34), #4961 Connally (Waco, TX) (24-10), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (34-14)

6Leon (Jewett, TX)Texas2A Region III District 202A1-90-5 (6th)1-7-3.78.859-48
WINS: #9951 Centerville (TX) (19-18), LOSSES: #2775 Franklin (TX) (42-6), #4153 Bremond (TX) (34-0), #4311 Teague (TX) (40-14), #4681 Hearne (TX) (52-7), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (23-16), #5167 Kerens (TX) (27-20), #5798 Marlin (TX) (29-21), #5993 Buffalo (TX) (39-7), #9932 Somerville (TX) (16-15)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1New Waverly (TX)Texas2A Region III District 212A10-15-0 (1st)9-138.413.456-60
WINS: #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (21-14), #3854 San Augustine (TX) (31-6), #4311 Teague (TX) (33-20), #4681 Hearne (TX) (25-24), #5798 Hardin (TX) (37-8), #5993 Buffalo (TX) (28-10), #8592 Groveton (TX) (28-14), #9951 Centerville (TX) (42-0), #10686 Huntington (TX) (21-14), #12931 Trinity (TX) (62-6), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (61-14)

2Corrigan-Camden (Corrigan, TX)Texas2A Region III District 212A8-24-1 (2nd)7-236.81655-52
WINS: #1085 Newton (TX) (26-20), #1673 Crockett (TX) (12-7), #5993 Buffalo (TX) (41-12), #6402 Woodville (TX) (24-7), #8592 Groveton (TX) (27-13), #8637 Hemphill (TX) (33-6), #9951 Centerville (TX) (53-14), #12931 Trinity (TX) (49-0), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (34-15), #1273 New Waverly (TX) (21-14)

3Buffalo (TX)Texas2A Region III District 212A7-43-2 (3rd)5-3141.745-66
WINS: #8592 Groveton (TX) (42-21), #8998 Elkhart (TX) (22-0), #9951 Centerville (TX) (21-7), #10415 Leon (Jewett, TX) (39-7), #12931 Trinity (TX) (35-0), #13801 Wortham (TX) (39-0), #14002 All Saints Episcopal (Tyler, TX) (54-0), LOSSES: #1085 Newton (TX) (49-0), #1273 New Waverly (TX) (28-10), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (41-12), #6482 Lovelady (TX) (28-14)

4Groveton (TX)Texas2A Region III District 212A2-71-4 (5th)1-641054-42
WINS: #6482 Lovelady (TX) (21-20), #12931 Trinity (TX) (59-6), LOSSES: #1273 New Waverly (TX) (28-14), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (27-13), #2775 Franklin (TX) (41-14), #4681 Hearne (TX) (37-34), #5114 Normangee (TX) (45-14), #5993 Buffalo (TX) (42-21), #9951 Centerville (TX) (24-0)

5Centerville (TX)Texas2A Region III District 212A3-72-3 (4th)2-6-1.70.542-60
WINS: #8592 Groveton (TX) (24-0), #12931 Trinity (TX) (26-0), #13105 Riesel (TX) (52-21), LOSSES: #1273 New Waverly (TX) (42-0), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (53-14), #4545 Grapeland (TX) (20-0), #5993 Buffalo (TX) (21-7), #8998 Elkhart (TX) (25-22), #10415 Leon (Jewett, TX) (19-18), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (14-7)

6Trinity (TX)Texas2A Region III District 212A0-90-5 (6th)0-8-18.97.852-39
WINS: none, LOSSES: #1273 New Waverly (TX) (62-6), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (49-0), #5798 Buna (TX) (50-7), #5936 Shelbyville (TX) (43-0), #5993 Buffalo (TX) (35-0), #5993 Tenaha (TX) (46-14), #8592 Groveton (TX) (59-6), #9951 Centerville (TX) (26-0), #11514 Warren (TX) (30-26)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Kirbyville (TX)Texas2A Region III District 222A13-15-0 (1st)9-15529.6101-54
WINS: #708 Rice (Altair, TX) (61-42), #715 Arp (TX) (28-26), #809 Diboll (TX) (36-28), #1085 Newton (TX) (42-27), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (34-15), #1673 Crockett (TX) (39-6), #1891 Jasper (TX) (44-43), #2631 Anahuac (TX) (43-20), #3854 San Augustine (TX) (54-7), #4332 Center (TX) (35-0), #5936 Shelbyville (TX) (61-7), #6402 Woodville (TX) (50-7), #8637 Hemphill (TX) (54-6), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (48-26)

2Newton (TX)Texas2A Region III District 222A9-44-1 (2nd)8-340.121.290-51
WINS: #2775 Franklin (TX) (35-21), #3854 San Augustine (TX) (46-7), #5197 East Chambers (Winnie, TX) (42-7), #5197 East Chambers (Winnie, TX) (54-14), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (46-28), #5936 Shelbyville (TX) (47-15), #5993 Buffalo (TX) (49-0), #6402 Woodville (TX) (35-13), #8637 Hemphill (TX) (48-7), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (21-18), #221 Kirbyville (TX) (42-27), #809 Diboll (TX) (39-35), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (26-20)

3San Augustine (TX)Texas2A Region III District 222A6-43-2 (3rd)5-422.721.769-44
WINS: #2136 Jefferson (TX) (forfeit), #4861 Alto (TX) (26-7), #5936 Shelbyville (TX) (33-14), #6402 Woodville (TX) (41-20), #7987 Garrison (TX) (29-7), #8637 Hemphill (TX) (28-24), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (54-7), #715 Arp (TX) (56-13), #1085 Newton (TX) (46-7), #1273 New Waverly (TX) (31-6)

4Shelbyville (TX)Texas2A Region III District 222A6-41-4 (t 4th)2-414.25.349-56
WINS: #6402 Woodville (TX) (29-22), #6657 Mt. Enterprise (TX) (28-14), #8544 Joaquin (TX) (21-13), #10686 Huntington (TX) (41-21), #11724 Timpson (TX) (32-14), #12931 Trinity (TX) (43-0), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (61-7), #1085 Newton (TX) (47-15), #3854 San Augustine (TX) (33-14), #8637 Hemphill (TX) (62-32)

5Woodville (TX)Texas2A Region III District 222A3-61-4 (t 4th)2-612.415.355-41
WINS: #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (14-11), #8637 Hemphill (TX) (31-12), #11514 Warren (TX) (41-18), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (50-7), #1085 Newton (TX) (35-13), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (24-7), #3854 San Augustine (TX) (41-20), #5936 Shelbyville (TX) (29-22), #6017 Kountze (TX) (20-14)

6Hemphill (TX)Texas2A Region III District 222A2-81-4 (t 4th)1-83.814.964-41
WINS: #5936 Shelbyville (TX) (62-32), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (28-21), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (54-6), #1085 Newton (TX) (48-7), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (33-6), #3854 San Augustine (TX) (28-24), #4891 Frankston (TX) (28-18), #5798 Hardin (TX) (48-27), #6402 Woodville (TX) (31-12), #7987 Garrison (TX) (34-18)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Anahuac (TX)Texas2A Region III District 232A8-36-0 (1st)6-228.912.859-50
WINS: #5197 East Chambers (Winnie, TX) (47-12), #5405 Kinkaid (Houston, TX) (19-0), #5798 Hardin (TX) (35-13), #5798 Buna (TX) (28-21), #6017 Kountze (TX) (28-21), #6339 Concordia Lutheran (Tomball, TX) (47-21), #9105 Deweyville (TX) (38-13), #11514 Warren (TX) (51-0), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (43-20), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (34-29), #6552 Danbury (TX) (27-13)

2East Chambers (Winnie, TX)Texas2A Region III District 232A5-44-2 (t 2nd)4-417.112.950-42
WINS: #5798 Buna (TX) (27-13), #6017 Kountze (TX) (33-14), #9105 Deweyville (TX) (40-0), #9423 Orangefield (TX) (26-7), #11514 Warren (TX) (55-6), LOSSES: #1085 Newton (TX) (42-7), #1085 Newton (TX) (54-14), #2631 Anahuac (TX) (47-12), #5798 Hardin (TX) (35-28)

3Buna (TX)Texas2A Region III District 232A6-33-3 (4th)4-314.8-1.834-50
WINS: #6017 Kountze (TX) (19-9), #9105 Deweyville (TX) (35-0), #9423 Orangefield (TX) (20-17), #11514 Warren (TX) (35-0), #11744 West Sabine (Pineland, TX) (40-12), #12931 Trinity (TX) (50-7), LOSSES: #2631 Anahuac (TX) (28-21), #5197 East Chambers (Winnie, TX) (27-13), #5798 Hardin (TX) (53-21)

4Hardin (TX)Texas2A Region III District 232A6-44-2 (t 2nd)5-314.87.452-46
WINS: #5197 East Chambers (Winnie, TX) (35-28), #5798 Buna (TX) (53-21), #8637 Hemphill (TX) (48-27), #9105 Deweyville (TX) (35-15), #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (21-7), #11514 Warren (TX) (49-22), LOSSES: #1273 New Waverly (TX) (37-8), #2631 Anahuac (TX) (35-13), #6017 Kountze (TX) (27-7), #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (27-24)

5Kountze (TX)Texas2A Region III District 232A5-42-4 (t 5th)3-413.93.345-40
WINS: #5798 Hardin (TX) (27-7), #6402 Woodville (TX) (20-14), #7225 Bridge City (TX) (28-26), #10507 Evadale (TX) (31-6), #11514 Warren (TX) (45-24), LOSSES: #2631 Anahuac (TX) (28-21), #5197 East Chambers (Winnie, TX) (33-14), #5798 Buna (TX) (19-9), #9105 Deweyville (TX) (29-26)

6Deweyville (TX)Texas2A Region III District 232A4-52-4 (t 5th)2-41.9-0.743-41
WINS: #6017 Kountze (TX) (29-26), #10507 Evadale (TX) (26-7), #11514 Warren (TX) (34-19), #14187 Sabine Pass (TX) (68-2), LOSSES: #2631 Anahuac (TX) (38-13), #5197 East Chambers (Winnie, TX) (40-0), #5798 Buna (TX) (35-0), #5798 Hardin (TX) (35-15), #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (21-14)

7Warren (TX)Texas2A Region III District 232A2-80-6 (7th)1-7-9.21.350-45
WINS: #12233 West Hardin (Saratoga, TX) (18-15), #12931 Trinity (TX) (30-26), LOSSES: #2631 Anahuac (TX) (51-0), #5197 East Chambers (Winnie, TX) (55-6), #5798 Hardin (TX) (49-22), #5798 Buna (TX) (35-0), #6017 Kountze (TX) (45-24), #6402 Woodville (TX) (41-18), #8741 Hull-Daisetta (Daisetta, TX) (32-6), #9105 Deweyville (TX) (34-19)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Rogers (TX)Texas2A Region IV District 252A9-26-0 (1st)9-233.313.459-57
WINS: #2532 Salado (TX) (30-10), #2775 Franklin (TX) (28-21), #2849 Troy (TX) (24-14), #3614 Lago Vista (TX) (28-21), #5237 Little River Academy (TX) (49-21), #5237 Lexington (TX) (45-10), #6981 Jarrell (TX) (56-0), #9272 Florence (TX) (27-0), #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (63-14), LOSSES: #2547 Hallettsville (TX) (9-0), #3472 Coleman (TX) (35-10)

2Salado (TX)Texas2A Region IV District 252A7-45-1 (2nd)6-329.419.369-50
WINS: #2775 Franklin (TX) (42-14), #3614 West (TX) (26-0), #3614 Lago Vista (TX) (22-0), #5237 Little River Academy (TX) (35-21), #5237 Lexington (TX) (26-10), #6981 Jarrell (TX) (51-9), #9272 Florence (TX) (45-0), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (31-7), #1938 Rogers (TX) (30-10), #2377 McGregor (TX) (19-16), #2775 Robinson (TX) (32-20)

3Lago Vista (TX)Texas2A Region IV District 252A7-33-3 (t 3rd)3-323.87.254-52
WINS: #4311 Bandera (TX) (33-31), #5237 Little River Academy (TX) (34-29), #6981 Jarrell (TX) (31-7), #7917 Bartlett (TX) (31-8), #7917 Regents (Austin, TX) (40-14), #9272 Florence (TX) (21-0), #11383 Thrall (TX) (62-7), LOSSES: #1938 Rogers (TX) (28-21), #2532 Salado (TX) (22-0), #5237 Lexington (TX) (32-26)

4Little River Academy (TX)Texas2A Region IV District 252A6-43-3 (t 3rd)4-416.911.757-49
WINS: #4289 St. Michael's (Austin, TX) (28-23), #5237 Lexington (TX) (21-15), #6981 Jarrell (TX) (20-7), #9150 Clifton (TX) (27-13), #9272 Florence (TX) (34-26), #11660 Granger (TX) (54-23), LOSSES: #1938 East Bernard (TX) (56-21), #1938 Rogers (TX) (49-21), #2532 Salado (TX) (35-21), #3614 Lago Vista (TX) (34-29)

5Lexington (TX)Texas2A Region IV District 252A5-53-3 (t 3rd)3-416.915.169-41
WINS: #2613 Mart (TX) (20-19), #3614 Lago Vista (TX) (32-26), #6981 Jarrell (TX) (41-33), #9272 Florence (TX) (22-6), #10686 Bay Area Christian (League City, TX) (34-21), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (30-0), #1938 Rogers (TX) (45-10), #2532 Salado (TX) (26-10), #2547 Smithville (TX) (34-7), #5237 Little River Academy (TX) (21-15)

6Jarrell (TX)Texas2A Region IV District 252A3-71-5 (6th)1-71011.564-44
WINS: #9272 Florence (TX) (32-12), #9686 Thorndale (TX) (56-0), #11383 Thrall (TX) (46-7), LOSSES: #783 Blanco (TX) (32-20), #1938 Rogers (TX) (56-0), #2532 Salado (TX) (51-9), #3614 Lago Vista (TX) (31-7), #4499 Crawford (TX) (20-3), #5237 Little River Academy (TX) (20-7), #5237 Lexington (TX) (41-33)

7Florence (TX)Texas2A Region IV District 252A1-90-6 (7th)1-91.214.466-41
WINS: #10814 Bruceville-Eddy (Eddy, TX) (32-15), LOSSES: #783 Blanco (TX) (55-0), #1938 Rogers (TX) (27-0), #2532 Salado (TX) (45-0), #3614 Lago Vista (TX) (21-0), #4499 Crawford (TX) (56-14), #5145 Rosebud-Lott (Rosebud, TX) (13-12), #5237 Little River Academy (TX) (34-26), #5237 Lexington (TX) (22-6), #6981 Jarrell (TX) (32-12)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Rice (Altair, TX)Texas2A Region IV District 262A12-16-0 (1st)10-144.521.280-60
WINS: #1650 George West (TX) (26-13), #1938 East Bernard (TX) (35-14), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (31-21), #2532 Salado (TX) (31-7), #2547 Hallettsville (TX) (19-13), #4179 Wharton (TX) (26-20), #4427 Schulenburg (TX) (42-14), #5237 Lexington (TX) (30-0), #6214 Weimar (TX) (35-8), #6255 Brazos (Wallis, TX) (29-14), #7482 Edna (TX) (35-0), #8683 Hempstead (TX) (20-6), LOSSES: #221 Kirbyville (TX) (61-42)

2East Bernard (TX)Texas2A Region IV District 262A9-34-2 (t 2nd)7-333.312.165-61
WINS: #2547 Hallettsville (TX) (41-14), #4427 Schulenburg (TX) (43-20), #5237 Little River Academy (TX) (56-21), #5358 Houston Christian (Houston, TX) (26-16), #6255 Brazos (Wallis, TX) (62-20), #7139 Karnes City (TX) (42-0), #8683 Hempstead (TX) (48-28), #9423 Palacios (TX) (25-14), #9556 Boling (TX) (48-13), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (35-14), #1182 Refugio (TX) (21-7), #6214 Weimar (TX) (49-21)

3Hallettsville (TX)Texas2A Region IV District 262A6-54-2 (t 2nd)5-429.321.878-44
WINS: #1938 Rogers (TX) (9-0), #4427 Schulenburg (TX) (28-7), #6214 Weimar (TX) (41-20), #6255 Brazos (Wallis, TX) (38-20), #7482 Edna (TX) (40-33), #8683 Hempstead (TX) (52-25), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (19-13), #783 Blanco (TX) (28-9), #1182 Refugio (TX) (28-25), #1938 East Bernard (TX) (41-14), #2547 Smithville (TX) (41-12)

4Schulenburg (TX)Texas2A Region IV District 262A4-53-3 (4th)3-320.218.661-38
WINS: #3305 St. Joseph (Victoria, TX) (20-13), #6214 Weimar (TX) (41-14), #6255 Brazos (Wallis, TX) (35-0), #8683 Hempstead (TX) (44-34), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (42-14), #1938 East Bernard (TX) (43-20), #2251 Shiner (TX) (41-8), #2547 Hallettsville (TX) (28-7), #2613 Yoakum (TX) (38-7)

5Weimar (TX)Texas2A Region IV District 262A4-52-4 (5th)3-413.11348-45
WINS: #1938 East Bernard (TX) (49-21), #6255 Brazos (Wallis, TX) (36-16), #7387 Louise (TX) (15-14), #9556 Boling (TX) (35-20), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (35-8), #2547 Hallettsville (TX) (41-20), #4427 Schulenburg (TX) (41-14), #4455 Burton (TX) (23-21), #8683 Hempstead (TX) (38-29)

6Brazos (Wallis, TX)Texas2A Region IV District 262A4-61-5 (t 6th)2-512.913.453-51
WINS: #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (40-35), #7482 Edna (TX) (22-20), #8683 Hempstead (TX) (19-18), #9423 Palacios (TX) (2-0), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (29-14), #1938 East Bernard (TX) (62-20), #2251 Shiner (TX) (21-20), #2547 Hallettsville (TX) (38-20), #4427 Schulenburg (TX) (35-0), #6214 Weimar (TX) (36-16)

7Hempstead (TX)Texas2A Region IV District 262A1-81-5 (t 6th)1-53.616.351-44
WINS: #6214 Weimar (TX) (38-29), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (20-6), #1938 East Bernard (TX) (48-28), #1971 Sealy (TX) (43-8), #2547 Hallettsville (TX) (52-25), #4427 Schulenburg (TX) (44-34), #4935 Royal (Brookshire, TX) (35-6), #6255 Brazos (Wallis, TX) (19-18), #10101 Reagan (Austin, TX) (22-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Blanco (TX)Texas2A Region IV District 272A14-16-0 (1st)12-143.710.376-88
WINS: #1182 Refugio (TX) (27-7), #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (42-21), #2547 Hallettsville (TX) (28-9), #6017 Stockdale (TX) (42-7), #6981 Jarrell (TX) (32-20), #8252 Comfort (TX) (35-13), #8544 Harper (TX) (44-15), #8713 Randolph (Universal City, TX) (42-13), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (63-0), #9272 Florence (TX) (55-0), #9881 Luling (TX) (42-8), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (63-0), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (55-0), #14440 Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX) (62-0), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (43-7)

2Comfort (TX)Texas2A Region IV District 272A4-74-2 (t 2nd)4-55.46.671-50
WINS: #8544 Harper (TX) (21-14), #8713 Randolph (Universal City, TX) (15-12), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (49-13), #14440 Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX) (55-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (35-13), #2136 Bangs (TX) (30-19), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (41-7), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (42-20), #4499 Fredericksburg (TX) (32-7), #4705 Devine (TX) (42-19), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (34-27)

3Harper (TX)Texas2A Region IV District 272A6-42-4 (5th)3-44.2-8.845-66
WINS: #4815 Junction (TX) (21-13), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (47-7), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (62-0), #12718 Ozona (TX) (48-23), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (49-7), #14440 Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX) (51-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (44-15), #8252 Comfort (TX) (21-14), #8713 Randolph (Universal City, TX) (28-14), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (27-14)

4Randolph (Universal City, TX)Texas2A Region IV District 272A5-64-2 (t 2nd)4-53.5-1.960-61
WINS: #8544 Harper (TX) (28-14), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (42-12), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (35-14), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (49-20), #14440 Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX) (56-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (42-13), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (28-7), #5818 Marion (TX) (22-15), #7139 Karnes City (TX) (21-8), #7139 Karnes City (TX) (38-28), #8252 Comfort (TX) (15-12)

5Cole [Robert G.] (San Antonio, TX)Texas2A Region IV District 272A5-54-2 (t 2nd)4-32.1-2.257-54
WINS: #8252 Comfort (TX) (34-27), #8544 Harper (TX) (27-14), #11151 St. Anthony (San Antonio, TX) (25-21), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (35-14), #14440 Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX) (40-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (63-0), #2613 San Antonio Christian (San Antonio, TX) (49-20), #5818 Marion (TX) (37-6), #7139 Karnes City (TX) (33-28), #8713 Randolph (Universal City, TX) (42-12)

6Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX)Texas2A Region IV District 272A1-91-5 (6th)1-6-20.3-3.658-53
WINS: #14440 Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX) (48-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (55-0), #5476 Mason (TX) (65-13), #8252 Comfort (TX) (49-13), #8544 Harper (TX) (49-7), #8713 Randolph (Universal City, TX) (49-20), #9022 D'Hanis (TX) (14-13), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (35-14), #9150 San Saba (TX) (35-7), #11660 Granger (TX) (40-27)

7Brooks Academy of Science & Engineering (San Antonio, TX)Texas2A Region IV District 272A0-90-6 (7th)0-6-43.3-9.245-51
WINS: none, LOSSES: #783 Blanco (TX) (62-0), #8252 Comfort (TX) (55-0), #8544 Harper (TX) (51-0), #8713 Randolph (Universal City, TX) (56-0), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (40-0), #12871 John Paul II (Corpus Christi, TX) (48-0), #13079 Johnson [Lyndon B.] (Johnson City, TX) (48-0), #13387 Center Point (TX) (61-0), #13497 San Marcos Academy (San Marcos, TX) (44-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Navarro (Geronimo, TX)Texas2A Region IV District 282A10-25-0 (1st)8-129.75.667-63
WINS: #4563 Somerset (TX) (40-19), #5540 Poteet (TX) (49-22), #6017 Stockdale (TX) (34-6), #7139 Karnes City (TX) (42-21), #8252 Comfort (TX) (42-20), #8252 Comfort (TX) (41-7), #8713 Randolph (Universal City, TX) (28-7), #8924 Poth (TX) (23-19), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (42-20), #13982 Kenedy (TX) (62-0), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (31-21), #2613 San Antonio Christian (San Antonio, TX) (34-33)

2Stockdale (TX)Texas2A Region IV District 282A6-43-2 (3rd)4-313.96.568-44
WINS: #6073 Falls City (TX) (34-12), #6529 Jourdanton (TX) (13-6), #8924 Poth (TX) (22-14), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (62-34), #11884 Yorktown (TX) (35-0), #13982 Kenedy (TX) (47-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (42-7), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (34-6), #2613 San Antonio Christian (San Antonio, TX) (34-6), #7139 Karnes City (TX) (23-17)

3Karnes City (TX)Texas2A Region IV District 282A7-54-1 (2nd)7-49.42.365-62
WINS: #6017 Stockdale (TX) (23-17), #8713 Randolph (Universal City, TX) (21-8), #8713 Randolph (Universal City, TX) (38-28), #8924 Poth (TX) (30-20), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (33-28), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (54-20), #13982 Kenedy (TX) (31-7), LOSSES: #1938 East Bernard (TX) (42-0), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (42-21), #6073 Falls City (TX) (40-20), #6529 Jourdanton (TX) (35-13), #9043 Natalia (TX) (39-24)

4Poth (TX)Texas2A Region IV District 282A2-72-3 (4th)2-52.64.861-39
WINS: #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (48-6), #13982 Kenedy (TX) (34-0), LOSSES: #1650 George West (TX) (24-0), #2251 Shiner (TX) (22-0), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (23-19), #6017 Stockdale (TX) (22-14), #6073 Falls City (TX) (7-6), #7139 Karnes City (TX) (30-20), #8492 Odem (TX) (14-7)

5Nixon-Smiley (Nixon, TX)Texas2A Region IV District 282A3-71-4 (5th)1-4-7-1.759-49
WINS: #11348 Sacred Heart (Hallettsville, TX) (41-20), #12731 Woodsboro (TX) (33-27), #13982 Kenedy (TX) (48-12), LOSSES: #2471 Navarro (Geronimo, TX) (42-20), #4211 Ganado (TX) (22-14), #6017 Stockdale (TX) (62-34), #6375 Flatonia (TX) (42-20), #6529 Pearsall (TX) (49-20), #7139 Karnes City (TX) (54-20), #8924 Poth (TX) (48-6)

6Kenedy (TX)Texas2A Region IV District 282A0-90-5 (6th)0-5-31.9-7.748-46
WINS: none, LOSSES: #2471 Navarro (Geronimo, TX) (62-0), #6017 Stockdale (TX) (47-0), #7139 Karnes City (TX) (31-7), #8924 Poth (TX) (34-0), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (48-12), #11348 Sacred Heart (Hallettsville, TX) (46-20), #11884 Yorktown (TX) (18-3), #13001 Pettus (TX) (28-7), #13401 Charlotte (TX) (24-6)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Industrial (Vanderbilt, TX)Texas2A Region IV District 292A10-25-0 (1st)8-233.610.975-55
WINS: #3542 Hitchcock (TX) (42-35), #4211 Three Rivers (TX) (36-6), #4211 Ganado (TX) (42-14), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (33-0), #6552 Danbury (TX) (27-20), #7387 Louise (TX) (39-18), #8394 Banquete (TX) (41-14), #9354 Van Vleck (TX) (35-21), #9556 Boling (TX) (49-25), #10619 Taft (TX) (46-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (42-21), #1182 Refugio (TX) (32-18)

2Hitchcock (TX)Texas2A Region IV District 292A7-34-1 (2nd)5-224.29.650-50
WINS: #4815 Kelly Catholic (Beaumont, TX) (35-28), #6552 Danbury (TX) (41-40), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (49-34), #8492 Odem (TX) (55-12), #8663 Furr (Houston, TX) (21-18), #9354 Van Vleck (TX) (42-14), #9556 Boling (TX) (38-27), LOSSES: #1650 George West (TX) (44-41), #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (42-35), #2832 Chavez [Cesar] (Houston, TX) (41-30)

3Tidehaven (El Maton, TX)Texas2A Region IV District 292A4-63-2 (3rd)4-411.8949-54
WINS: #6552 Danbury (TX) (33-14), #9354 Van Vleck (TX) (38-18), #9556 Boling (TX) (45-20), #12879 Bloomington (TX) (32-6), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (28-25), #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (33-0), #3542 Hitchcock (TX) (49-34), #4791 Needville (TX) (49-39), #6255 Brazos (Wallis, TX) (40-35), #9423 Palacios (TX) (26-12)

4Danbury (TX)Texas2A Region IV District 292A4-52-3 (4th)3-311.81152-44
WINS: #2631 Anahuac (TX) (27-13), #7387 Louise (TX) (21-8), #9354 Van Vleck (TX) (21-7), #9556 Boling (TX) (28-13), LOSSES: #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (27-20), #3305 St. Joseph (Victoria, TX) (26-0), #3542 Hitchcock (TX) (41-40), #4211 Ganado (TX) (34-22), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (33-14)

5Van Vleck (TX)Texas2A Region IV District 292A2-80-5 (6th)1-50.86.843-55
WINS: #9423 Palacios (TX) (31-21), #12879 Bloomington (TX) (42-14), LOSSES: #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (35-21), #2510 Columbus (TX) (38-20), #2631 Sweeny (TX) (41-14), #3542 Hitchcock (TX) (42-14), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (38-18), #6552 Danbury (TX) (21-7), #7482 Edna (TX) (25-20), #9556 Boling (TX) (49-45)

6Boling (TX)Texas2A Region IV District 292A1-81-4 (5th)1-6010.949-42
WINS: #9354 Van Vleck (TX) (49-45), LOSSES: #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (49-25), #1938 East Bernard (TX) (48-13), #3542 Hitchcock (TX) (38-27), #5358 Houston Christian (Houston, TX) (30-6), #6214 Weimar (TX) (35-20), #6552 Danbury (TX) (28-13), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (45-20), #7387 Louise (TX) (34-21)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Refugio (TX)Texas2A Region IV District 302A13-15-0 (1st)10-139.211.587-68
WINS: #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (32-18), #1938 East Bernard (TX) (21-7), #2547 Hallettsville (TX) (28-25), #3305 St. Joseph (Victoria, TX) (34-12), #4352 Dilley (TX) (44-14), #5662 Ingleside (TX) (41-0), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (28-25), #7482 Edna (TX) (56-9), #8394 Banquete (TX) (35-6), #8492 Odem (TX) (42-6), #10619 Taft (TX) (50-13), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (42-7), #12879 Bloomington (TX) (70-0), LOSSES: #783 Blanco (TX) (27-7)

2Banquete (TX)Texas2A Region IV District 302A6-53-2 (t 2nd)3-44.8-1.651-63
WINS: #9998 Aransas Pass (TX) (18-9), #10619 Taft (TX) (35-30), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (38-18), #12350 Falfurrias (TX) (27-0), #12879 Bloomington (TX) (42-14), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (43-0), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (35-6), #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (41-14), #4990 Hebbronville (TX) (35-29), #6402 Orange Grove (TX) (28-7), #8492 Odem (TX) (16-8)

3Odem (TX)Texas2A Region IV District 302A5-63-2 (t 2nd)5-44.44.562-52
WINS: #8394 Banquete (TX) (16-8), #8924 Poth (TX) (14-7), #9556 Bishop (TX) (12-7), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (35-2), #12879 Bloomington (TX) (28-7), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (42-6), #1650 George West (TX) (31-0), #3542 Hitchcock (TX) (55-12), #5085 Goliad (TX) (33-14), #7917 Mathis (TX) (36-0), #10619 Taft (TX) (27-21)

4Taft (TX)Texas2A Region IV District 302A3-62-3 (t 4th)2-6-4.70.954-43
WINS: #8492 Odem (TX) (27-21), #10787 St. Joseph Academy (Brownsville, TX) (36-29), #12879 Bloomington (TX) (27-14), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (50-13), #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (46-0), #7791 Freer (TX) (41-14), #8394 Banquete (TX) (35-30), #8544 San Diego (TX) (18-8), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (22-15)

5Skidmore-Tynan (Skidmore, TX)Texas2A Region IV District 302A4-62-3 (t 4th)2-5-5.4-4.555-49
WINS: #10619 Taft (TX) (22-15), #12731 Woodsboro (TX) (41-21), #12879 Bloomington (TX) (21-14), #13001 Pettus (TX) (59-12), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (42-7), #4211 Three Rivers (TX) (7-0), #7917 Mathis (TX) (34-0), #8394 Banquete (TX) (38-18), #8492 Odem (TX) (35-2), #9556 Bishop (TX) (19-8)

6Bloomington (TX)Texas2A Region IV District 302A1-80-5 (6th)0-7-18.5-2.848-50
WINS: #14424 Runge (TX) (41-6), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (70-0), #4211 Ganado (TX) (44-6), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (32-6), #8394 Banquete (TX) (42-14), #8492 Odem (TX) (28-7), #9354 Van Vleck (TX) (42-14), #10619 Taft (TX) (27-14), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (21-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1George West (TX)Texas2A Region IV District 312A11-16-0 (1st)10-135.29.771-55
WINS: #3542 Hitchcock (TX) (44-41), #4211 Three Rivers (TX) (28-17), #4352 Dilley (TX) (48-14), #5085 Goliad (TX) (41-0), #6529 Jourdanton (TX) (35-12), #7791 Freer (TX) (28-20), #8492 Odem (TX) (31-0), #8544 San Diego (TX) (45-14), #8924 Poth (TX) (24-0), #9043 Natalia (TX) (59-27), #9639 Cotulla (TX) (42-13), LOSSES: #708 Rice (Altair, TX) (26-13)

2Three Rivers (TX)Texas2A Region IV District 312A9-25-1 (2nd)8-221.12.562-51
WINS: #4352 Dilley (TX) (16-13), #6529 Jourdanton (TX) (24-10), #7791 Freer (TX) (53-0), #9043 Natalia (TX) (19-7), #9639 Cotulla (TX) (33-13), #9746 Santa Rosa (TX) (35-0), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (7-0), #11884 Yorktown (TX) (49-0), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (27-0), LOSSES: #1650 George West (TX) (28-17), #1891 Industrial (Vanderbilt, TX) (36-6)

3Dilley (TX)Texas2A Region IV District 312A8-44-2 (3rd)5-320.59.377-51
WINS: #4990 Hebbronville (TX) (27-21), #5540 Poteet (TX) (29-26), #6529 Jourdanton (TX) (24-0), #7791 Freer (TX) (54-16), #9043 Natalia (TX) (42-0), #9639 Cotulla (TX) (27-15), #10378 Brackett (Brackettville, TX) (20-7), #12077 Carrizo Springs (TX) (48-0), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (44-14), #1650 George West (TX) (48-14), #4211 Three Rivers (TX) (16-13), #4563 Somerset (TX) (23-22)

4Jourdanton (TX)Texas2A Region IV District 312A6-43-3 (4th)4-411.91.756-50
WINS: #7139 Karnes City (TX) (35-13), #7791 Freer (TX) (21-13), #9043 Natalia (TX) (30-20), #9639 Cotulla (TX) (32-14), #12077 Carrizo Springs (TX) (23-0), #12731 Woodsboro (TX) (24-0), LOSSES: #1650 George West (TX) (35-12), #4211 Three Rivers (TX) (24-10), #4352 Dilley (TX) (24-0), #6017 Stockdale (TX) (13-6)

5Freer (TX)Texas2A Region IV District 312A4-51-5 (6th)3-570.954-40
WINS: #8544 San Diego (TX) (44-20), #9043 Natalia (TX) (35-12), #10619 Taft (TX) (41-14), #13587 Benavides (TX) (49-0), LOSSES: #1650 George West (TX) (28-20), #4211 Three Rivers (TX) (53-0), #4352 Dilley (TX) (54-16), #6529 Jourdanton (TX) (21-13), #9639 Cotulla (TX) (28-7)

6Natalia (TX)Texas2A Region IV District 312A4-60-6 (7th)1-62.10.658-49
WINS: #7139 Karnes City (TX) (39-24), #8968 La Pryor (TX) (28-7), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (31-8), #13401 Charlotte (TX) (31-6), LOSSES: #1650 George West (TX) (59-27), #4211 Three Rivers (TX) (19-7), #4352 Dilley (TX) (42-0), #6529 Jourdanton (TX) (30-20), #7791 Freer (TX) (35-12), #9639 Cotulla (TX) (12-7)

7Cotulla (TX)Texas2A Region IV District 312A2-72-4 (5th)2-4-0.34.953-42
WINS: #7791 Freer (TX) (28-7), #9043 Natalia (TX) (12-7), LOSSES: #1650 George West (TX) (42-13), #4211 Three Rivers (TX) (33-13), #4352 Dilley (TX) (27-15), #5540 Poteet (TX) (14-6), #6529 Jourdanton (TX) (32-14), #9976 Crystal City (TX) (24-14), #12077 Carrizo Springs (TX) (13-12)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Hebbronville (TX)Texas2A Region IV District 322A8-25-0 (1st)6-117.9-1.155-48
WINS: #5375 Lyford (TX) (33-13), #8394 Banquete (TX) (35-29), #8544 San Diego (TX) (39-26), #9556 Bishop (TX) (54-32), #9746 Santa Rosa (TX) (41-7), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (56-16), #12350 Falfurrias (TX) (54-21), #12931 Premont (TX) (63-6), LOSSES: #1782 Sinton (TX) (28-21), #4352 Dilley (TX) (27-21)

2San Diego (TX)Texas2A Region IV District 322A7-43-2 (t 2nd)4-44.2-354-52
WINS: #9746 Santa Rosa (TX) (17-14), #9998 Aransas Pass (TX) (13-0), #10524 La Villa (TX) (24-12), #10619 Taft (TX) (18-8), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (19-0), #12871 John Paul II (Corpus Christi, TX) (28-0), #12931 Premont (TX) (41-0), LOSSES: #1650 George West (TX) (45-14), #4990 Hebbronville (TX) (39-26), #7791 Freer (TX) (44-20), #9556 Bishop (TX) (41-40)

3Bishop (TX)Texas2A Region IV District 322A6-33-2 (t 2nd)4-30-13.834-44
WINS: Prepa Tech (Monterrey, Mexico) (21-14), #8544 San Diego (TX) (41-40), #10787 Skidmore-Tynan (Skidmore, TX) (19-8), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (43-12), #12931 Premont (TX) (38-28), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (42-0), LOSSES: #4990 Hebbronville (TX) (54-32), #8492 Odem (TX) (12-7), #9746 Santa Rosa (TX) (55-19)

4Santa Rosa (TX)Texas2A Region IV District 322A5-63-2 (t 2nd)3-3-0.8-1.759-42
WINS: #9556 Bishop (TX) (55-19), #10524 La Villa (TX) (26-21), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (15-8), #12871 John Paul II (Corpus Christi, TX) (34-12), #12931 Premont (TX) (20-18), LOSSES: #4211 Three Rivers (TX) (35-0), #4352 La Feria (TX) (54-28), #4990 Hebbronville (TX) (41-7), Prepa Tech (Monterrey, Mexico) (26-24), #5375 Lyford (TX) (35-14), #8544 San Diego (TX) (17-14)

5Kaufer (Riviera, TX)Texas2A Region IV District 322A3-51-4 (5th)1-5-14.5-11.342-36
WINS: #12931 Premont (TX) (6-3), #13587 Benavides (TX) (17-0), #14306 Agua Dulce (TX) (18-8), LOSSES: #4211 Three Rivers (TX) (27-0), #4990 Hebbronville (TX) (56-16), #8544 San Diego (TX) (19-0), #9556 Bishop (TX) (43-12), #9746 Santa Rosa (TX) (15-8)

6Premont (TX)Texas2A Region IV District 322A2-60-5 (6th)0-5-18.9-14.542-37
WINS: #13587 Benavides (TX) (27-14), #14521 Santa Gertrudis Academy (Kingsville, TX) (36-8), LOSSES: #4990 Hebbronville (TX) (63-6), #8544 San Diego (TX) (41-0), #9405 Bruni (TX) (24-21), #9556 Bishop (TX) (38-28), #9746 Santa Rosa (TX) (20-18), #12350 Kaufer (Riviera, TX) (6-3)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Cooper (Lubbock, TX)Texas3A Region I District 13A6-55-0 (1st)6-224.624.675-51
WINS: #4108 Dalhart (TX) (27-21), #4499 Perryton (TX) (14-10), #4662 Brownfield (TX) (22-19), #5503 Levelland (TX) (28-9), #5864 Estacado (Lubbock, TX) (25-23), #8637 Borger (TX) (28-11), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (53-19), #511 Idalou (TX) (35-6), #668 Bushland (TX) (27-7), #1361 Snyder (TX) (42-13), #1361 Snyder (TX) (53-0)

2Dalhart (TX)Texas3A Region I District 13A6-54-1 (2nd)4-221.514.952-67
WINS: #4499 Perryton (TX) (21-0), #5503 Sanford-Fritch (Fritch, TX) (21-0), #5503 Levelland (TX) (15-0), #5864 Estacado (Lubbock, TX) (27-21), #8637 Borger (TX) (49-13), #11234 Guymon (OK) (41-14), LOSSES: #735 Sweetwater (TX) (30-0), #2586 Childress (TX) (20-14), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (27-21), #3666 Dumas (TX) (21-9), #4388 Caprock (Amarillo, TX) (21-7)

3Perryton (TX)Texas3A Region I District 13A4-62-3 (t 3rd)2-319.918.159-51
WINS: #3666 Dumas (TX) (35-32), #5503 Levelland (TX) (19-12), #6529 Pampa (TX) (21-14), #8637 Borger (TX) (49-14), LOSSES: #441 Canadian (TX) (45-10), #668 Bushland (TX) (39-32), #2044 Randall (Amarillo, TX) (28-17), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (14-10), #4108 Dalhart (TX) (21-0), #5864 Estacado (Lubbock, TX) (28-24)

4Levelland (TX)Texas3A Region I District 13A3-71-4 (t 5th)2-415.819.461-51
WINS: #4662 Brownfield (TX) (25-8), #5337 Shallowater (TX) (30-9), #8637 Borger (TX) (51-30), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (47-14), #511 Idalou (TX) (27-7), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (28-9), #4108 Dalhart (TX) (15-0), #4388 Caprock (Amarillo, TX) (35-18), #4499 Perryton (TX) (19-12), #5864 Estacado (Lubbock, TX) (20-16)

5Estacado (Lubbock, TX)Texas3A Region I District 13A3-82-3 (t 3rd)3-514.519.458-63
WINS: #3873 Greenwood (Midland, TX) (34-27), #4499 Perryton (TX) (28-24), #5503 Levelland (TX) (20-16), LOSSES: #441 Wylie (Abilene, TX) (21-10), #1361 Snyder (TX) (31-17), #3424 Canyon (TX) (36-7), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (25-23), #4108 Dalhart (TX) (27-21), #4133 Hereford (TX) (42-20), #6529 Pampa (TX) (35-14), #8637 Borger (TX) (23-21)

6Borger (TX)Texas3A Region I District 13A2-81-4 (t 5th)2-43.817.655-54
WINS: #5864 Estacado (Lubbock, TX) (23-21), #10484 Lamesa (TX) (48-22), LOSSES: #39 Muleshoe (TX) (51-7), #668 Bushland (TX) (41-13), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (28-11), #4108 Dalhart (TX) (49-13), #4388 Caprock (Amarillo, TX) (28-7), #4499 Perryton (TX) (49-14), #5503 Levelland (TX) (51-30), #6529 Pampa (TX) (46-6)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Wylie (Abilene, TX)Texas3A Region I District 23A11-35-0 (1st)10-24931.6111-61
WINS: #211 La Vega (Waco, TX) (22-20), #487 China Spring (TX) (24-21), #735 Sweetwater (TX) (14-0), #1361 Snyder (TX) (18-14), #2003 Seminole (TX) (28-16), #2251 Brownwood (TX) (31-28), #2290 Vernon (TX) (14-6), #2999 Graham (TX) (34-7), #3424 Canyon (TX) (35-21), #5864 Estacado (Lubbock, TX) (21-10), #6142 Breckenridge (TX) (30-19), LOSSES: #163 Prosper (TX) (39-38), #168 Liberty Hill (TX) (28-25), #353 Frenship (Wolfforth, TX) (26-21)

2Sweetwater (TX)Texas3A Region I District 23A10-34-1 (2nd)8-344.229.198-58
WINS: #652 Clyde (TX) (24-6), #923 Monahans (TX) (17-14), #1085 Big Spring (TX) (28-7), #1361 Snyder (TX) (14-7), #2003 Seminole (TX) (29-22), #2251 Brownwood (TX) (56-41), #2999 Graham (TX) (31-24), #3873 Greenwood (Midland, TX) (28-14), #4108 Dalhart (TX) (30-0), #6142 Breckenridge (TX) (20-6), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (38-7), #441 Wylie (Abilene, TX) (14-0), #783 Burkburnett (TX) (10-6)

3Snyder (TX)Texas3A Region I District 23A8-43-2 (3rd)7-337.622.868-70
WINS: #2251 Brownwood (TX) (56-49), #2999 Graham (TX) (30-26), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (42-13), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (53-0), #4833 Palo Duro (Amarillo, TX) (22-20), #5864 Estacado (Lubbock, TX) (31-17), #6142 Breckenridge (TX) (55-34), #7812 Pecos (TX) (48-6), LOSSES: #441 Wylie (Abilene, TX) (18-14), #735 Sweetwater (TX) (14-7), #923 Monahans (TX) (28-26), #1085 Big Spring (TX) (20-14)

4Brownwood (TX)Texas3A Region I District 23A3-71-4 (5th)2-631.130.977-48
WINS: #3193 Burnet (TX) (35-24), #6142 Breckenridge (TX) (56-26), #6849 Manor (TX) (50-30), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (56-49), #211 La Vega (Waco, TX) (31-14), #378 Stephenville (TX) (31-28), #441 Wylie (Abilene, TX) (31-28), #735 Sweetwater (TX) (56-41), #1361 Snyder (TX) (56-49), #2999 Graham (TX) (59-41)

5Graham (TX)Texas3A Region I District 23A3-72-3 (4th)3-6273074-43
WINS: #2251 Brownwood (TX) (59-41), #5770 Iowa Park (TX) (41-24), #6142 Breckenridge (TX) (30-7), LOSSES: #316 Bridgeport (TX) (59-27), #441 Wylie (Abilene, TX) (34-7), #652 Clyde (TX) (33-14), #735 Sweetwater (TX) (31-24), #783 Burkburnett (TX) (40-7), #1361 Snyder (TX) (30-26), #2586 Glen Rose (TX) (35-33)

6Breckenridge (TX)Texas3A Region I District 23A1-90-5 (6th)1-813.427.770-47
WINS: #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (12-0), LOSSES: #316 Bridgeport (TX) (52-6), #441 Wylie (Abilene, TX) (30-19), #735 Sweetwater (TX) (20-6), #1361 Snyder (TX) (55-34), #1402 Midland Christian (Midland, TX) (42-12), #2251 Brownwood (TX) (56-26), #2290 Vernon (TX) (14-7), #2586 Glen Rose (TX) (24-6), #2999 Graham (TX) (30-7)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Monahans (TX)Texas3A Region I District 33A10-34-1 (t 1st)8-341.918.783-67
WINS: #1361 Snyder (TX) (28-26), #1402 Midland Christian (Midland, TX) (41-10), #2003 Seminole (TX) (22-14), #3086 Lake View (San Angelo, TX) (49-20), #4662 Brownfield (TX) (34-14), #6194 Fort Stockton (TX) (52-20), #7658 Andrews (TX) (26-3), #7812 Pecos (TX) (41-13), #8616 Clint (TX) (70-6), #10484 Lamesa (TX) (54-7), LOSSES: #316 Bridgeport (TX) (31-28), #735 Sweetwater (TX) (17-14), #3873 Greenwood (Midland, TX) (21-14)

2Seminole (TX)Texas3A Region I District 33A7-54-1 (t 1st)7-332.918.781-59
WINS: #3873 Greenwood (Midland, TX) (42-25), #4662 Brownfield (TX) (35-14), #6194 Fort Stockton (TX) (48-27), #6194 Fort Stockton (TX) (62-36), #7658 Andrews (TX) (51-13), #8616 Clint (TX) (68-0), #10484 Lamesa (TX) (59-0), LOSSES: #441 Wylie (Abilene, TX) (28-16), #511 Idalou (TX) (34-25), #735 Sweetwater (TX) (29-22), #923 Monahans (TX) (22-14), #3424 Canyon (TX) (20-19)

3Greenwood (Midland, TX)Texas3A Region I District 33A7-54-1 (t 1st)6-322.614.664-70
WINS: #923 Monahans (TX) (21-14), #4662 Brownfield (TX) (28-26), #6194 Fort Stockton (TX) (18-14), #7658 Andrews (TX) (35-14), #7812 Pecos (TX) (35-32), #8762 Reagan County (Big Lake, TX) (42-27), #10484 Lamesa (TX) (51-12), LOSSES: #735 Sweetwater (TX) (28-14), #2003 Seminole (TX) (42-25), #2168 Crane (TX) (27-21), #3086 Lake View (San Angelo, TX) (46-26), #5864 Estacado (Lubbock, TX) (34-27)

4Brownfield (TX)Texas3A Region I District 33A4-62-3 (4th)2-519.218.159-54
WINS: #1521 Roosevelt (Lubbock, TX) (33-27), #5337 Shallowater (TX) (27-21), #7658 Andrews (TX) (41-20), #10484 Lamesa (TX) (34-0), LOSSES: #459 Littlefield (TX) (35-7), #923 Monahans (TX) (34-14), #2003 Seminole (TX) (35-14), #3472 Cooper (Lubbock, TX) (22-19), #3873 Greenwood (Midland, TX) (28-26), #5503 Levelland (TX) (25-8)

5Andrews (TX)Texas3A Region I District 33A2-81-4 (5th)2-57.515.662-53
WINS: #10484 Lamesa (TX) (46-14), #11666 Fabens (TX) (35-21), LOSSES: #923 Monahans (TX) (26-3), #1085 Big Spring (TX) (18-6), #1402 Midland Christian (Midland, TX) (52-35), #2003 Seminole (TX) (51-13), #3424 Canyon (TX) (41-0), #3873 Greenwood (Midland, TX) (35-14), #4662 Brownfield (TX) (41-20), #6194 Fort Stockton (TX) (26-21)

6Lamesa (TX)Texas3A Region I District 33A1-90-5 (6th)0-6-4.112.851-57
WINS: #8103 Slaton (TX) (26-19), LOSSES: #923 Monahans (TX) (54-7), #2003 Seminole (TX) (59-0), #3873 Greenwood (Midland, TX) (51-12), #4068 Alpine (TX) (47-21), #4662 Brownfield (TX) (34-0), #4681 Post (TX) (44-38), #5744 Denver City (TX) (39-26), #7658 Andrews (TX) (46-14), #8637 Borger (TX) (48-22)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Fort Stockton (TX)Texas3A Region I District 43A6-55-0 (1st)6-413.25.753-70
WINS: #7658 Andrews (TX) (26-21), #7812 Pecos (TX) (27-26), #8616 Clint (TX) (30-20), #11666 Fabens (TX) (43-7), #13143 Anthony (TX) (49-0), #14288 Tornillo (TX) (83-0), LOSSES: #923 Monahans (TX) (52-20), #2003 Seminole (TX) (48-27), #2003 Seminole (TX) (62-36), #3086 Lake View (San Angelo, TX) (42-29), #3873 Greenwood (Midland, TX) (18-14)

2Pecos (TX)Texas3A Region I District 43A4-74-1 (2nd)4-46.95.763-58
WINS: #8616 Clint (TX) (42-21), #11666 Fabens (TX) (61-14), #13143 Anthony (TX) (47-14), #14288 Tornillo (TX) (50-7), LOSSES: #923 Monahans (TX) (41-13), #1361 Snyder (TX) (48-6), #2205 Kermit (TX) (35-20), #3873 Greenwood (Midland, TX) (35-32), #4068 Alpine (TX) (41-21), #5744 Denver City (TX) (42-9), #6194 Fort Stockton (TX) (27-26)

3Clint (TX)Texas3A Region I District 43A6-53-2 (3rd)3-43.90.151-69
WINS: #8616 Cathedral (El Paso, TX) (29-27), #11151 Jefferson [Thomas] (El Paso, TX) (33-29), #11666 Fabens (TX) (46-13), #12696 El Paso (TX) (20-15), #13143 Anthony (TX) (34-21), #14288 Tornillo (TX) (42-6), LOSSES: #923 Monahans (TX) (70-6), #2003 Seminole (TX) (68-0), #4068 Alpine (TX) (37-9), #6194 Fort Stockton (TX) (30-20), #7812 Pecos (TX) (42-21)

4Fabens (TX)Texas3A Region I District 43A3-72-3 (4th)2-4-10.1-4.846-61
WINS: #12696 El Paso (TX) (27-6), #13143 Anthony (TX) (29-27), #14288 Tornillo (TX) (62-7), LOSSES: #2205 Kermit (TX) (53-20), #4068 Alpine (TX) (33-6), #6194 Fort Stockton (TX) (43-7), #7658 Andrews (TX) (35-21), #7812 Pecos (TX) (61-14), #8616 Clint (TX) (46-13), #8616 Cathedral (El Paso, TX) (42-35)

5Anthony (TX)Texas3A Region I District 43A1-91-4 (5th)1-4-20.9-1045-60
WINS: #14288 Tornillo (TX) (50-6), LOSSES: #6194 Fort Stockton (TX) (49-0), #6886 Lordsburg (NM) (35-21), #7812 Pecos (TX) (47-14), #8616 Clint (TX) (34-21), #9476 Van Horn (TX) (12-7), #10312 Horizon (El Paso, TX) (24-19), #11366 Bernalillo (NM) (50-22), #11666 Fabens (TX) (29-27), #12263 San Elizario (TX) (33-14)

6Tornillo (TX)Texas3A Region I District 43A0-100-5 (6th)0-5-38.2-9.443-53
WINS: none, LOSSES: Academia Juarez (Juarez, Mexico) (14-0), #6194 Fort Stockton (TX) (83-0), #6886 Lordsburg (NM) (46-7), #7812 Pecos (TX) (50-7), #8616 Clint (TX) (42-6), #9476 Van Horn (TX) (47-0), #11586 Cloudcroft (NM) (50-0), #11666 Fabens (TX) (62-7), #13143 Anthony (TX) (50-6), #13350 Marfa (TX) (42-6)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Bridgeport (TX)Texas3A Region I District 53A12-15-0 (1st)11-152.427.677-72
WINS: #163 Prosper (TX) (37-31), #783 Burkburnett (TX) (31-15), #923 Monahans (TX) (31-28), #1005 Argyle (TX) (30-24), #1439 Llano (TX) (41-27), #2290 Vernon (TX) (55-14), #2988 Decatur (TX) (56-7), #2999 Graham (TX) (59-27), #5770 Iowa Park (TX) (56-7), #6142 Breckenridge (TX) (52-6), #8288 Mineral Wells (TX) (56-28), #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (56-6), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (48-27)

2Burkburnett (TX)Texas3A Region I District 53A9-24-1 (2nd)8-243.724.461-62
WINS: #735 Sweetwater (TX) (10-6), #1005 Argyle (TX) (26-14), #2290 Vernon (TX) (23-6), #2988 Decatur (TX) (61-47), #2999 Graham (TX) (40-7), #5604 Eastern Hills (Fort Worth, TX) (23-20), #5770 Iowa Park (TX) (28-7), #5964 Gainesville (TX) (51-0), #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (55-0), LOSSES: #316 Bridgeport (TX) (31-15), #487 China Spring (TX) (17-3)

3Vernon (TX)Texas3A Region I District 53A5-63-2 (3rd)4-530.829.676-53
WINS: #2988 Decatur (TX) (47-30), #3734 Altus (OK) (14-11), #5770 Iowa Park (TX) (35-27), #6142 Breckenridge (TX) (14-7), #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (35-7), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (31-7), #316 Bridgeport (TX) (55-14), #441 Wylie (Abilene, TX) (14-6), #652 Clyde (TX) (29-7), #783 Burkburnett (TX) (23-6), #1005 Argyle (TX) (28-14)

4Decatur (TX)Texas3A Region I District 53A4-62-3 (4th)4-527.12567-49
WINS: #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (45-42), #5770 Iowa Park (TX) (42-35), #5964 Gainesville (TX) (56-20), #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (47-18), LOSSES: #163 Prosper (TX) (34-21), #316 Bridgeport (TX) (56-7), #783 Burkburnett (TX) (61-47), #1005 Argyle (TX) (45-0), #1663 Liberty Christian (Argyle, TX) (36-34), #2290 Vernon (TX) (47-30)

5Iowa Park (TX)Texas3A Region I District 53A1-91-4 (5th)1-714.924.762-48
WINS: #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (37-0), LOSSES: #316 Bridgeport (TX) (56-7), #783 Burkburnett (TX) (28-7), #1005 Argyle (TX) (44-6), #2290 Vernon (TX) (35-27), #2586 Childress (TX) (28-17), #2613 Holliday (TX) (21-14), #2775 Robinson (TX) (41-20), #2988 Decatur (TX) (42-35), #2999 Graham (TX) (41-24)

6Hirschi (Wichita Falls, TX)Texas3A Region I District 53A0-100-5 (6th)0-7-0.223.561-49
WINS: none, LOSSES: #316 Bridgeport (TX) (56-6), #652 Clyde (TX) (35-7), #783 Burkburnett (TX) (55-0), #2290 Vernon (TX) (35-7), #2613 Holliday (TX) (42-13), #2988 Decatur (TX) (47-18), #3354 Springtown (TX) (40-6), #5770 Iowa Park (TX) (37-0), #5964 Gainesville (TX) (14-6), #6142 Breckenridge (TX) (12-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1China Spring (TX)Texas3A Region I District 73A12-15-0 (1st)11-148.221.966-74
WINS: #783 Burkburnett (TX) (17-3), #856 Mexia (TX) (34-25), #2586 Glen Rose (TX) (56-34), #2775 Robinson (TX) (38-7), #3193 Burnet (TX) (24-0), #3614 West (TX) (44-7), #3781 Gatesville (TX) (33-7), #4068 Groesbeck (TX) (37-18), #4935 Fairfield (TX) (49-6), #5798 Marlin (TX) (41-14), #7591 Hillsboro (TX) (49-8), #10714 Whitney (TX) (56-6), LOSSES: #441 Wylie (Abilene, TX) (24-21)

2Glen Rose (TX)Texas3A Region I District 73A8-34-1 (2nd)7-229.115.549-69
WINS: #2999 Graham (TX) (35-33), #3614 West (TX) (28-21), #3781 Gatesville (TX) (44-29), #5375 Ranchview (Irving, TX) (28-17), #6142 Breckenridge (TX) (24-6), #7591 Hillsboro (TX) (42-20), #8288 Mineral Wells (TX) (49-7), #10714 Whitney (TX) (45-14), LOSSES: #487 China Spring (TX) (56-34), #1439 Llano (TX) (33-21), #3713 Boyd (TX) (33-21)

3West (TX)Texas3A Region I District 73A5-63-2 (3rd)4-523.824.472-53
WINS: #3781 Gatesville (TX) (44-33), #4068 Groesbeck (TX) (19-13), #4614 Godley (TX) (33-20), #7591 Hillsboro (TX) (28-13), #10714 Whitney (TX) (34-0), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (27-0), #487 China Spring (TX) (44-7), #856 Mexia (TX) (35-13), #2205 Lorena (TX) (7-0), #2532 Salado (TX) (26-0), #2586 Glen Rose (TX) (28-21)

4Gatesville (TX)Texas3A Region I District 73A5-52-3 (4th)4-52315.946-60
WINS: #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (16-14), #4935 Fairfield (TX) (19-15), #7591 Hillsboro (TX) (30-10), #8373 Lampasas (TX) (34-0), #10714 Whitney (TX) (43-0), LOSSES: #487 China Spring (TX) (33-7), #856 Mexia (TX) (15-14), #2586 Glen Rose (TX) (44-29), #3614 West (TX) (44-33), #4961 Connally (Waco, TX) (21-14)

5Hillsboro (TX)Texas3A Region I District 73A2-81-4 (5th)2-57.720.473-44
WINS: #2205 Lorena (TX) (32-27), #10714 Whitney (TX) (12-6), LOSSES: #487 China Spring (TX) (49-8), #735 Grandview (TX) (50-22), #1135 Kaufman (TX) (39-15), #2586 Glen Rose (TX) (42-20), #3614 West (TX) (28-13), #3781 Gatesville (TX) (30-10), #4614 Godley (TX) (41-20), #6594 Mildred (Corsicana, TX) (35-14)

6Whitney (TX)Texas3A Region I District 73A0-100-5 (6th)0-6-5.116.264-47
WINS: none, LOSSES: #487 China Spring (TX) (56-6), #2205 Lorena (TX) (26-6), #2377 McGregor (TX) (42-6), #2586 Glen Rose (TX) (45-14), #2849 Troy (TX) (56-6), #3614 West (TX) (34-0), #3781 Gatesville (TX) (43-0), #7591 Hillsboro (TX) (12-6), #9105 Rio Vista (TX) (30-24), #9609 North Side (Fort Worth, TX) (23-16)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Liberty Hill (TX)Texas3A Region I District 83A14-16-0 (1st)13-15726.895-82
WINS: #316 Bridgeport (TX) (48-27), #386 Giddings (TX) (28-26), #441 Wylie (Abilene, TX) (28-25), #735 Sweetwater (TX) (38-7), #1439 Llano (TX) (28-17), #2251 Brownwood (TX) (56-49), #2290 Vernon (TX) (31-7), #3193 Burnet (TX) (36-29), #3291 Wimberley (TX) (49-21), #3614 West (TX) (27-0), #4499 Fredericksburg (TX) (38-0), #6849 Manor (TX) (49-7), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (56-0), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (64-0), LOSSES: #129 Celina (TX) (40-12)

2Llano (TX)Texas3A Region I District 83A8-44-2 (t 2nd)7-43721.577-58
WINS: #2136 Bangs (TX) (41-0), #2586 Glen Rose (TX) (33-21), #3291 Wimberley (TX) (20-14), #4311 Bandera (TX) (51-48), #4499 Fredericksburg (TX) (32-29), #5452 Taylor (TX) (25-7), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (47-6), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (72-0), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (28-17), #316 Bridgeport (TX) (41-27), #1042 Rockdale (TX) (39-33), #3193 Burnet (TX) (35-12)

3Burnet (TX)Texas3A Region I District 83A5-64-2 (t 2nd)4-42621.864-61
WINS: #1439 Llano (TX) (35-12), #4499 Fredericksburg (TX) (21-7), #6849 Manor (TX) (38-0), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (49-6), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (57-0), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (36-29), #487 China Spring (TX) (24-0), #680 Hendrickson (Pflugerville, TX) (18-14), #2251 Brownwood (TX) (35-24), #2810 Marble Falls (TX) (40-30), #3291 Wimberley (TX) (27-21)

4Wimberley (TX)Texas3A Region I District 83A5-54-2 (t 2nd)5-425.51659-54
WINS: #3193 Burnet (TX) (27-21), #4499 Fredericksburg (TX) (34-30), #9881 Luling (TX) (40-0), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (41-7), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (63-0), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (49-21), #819 Dripping Springs (TX) (35-28), #1224 La Vernia (TX) (21-17), #1439 Llano (TX) (20-14), #4311 Bandera (TX) (26-14)

5Fredericksburg (TX)Texas3A Region I District 83A4-62-4 (5th)2-419.915.659-54
WINS: #2810 Marble Falls (TX) (23-14), #8252 Comfort (TX) (32-7), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (65-14), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (49-0), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (38-0), #1415 Brady (TX) (28-23), #1439 Llano (TX) (32-29), #3193 Burnet (TX) (21-7), #3291 Wimberley (TX) (34-30), #4352 Uvalde (TX) (21-7)

6Canyon Lake (Fischer, TX)Texas3A Region I District 83A1-91-5 (6th)1-7-3.72067-48
WINS: #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (21-14), LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (56-0), #783 Blanco (TX) (63-0), #1224 La Vernia (TX) (42-8), #1439 Llano (TX) (47-6), #3193 Burnet (TX) (49-6), #3291 Wimberley (TX) (41-7), #4499 Fredericksburg (TX) (65-14), #5337 Brandeis (San Antonio, TX) (38-14), #6214 Gonzales (TX) (49-6)

7Moore [Tom] (Ingram, TX)Texas3A Region I District 83A0-100-6 (7th)0-7-15.812.558-51
WINS: none, LOSSES: #168 Liberty Hill (TX) (64-0), #1439 Llano (TX) (72-0), #3193 Burnet (TX) (57-0), #3291 Wimberley (TX) (63-0), #4499 Fredericksburg (TX) (49-0), #5818 Marion (TX) (47-6), #8544 Harper (TX) (62-0), #8713 Randolph (Universal City, TX) (35-14), #9043 Natalia (TX) (31-8), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (21-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Paris (TX)Texas3A Region II District 103A6-55-0 (1st)5-227.620.553-68
WINS: #3681 Van Alstyne (TX) (55-21), #3751 North Lamar (Paris, TX) (12-7), #3781 Greenville (TX) (13-7), #8514 Bonham (TX) (43-7), #9105 Commerce (TX) (40-0), #12111 Anna (TX) (54-13), LOSSES: #27 Sulphur Springs (TX) (48-20), #703 Lindale (TX) (31-24), #1005 Argyle (TX) (41-21), #2471 Pine Tree (Longview, TX) (29-21), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (29-23)

2Van Alstyne (TX)Texas3A Region II District 103A7-44-1 (2nd)6-223.514.755-66
WINS: #3751 North Lamar (Paris, TX) (28-26), #4961 Farmersville (TX) (27-26), #8514 Bonham (TX) (25-0), #9105 Commerce (TX) (40-14), #9332 Ford (Quinlan, TX) (32-23), #10101 Howe (TX) (48-6), #12111 Anna (TX) (43-0), LOSSES: #129 Celina (TX) (54-13), #1540 Paradise (TX) (42-28), #2849 Bowie (TX) (22-20), #2884 Paris (TX) (55-21)

3North Lamar (Paris, TX)Texas3A Region II District 103A5-63-2 (3rd)3-523.219.652-69
WINS: #2136 Jefferson (TX) (36-24), #5433 Terrell (TX) (25-7), #8514 Bonham (TX) (49-12), #9105 Commerce (TX) (13-7), #12111 Anna (TX) (35-0), LOSSES: #163 Prosper (TX) (28-7), #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (37-27), #2471 Pine Tree (Longview, TX) (35-21), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (35-28), #2884 Paris (TX) (12-7), #3681 Van Alstyne (TX) (28-26)

4Bonham (TX)Texas3A Region II District 103A3-72-3 (4th)2-64.312.247-61
WINS: #7198 Clarksville (TX) (21-7), #9105 Commerce (TX) (21-14), #12111 Anna (TX) (34-23), LOSSES: #1823 Sanger (TX) (52-29), #1823 Callisburg (Gainesville, TX) (44-12), #2884 Paris (TX) (43-7), #3086 Whitesboro (TX) (36-0), #3681 Van Alstyne (TX) (25-0), #3751 North Lamar (Paris, TX) (49-12), #5476 Community (Nevada, TX) (48-6)

5Commerce (TX)Texas3A Region II District 103A1-91-4 (5th)1-71.915.662-49
WINS: #12111 Anna (TX) (25-12), LOSSES: #97 Daingerfield (TX) (29-12), #1663 Gunter (TX) (14-0), #2313 Gladewater (TX) (41-28), #2884 Paris (TX) (40-0), #3681 Van Alstyne (TX) (40-14), #3751 North Lamar (Paris, TX) (13-7), #5818 Canton (TX) (18-0), #6981 Crandall (TX) (27-19), #8514 Bonham (TX) (21-14)

6Anna (TX)Texas3A Region II District 103A0-100-5 (6th)0-7-12.77.951-55
WINS: none, LOSSES: #2884 Paris (TX) (54-13), #3542 Melissa (TX) (48-0), #3681 Van Alstyne (TX) (43-0), #3751 North Lamar (Paris, TX) (35-0), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (46-19), #6305 Tom Bean (TX) (8-7), #6375 Chisum (Paris, TX) (28-0), #8514 Bonham (TX) (34-23), #9105 Commerce (TX) (25-12), #10739 Princeton (TX) (21-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Madison [James] (Dallas, TX)Texas3A Region II District 113A8-36-0 (1st)6-322.710.255-61
WINS: #1215 Lincoln (Dallas, TX) (forfeit), #5375 Ranchview (Irving, TX) (20-13), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (14-12), #6657 Wilson [Woodrow] (Dallas, TX) (12-0), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (14-7), #8787 Lake Worth (TX) (35-7), #10761 Carter-Riverside (Fort Worth, TX) (41-0), #13226 Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX) (57-0), LOSSES: #1769 Kennedale (TX) (41-39), #1769 Kennedale (TX) (49-40), #2988 Decatur (TX) (45-42)

2Ranchview (Irving, TX)Texas3A Region II District 113A7-44-2 (3rd)6-416.36.952-64
WINS: #5964 Gainesville (TX) (24-16), #6043 Pinkston [L. G.] (Dallas, TX) (28-14), #6981 Crandall (TX) (52-3), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (49-32), #8787 Lake Worth (TX) (28-12), #10761 Carter-Riverside (Fort Worth, TX) (28-14), #13226 Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX) (59-0), LOSSES: #1869 Alvarado (TX) (27-0), #2586 Glen Rose (TX) (28-17), #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (20-13), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (13-7)

3Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX)Texas3A Region II District 113A6-55-1 (2nd)5-314.515.268-56
WINS: #1215 Lincoln (Dallas, TX) (forfeit), #5375 Ranchview (Irving, TX) (13-7), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (35-23), #8787 Lake Worth (TX) (21-14), #10761 Carter-Riverside (Fort Worth, TX) (12-10), #13226 Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX) (47-0), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (45-6), #1116 Dunbar [Paul Laurence] (Fort Worth, TX) (52-17), #1135 Kaufman (TX) (28-0), #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (14-12), #4481 South Oak Cliff (Dallas, TX) (19-6)

4Castleberry (Fort Worth, TX)Texas3A Region II District 113A3-73-3 (4th)3-54.86.455-53
WINS: #8787 Lake Worth (TX) (12-7), #10761 Carter-Riverside (Fort Worth, TX) (27-0), #13226 Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX) (48-6), LOSSES: #735 Grandview (TX) (58-6), #2849 Bowie (TX) (41-14), #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (14-7), #5375 Ranchview (Irving, TX) (49-32), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (35-23), #5964 Gainesville (TX) (34-10), #6981 Crandall (TX) (16-14)

5Lake Worth (TX)Texas3A Region II District 113A2-82-4 (5th)2-53.210.964-48
WINS: #10761 Carter-Riverside (Fort Worth, TX) (35-7), #13226 Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX) (51-0), LOSSES: #620 Pilot Point (TX) (59-0), #754 Nolan Catholic (Fort Worth, TX) (35-7), #1823 Sanger (TX) (40-16), #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (35-7), #5375 Ranchview (Irving, TX) (28-12), #5715 Southwest Christian (Fort Worth, TX) (34-28), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (21-14), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (12-7)

6Carter-Riverside (Fort Worth, TX)Texas3A Region II District 113A4-61-5 (6th)2-5-5.3-932-70
WINS: #12635 Venus (TX) (28-0), #13226 Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX) (27-0), #13268 Jefferson [Thomas] (Dallas, TX) (46-16), #13587 North Dallas (Dallas, TX) (36-0), LOSSES: #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (41-0), #5375 Ranchview (Irving, TX) (28-14), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (12-10), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (27-0), #8787 Lake Worth (TX) (35-7), #10507 Trimble Tech (Fort Worth, TX) (28-20)

7Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX)Texas3A Region II District 113A1-90-6 (7th)0-7-21.7-2.544-61
WINS: #13587 North Dallas (Dallas, TX) (41-30), LOSSES: #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (57-0), #3890 Grapevine Faith Christian (Grapevine, TX) (35-6), #5375 Ranchview (Irving, TX) (59-0), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (47-0), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (48-6), #8787 Lake Worth (TX) (51-0), #9609 North Side (Fort Worth, TX) (29-6), #10761 Carter-Riverside (Fort Worth, TX) (27-0), #12635 Venus (TX) (20-6)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Kaufman (TX)Texas3A Region II District 123A10-45-0 (1st)10-339.620.881-74
WINS: #1005 Argyle (TX) (21-16), #1635 New Boston (TX) (21-14), #1769 Kennedale (TX) (20-17), #1869 Alvarado (TX) (35-21), #5452 Ferris (TX) (31-7), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (28-0), #6981 Crandall (TX) (60-0), #7591 Hillsboro (TX) (39-15), #8446 Wills Point (TX) (35-7), #12635 Venus (TX) (56-6), LOSSES: #129 Celina (TX) (50-6), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (52-30), #2759 Mabank (TX) (42-39), #5818 Canton (TX) (36-34)

2Kennedale (TX)Texas3A Region II District 123A9-33-2 (t 2nd)5-334.417.870-64
WINS: #1869 Alvarado (TX) (38-35), #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (49-40), #3854 Madison [James] (Dallas, TX) (41-39), #3958 Southwest (Fort Worth, TX) (47-33), #4861 Foster (Richmond, TX) (56-21), #6886 Western Hills (Fort Worth, TX) (38-27), #6981 Crandall (TX) (65-20), #7318 Seagoville (Dallas, TX) (37-6), #12635 Venus (TX) (64-14), LOSSES: #129 Celina (TX) (54-21), #1135 Kaufman (TX) (20-17), #5452 Ferris (TX) (55-49)

3Alvarado (TX)Texas3A Region II District 123A7-53-2 (t 2nd)6-333.722.576-60
WINS: #37 Midway (Waco, TX) (17-7), #2775 Robinson (TX) (49-26), #4961 Connally (Waco, TX) (38-21), #5375 Ranchview (Irving, TX) (27-0), #5452 Ferris (TX) (30-26), #6981 Crandall (TX) (51-24), #12635 Venus (TX) (62-0), LOSSES: #163 Prosper (TX) (29-14), #1135 Kaufman (TX) (35-21), #1769 Kennedale (TX) (38-35), #2168 Boswell (Fort Worth, TX) (55-38), #3981 Joshua (TX) (20-10)

4Ferris (TX)Texas3A Region II District 123A3-62-3 (t 4th)3-41617.863-42
WINS: #1769 Kennedale (TX) (55-49), #7045 Eustace (TX) (30-14), #12635 Venus (TX) (54-18), LOSSES: #767 Sutter (CA) (38-9), #912 Trinity Christian (Cedar Hill, TX) (43-41), #1135 Kaufman (TX) (31-7), #1869 Alvarado (TX) (30-26), #4935 Fairfield (TX) (34-33), #6981 Crandall (TX) (16-7)

5Crandall (TX)Texas3A Region II District 123A5-52-3 (t 4th)5-5108.245-63
WINS: #5452 Ferris (TX) (16-7), #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (16-14), #9105 Commerce (TX) (27-19), #10739 Princeton (TX) (42-20), #12635 Venus (TX) (63-14), LOSSES: #1135 Kaufman (TX) (60-0), #1769 Kennedale (TX) (65-20), #1869 Alvarado (TX) (51-24), #4935 Fairfield (TX) (38-12), #5375 Ranchview (Irving, TX) (52-3)

6Venus (TX)Texas3A Region II District 123A1-90-5 (6th)1-6-16.46.154-54
WINS: #13226 Diamond Hill-Jarvis (Fort Worth, TX) (20-6), LOSSES: #1135 Kaufman (TX) (56-6), #1769 Kennedale (TX) (64-14), #1869 Alvarado (TX) (62-0), #5452 Ferris (TX) (54-18), #6375 Maypearl (TX) (41-15), #6981 Crandall (TX) (63-14), #8514 Millsap (TX) (52-32), #9639 Palmer (TX) (59-14), #10761 Carter-Riverside (Fort Worth, TX) (28-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Farmersville (TX)Texas3A Region II District 133A6-55-0 (1st)6-3181367-62
WINS: #5476 Community (Nevada, TX) (41-33), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (35-17), #8446 Wills Point (TX) (45-27), #9202 Rains (Emory, TX) (48-26), #9332 Ford (Quinlan, TX) (30-8), #10739 Princeton (TX) (23-7), LOSSES: #163 Prosper (TX) (43-6), #517 Pottsboro (TX) (20-14), #1684 Winnsboro (TX) (20-6), #3681 Van Alstyne (TX) (27-26), #5289 Kemp (TX) (24-21)

2Community (Nevada, TX)Texas3A Region II District 133A6-63-2 (3rd)5-315.99.562-67
WINS: #7045 Eustace (TX) (60-48), #7987 First Baptist (Dallas, TX) (55-27), #8514 Bonham (TX) (48-6), #9202 Rains (Emory, TX) (60-34), #9332 Ford (Quinlan, TX) (61-40), #10739 Princeton (TX) (20-9), LOSSES: #1253 Caddo Mills (TX) (29-19), #1635 New Boston (TX) (41-7), #3542 Melissa (TX) (40-21), #3890 Aubrey (TX) (30-28), #4961 Farmersville (TX) (41-33), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (54-44)

3Lovejoy (Lucas, TX)Texas3A Region II District 133A5-64-1 (2nd)5-315.313.662-60
WINS: #5476 Community (Nevada, TX) (54-44), #9202 Rains (Emory, TX) (20-14), #9332 Ford (Quinlan, TX) (44-34), #10739 Princeton (TX) (27-0), #12111 Anna (TX) (46-19), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (42-21), #1154 Van (TX) (31-14), #1823 Sanger (TX) (42-20), #2377 Liberty (Frisco, TX) (35-7), #3542 Melissa (TX) (33-23), #4961 Farmersville (TX) (35-17)

4Rains (Emory, TX)Texas3A Region II District 133A2-81-4 (5th)2-71.513.957-55
WINS: #2510 Brownsboro (TX) (47-41), #10739 Princeton (TX) (20-17), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (77-21), #3193 White Oak (TX) (56-20), #3713 Mt. Vernon (TX) (30-18), #4961 Farmersville (TX) (48-26), #5289 Kemp (TX) (24-20), #5476 Community (Nevada, TX) (60-34), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (20-14), #9332 Ford (Quinlan, TX) (22-20)

5Ford (Quinlan, TX)Texas3A Region II District 133A2-82-3 (4th)2-70.911.456-53
WINS: #9202 Rains (Emory, TX) (22-20), #10739 Princeton (TX) (20-14), LOSSES: #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (51-12), #1253 Caddo Mills (TX) (34-0), #3681 Van Alstyne (TX) (32-23), #4961 Farmersville (TX) (30-8), #5476 Community (Nevada, TX) (61-40), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (44-34), #5818 Canton (TX) (39-16), #7087 Mineola (TX) (36-8)

6Princeton (TX)Texas3A Region II District 133A1-90-5 (6th)1-8-5.21053-57
WINS: #12111 Anna (TX) (21-0), LOSSES: #517 Pottsboro (TX) (37-0), #1823 Sanger (TX) (27-0), #2251 Pittsburg (TX) (37-7), #4961 Farmersville (TX) (23-7), #5476 Community (Nevada, TX) (20-9), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (27-0), #6981 Crandall (TX) (42-20), #9202 Rains (Emory, TX) (20-17), #9332 Ford (Quinlan, TX) (20-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Van (TX)Texas3A Region II District 143A11-25-0 (1st)9-239.416.363-77
WINS: #2251 Pittsburg (TX) (35-14), #2759 Mabank (TX) (17-16), #3596 Palestine (TX) (44-21), #4427 Rusk (TX) (31-10), #5289 Kemp (TX) (40-7), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (31-14), #5818 Canton (TX) (24-14), #7045 Eustace (TX) (41-0), #7087 Mineola (TX) (21-7), #8446 Wills Point (TX) (50-21), #10787 Grand Saline (TX) (38-0), LOSSES: #163 Prosper (TX) (21-7), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (28-7)

2Kemp (TX)Texas3A Region II District 143A6-63-2 (t 2nd)5-416.71464-65
WINS: #4961 Farmersville (TX) (24-21), #5818 Canton (TX) (34-21), #7087 Mineola (TX) (24-21), #8446 Wills Point (TX) (33-20), #9202 Rains (Emory, TX) (24-20), #9639 Palmer (TX) (63-27), LOSSES: #1154 Van (TX) (40-7), #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (37-13), #2363 Parish Episcopal (Dallas, TX) (39-0), #2510 Brownsboro (TX) (44-14), #2759 Mabank (TX) (48-6), #7045 Eustace (TX) (37-15)

3Canton (TX)Texas3A Region II District 143A5-52-3 (4th)5-314.710.358-57
WINS: #1135 Kaufman (TX) (36-34), #7087 Mineola (TX) (30-23), #8446 Wills Point (TX) (27-24), #9105 Commerce (TX) (18-0), #9332 Ford (Quinlan, TX) (39-16), LOSSES: #1154 Van (TX) (24-14), #3086 Reicher Catholic (Waco, TX) (40-28), #5289 Kemp (TX) (34-21), #5540 Edgewood (TX) (48-40), #7045 Eustace (TX) (35-26)

4Eustace (TX)Texas3A Region II District 143A5-63-2 (t 2nd)3-49.88.156-61
WINS: #5289 Kemp (TX) (37-15), #5818 Canton (TX) (35-26), #8252 Quitman (TX) (41-32), #8446 Wills Point (TX) (41-30), #8713 Life Charter Academy (Dallas, TX) (21-20), LOSSES: #1154 Van (TX) (41-0), #5452 Ferris (TX) (30-14), #5476 Community (Nevada, TX) (60-48), #5540 Edgewood (TX) (44-42), #6339 Grace Community (Tyler, TX) (36-28), #7087 Mineola (TX) (7-6)

5Mineola (TX)Texas3A Region II District 143A4-61-4 (t 5th)2-59.66.449-58
WINS: #7045 Eustace (TX) (7-6), #8252 Quitman (TX) (34-27), #9332 Ford (Quinlan, TX) (36-8), #10787 Grand Saline (TX) (28-7), LOSSES: #1154 Van (TX) (21-7), #3713 Mt. Vernon (TX) (35-6), #5289 Kemp (TX) (24-21), #5540 Edgewood (TX) (35-33), #5818 Canton (TX) (30-23), #8446 Wills Point (TX) (16-14)

6Wills Point (TX)Texas3A Region II District 143A1-91-4 (t 5th)1-84.618.866-47
WINS: #7087 Mineola (TX) (16-14), LOSSES: #703 Lindale (TX) (51-0), #1135 Kaufman (TX) (35-7), #1154 Van (TX) (50-21), #2510 Brownsboro (TX) (40-12), #2925 Athens (TX) (34-0), #4961 Farmersville (TX) (45-27), #5289 Kemp (TX) (33-20), #5818 Canton (TX) (27-24), #7045 Eustace (TX) (41-30)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Pleasant Grove (Texarkana, TX)Texas3A Region II District 163A9-33-2 (3rd)6-337.521.964-68
WINS: #2313 Gladewater (TX) (31-28), #2471 Pine Tree (Longview, TX) (14-13), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (41-14), #3713 Mt. Vernon (TX) (35-14), #3751 North Lamar (Paris, TX) (37-27), #4008 Atlanta (TX) (42-17), #5289 Kemp (TX) (37-13), #7563 Ashdown (AR) (32-7), #8340 Hooks (TX) (51-6), LOSSES: #129 Celina (TX) (52-21), #1635 New Boston (TX) (27-13), #2251 Pittsburg (TX) (26-22)

2New Boston (TX)Texas3A Region II District 163A10-24-1 (t 1st)5-235.315.660-74
WINS: #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (27-13), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (27-19), #3713 Mt. Vernon (TX) (29-15), #4008 Atlanta (TX) (13-7), #4404 Hughes Springs (TX) (12-0), #5237 De Kalb (TX) (41-13), #5476 Community (Nevada, TX) (41-7), #7563 Ashdown (AR) (33-28), #7862 Linden-Kildare (Linden, TX) (27-6), #10456 Queen City (TX) (28-0), LOSSES: #1135 Kaufman (TX) (21-14), #2251 Pittsburg (TX) (25-19)

3Pittsburg (TX)Texas3A Region II District 163A7-44-1 (t 1st)5-231.121.364-59
WINS: #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (26-22), #1635 New Boston (TX) (25-19), #2136 Jefferson (TX) (7-6), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (28-27), #3713 Mt. Vernon (TX) (31-21), #10456 Queen City (TX) (47-8), #10739 Princeton (TX) (37-7), LOSSES: #703 Lindale (TX) (32-0), #1154 Van (TX) (35-14), #1684 Winnsboro (TX) (26-20), #4008 Atlanta (TX) (34-15)

4Liberty-Eylau (Texarkana, TX)Texas3A Region II District 163A4-62-3 (4th)4-428.227.370-43
WINS: #2884 Paris (TX) (29-23), #3713 Mt. Vernon (TX) (28-6), #3751 North Lamar (Paris, TX) (35-28), #4008 Atlanta (TX) (20-14), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (28-14), #1224 Nashville (AR) (58-35), #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (41-14), #1635 Mt. Pleasant (TX) (27-13), #1635 New Boston (TX) (27-19), #2251 Pittsburg (TX) (28-27)

5Mt. Vernon (TX)Texas3A Region II District 163A5-51-4 (t 5th)3-523.416.356-52
WINS: #1684 Winnsboro (TX) (34-33), #4008 Atlanta (TX) (35-28), #7087 Mineola (TX) (35-6), #9202 Rains (Emory, TX) (30-18), #11059 Cooper (TX) (40-0), LOSSES: #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (35-14), #1635 New Boston (TX) (29-15), #2251 Pittsburg (TX) (31-21), #2313 Gladewater (TX) (33-16), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (28-6)

6Atlanta (TX)Texas3A Region II District 163A2-81-4 (t 5th)1-62231.777-42
WINS: #2251 Pittsburg (TX) (34-15), #3251 Henderson (TX) (35-14), LOSSES: #49 Carthage (TX) (42-7), #97 Daingerfield (TX) (29-6), #794 Royse City (TX) (35-7), #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (42-17), #1635 New Boston (TX) (13-7), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (20-14), #3041 Tatum (TX) (13-9), #3713 Mt. Vernon (TX) (35-28)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Celina (TX)Texas3A Region II District 93A12-44-1 (2nd)10-25932.9137-60
WINS: #168 Liberty Hill (TX) (40-12), #912 Trinity Christian (Addison, TX) (28-7), #1005 Argyle (TX) (35-13), #1135 Kaufman (TX) (50-6), #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (52-21), #1769 Kennedale (TX) (54-21), #1823 Sanger (TX) (56-7), #3041 Arlington Heights (Fort Worth, TX) (41-13), #3086 Whitesboro (TX) (42-13), #3681 Van Alstyne (TX) (54-13), #5964 Gainesville (TX) (55-7), #11849 Lytle (TX) (66-0), LOSSES: #49 Carthage (TX) (49-37), #97 Daingerfield (TX) (28-20), #163 Prosper (TX) (33-7), #634 Whitehouse (TX) (23-22)

2Prosper (TX)Texas3A Region II District 93A14-15-0 (1st)12-157.328.6100-77
WINS: #129 Celina (TX) (33-7), #211 La Vega (Waco, TX) (17-10), #441 Wylie (Abilene, TX) (39-38), #1005 Argyle (TX) (28-7), #1154 Van (TX) (21-7), #1823 Sanger (TX) (30-14), #1869 Alvarado (TX) (29-14), #2988 Decatur (TX) (34-21), #3086 Whitesboro (TX) (35-7), #3751 North Lamar (Paris, TX) (28-7), #4961 Farmersville (TX) (43-6), #5964 Gainesville (TX) (21-10), #7836 Frisco (TX) (43-6), #10456 Queen City (TX) (59-0), LOSSES: #316 Bridgeport (TX) (37-31)

3Argyle (TX)Texas3A Region II District 93A7-53-2 (3rd)7-540.929.185-56
WINS: #1823 Sanger (TX) (42-13), #2290 Vernon (TX) (28-14), #2884 Paris (TX) (41-21), #2988 Decatur (TX) (45-0), #3086 Whitesboro (TX) (31-0), #5770 Iowa Park (TX) (44-6), #5964 Gainesville (TX) (34-0), LOSSES: #129 Celina (TX) (35-13), #163 Prosper (TX) (28-7), #316 Bridgeport (TX) (30-24), #783 Burkburnett (TX) (26-14), #1135 Kaufman (TX) (21-16)

4Sanger (TX)Texas3A Region II District 93A7-32-3 (4th)6-3342060-57
WINS: #620 Pilot Point (TX) (7-6), #3086 Whitesboro (TX) (28-21), #5662 Lovejoy (Lucas, TX) (42-20), #5964 Gainesville (TX) (16-14), #8514 Bonham (TX) (52-29), #8787 Lake Worth (TX) (40-16), #10739 Princeton (TX) (27-0), LOSSES: #129 Celina (TX) (56-7), #163 Prosper (TX) (30-14), #1005 Argyle (TX) (42-13)

5Whitesboro (TX)Texas3A Region II District 93A3-71-4 (5th)2-426.531.788-39
WINS: #3890 Aubrey (TX) (21-11), #5964 Gainesville (TX) (15-13), #8514 Bonham (TX) (36-0), LOSSES: #129 Celina (TX) (42-13), #163 Prosper (TX) (35-7), #299 Cisco (TX) (49-0), #517 Pottsboro (TX) (38-18), #620 Pilot Point (TX) (48-32), #1005 Argyle (TX) (31-0), #1823 Sanger (TX) (28-21)

6Gainesville (TX)Texas3A Region II District 93A2-80-5 (6th)2-814.124.866-49
WINS: #8394 Castleberry (Fort Worth, TX) (34-10), #9609 Hirschi (Wichita Falls, TX) (14-6), LOSSES: #129 Celina (TX) (55-7), #163 Prosper (TX) (21-10), #783 Burkburnett (TX) (51-0), #1005 Argyle (TX) (34-0), #1823 Sanger (TX) (16-14), #2988 Decatur (TX) (56-20), #3086 Whitesboro (TX) (15-13), #5375 Ranchview (Irving, TX) (24-16)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Gilmer (TX)Texas3A Region III District 173A12-25-0 (1st)11-159.934.3100-60
WINS: #97 Daingerfield (TX) (49-18), #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (35-23), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (35-6), #809 Diboll (TX) (54-0), #856 Mexia (TX) (50-36), #1891 Jasper (TX) (56-28), #2313 Gladewater (TX) (43-8), #2775 Liberty-Eylau (Texarkana, TX) (28-14), #3041 Tatum (TX) (48-14), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (55-7), #5237 Bullard (TX) (48-12), #9202 Rains (Emory, TX) (77-21), LOSSES: #49 Carthage (TX) (31-28), #287 Kilgore (TX) (28-14)

2Chapel Hill (Tyler, TX)Texas3A Region III District 173A9-24-1 (2nd)9-243.627.468-57
WINS: #1135 Kaufman (TX) (52-30), #1891 Jasper (TX) (34-20), #2313 Gladewater (TX) (28-20), #2447 Westwood (Palestine, TX) (16-7), #2925 Athens (TX) (38-15), #3041 Tatum (TX) (35-14), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (41-14), #5237 Bullard (TX) (66-27), #9332 Ford (Quinlan, TX) (51-12), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (35-6), #211 La Vega (Waco, TX) (56-8)

3Gladewater (TX)Texas3A Region III District 173A6-42-3 (t 3rd)6-430.621.254-54
WINS: #3713 Mt. Vernon (TX) (33-16), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (31-14), #4332 Center (TX) (18-0), #4427 Rusk (TX) (26-6), #5237 Bullard (TX) (34-26), #9105 Commerce (TX) (41-28), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (43-8), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (28-20), #1377 Pleasant Grove (Texarkana, TX) (31-28), #3041 Tatum (TX) (37-32)

4Tatum (TX)Texas3A Region III District 173A5-62-3 (t 3rd)3-426.732.472-54
WINS: #2136 Jefferson (TX) (forfeit), #2313 Gladewater (TX) (37-32), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (35-28), #4008 Atlanta (TX) (13-9), #7296 Troup (TX) (41-14), LOSSES: #49 Carthage (TX) (62-20), #110 Gilmer (TX) (48-14), #715 Arp (TX) (17-7), #723 Hallsville (TX) (42-7), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (35-14), #5237 Bullard (TX) (49-42)

5Spring Hill (Longview, TX)Texas3A Region III District 173A3-71-4 (t 5th)2-622.327.771-41
WINS: #1154 Van (TX) (28-7), #3193 White Oak (TX) (21-20), #5237 Bullard (TX) (41-20), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (55-7), #703 Lindale (TX) (50-21), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (41-14), #2313 Gladewater (TX) (31-14), #2510 Brownsboro (TX) (48-40), #3041 Tatum (TX) (35-28), #4332 Center (TX) (21-7)

6Bullard (TX)Texas3A Region III District 173A3-71-4 (t 5th)2-716.922.957-51
WINS: #2447 Westwood (Palestine, TX) (38-21), #3041 Tatum (TX) (49-42), #7296 Troup (TX) (53-32), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (48-12), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (66-27), #2313 Gladewater (TX) (34-26), #2925 Athens (TX) (28-0), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (41-20), #4332 Center (TX) (42-27), #4427 Rusk (TX) (54-48)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Carthage (TX)Texas3A Region III District 183A14-25-0 (1st)12-065.832.396-88
WINS: #110 Gilmer (TX) (31-28), #129 Celina (TX) (49-37), #386 Giddings (TX) (41-14), #809 Diboll (TX) (62-28), #1042 Rockdale (TX) (55-28), #1733 Jacksonville (TX) (42-21), #1891 Jasper (TX) (56-21), #2205 Lorena (TX) (49-14), #3041 Tatum (TX) (62-20), #3251 Henderson (TX) (33-3), #4008 Atlanta (TX) (42-7), #4332 Center (TX) (47-0), #4427 Rusk (TX) (50-7), #10686 Huntington (TX) (48-0), LOSSES: #287 Kilgore (TX) (33-20), #996 Nacogdoches (TX) (21-18)

2Diboll (TX)Texas3A Region III District 183A8-34-1 (2nd)6-243.431.377-51
WINS: #996 Nacogdoches (TX) (30-14), #1085 Newton (TX) (39-35), #1891 Jasper (TX) (31-14), #2547 Silsbee (TX) (27-24), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (40-36), #4332 Center (TX) (42-20), #4427 Rusk (TX) (66-19), #10686 Huntington (TX) (66-0), LOSSES: #49 Carthage (TX) (62-28), #110 Gilmer (TX) (54-0), #221 Kirbyville (TX) (36-28)

3Jasper (TX)Texas3A Region III District 183A4-63-2 (3rd)4-433.631.975-42
WINS: #2547 Silsbee (TX) (14-0), #4332 Center (TX) (40-25), #4427 Rusk (TX) (35-0), #10686 Huntington (TX) (37-7), LOSSES: #49 Carthage (TX) (56-21), #110 Gilmer (TX) (56-28), #221 Kirbyville (TX) (44-43), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (34-20), #809 Diboll (TX) (31-14), #996 Nacogdoches (TX) (21-14)

4Center (TX)Texas3A Region III District 183A3-71-4 (5th)3-520.626.361-50
WINS: #3936 Spring Hill (Longview, TX) (21-7), #5237 Bullard (TX) (42-27), #10686 Huntington (TX) (28-15), LOSSES: #49 Carthage (TX) (47-0), #221 Kirbyville (TX) (35-0), #809 Diboll (TX) (42-20), #996 Nacogdoches (TX) (26-6), #1891 Jasper (TX) (40-25), #2313 Gladewater (TX) (18-0), #4427 Rusk (TX) (14-8)

5Rusk (TX)Texas3A Region III District 183A4-62-3 (4th)4-620.222.655-55
WINS: #4332 Center (TX) (14-8), #4935 Fairfield (TX) (21-12), #5237 Bullard (TX) (54-48), #10686 Huntington (TX) (47-0), LOSSES: #49 Carthage (TX) (50-7), #809 Diboll (TX) (66-19), #1154 Van (TX) (31-10), #1891 Jasper (TX) (35-0), #2313 Gladewater (TX) (26-6), #3596 Palestine (TX) (58-35)

6Huntington (TX)Texas3A Region III District 183A0-100-5 (6th)0-7-517.958-47
WINS: none, LOSSES: #49 Carthage (TX) (48-0), #809 Diboll (TX) (66-0), #1273 New Waverly (TX) (21-14), #1891 Jasper (TX) (37-7), #4332 Center (TX) (28-15), #4427 Rusk (TX) (47-0), #5936 Shelbyville (TX) (41-21), #7225 Bridge City (TX) (28-14), #8998 Elkhart (TX) (14-12), #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (26-20)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1La Vega (Waco, TX)Texas3A Region III District 193A12-34-1 (t 1st)11-355.331.1103-68
WINS: #517 Cuero (TX) (41-21), #540 Navasota (TX) (34-28), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (56-8), #856 Mexia (TX) (47-20), #1673 Crockett (TX) (21-12), #2251 Brownwood (TX) (31-14), #2510 Brownsboro (TX) (42-7), #2775 Robinson (TX) (34-14), #4068 Groesbeck (TX) (42-0), #4961 Connally (Waco, TX) (42-10), #5798 Marlin (TX) (35-6), #5864 Roosevelt [Franklin D.] (Dallas, TX) (45-6), LOSSES: #163 Prosper (TX) (17-10), #441 Wylie (Abilene, TX) (22-20), #2205 Lorena (TX) (20-13)

2Mexia (TX)Texas3A Region III District 193A8-44-1 (t 1st)8-442.730.179-58
WINS: #1673 Crockett (TX) (20-18), #2205 Lorena (TX) (49-28), #2775 Robinson (TX) (48-19), #2925 Athens (TX) (47-22), #3614 West (TX) (35-13), #3781 Gatesville (TX) (15-14), #4068 Groesbeck (TX) (49-35), #4961 Connally (Waco, TX) (33-14), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (50-36), #211 La Vega (Waco, TX) (47-20), #487 China Spring (TX) (34-25), #1673 Crockett (TX) (19-14)

3Lorena (TX)Texas3A Region III District 193A7-53-2 (3rd)6-531.525.666-69
WINS: #211 La Vega (Waco, TX) (20-13), #2447 Westwood (Palestine, TX) (24-14), #3614 West (TX) (7-0), #4068 Groesbeck (TX) (41-32), #4311 Teague (TX) (16-14), #4961 Connally (Waco, TX) (56-35), #10714 Whitney (TX) (26-6), LOSSES: #49 Carthage (TX) (49-14), #856 Mexia (TX) (49-28), #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (60-35), #2775 Robinson (TX) (38-12), #7591 Hillsboro (TX) (32-27)

4Robinson (TX)Texas3A Region III District 193A4-62-3 (t 4th)3-628.228.470-50
WINS: #2205 Lorena (TX) (38-12), #2532 Salado (TX) (32-20), #4961 Connally (Waco, TX) (43-31), #5770 Iowa Park (TX) (41-20), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (34-14), #386 Giddings (TX) (51-35), #487 China Spring (TX) (38-7), #856 Mexia (TX) (48-19), #1869 Alvarado (TX) (49-26), #4068 Groesbeck (TX) (35-25)

5Groesbeck (TX)Texas3A Region III District 193A3-72-3 (t 4th)2-721.725.463-51
WINS: #2775 Robinson (TX) (35-25), #4311 Teague (TX) (38-21), #4961 Connally (Waco, TX) (17-14), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (42-0), #487 China Spring (TX) (37-18), #856 Mexia (TX) (49-35), #2205 Lorena (TX) (41-32), #2447 Westwood (Palestine, TX) (41-3), #3614 West (TX) (19-13), #5260 Madisonville (TX) (24-13)

6Connally (Waco, TX)Texas3A Region III District 193A2-80-5 (6th)1-81825.661-49
WINS: #3781 Gatesville (TX) (21-14), #5798 Marlin (TX) (24-10), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (42-10), #856 Mexia (TX) (33-14), #1869 Alvarado (TX) (38-21), #1971 Caldwell (TX) (53-12), #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (41-37), #2205 Lorena (TX) (56-35), #2775 Robinson (TX) (43-31), #4068 Groesbeck (TX) (17-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Crockett (TX)Texas3A Region III District 203A6-54-1 (t 1st)6-33529.778-47
WINS: #856 Mexia (TX) (19-14), #2510 Brownsboro (TX) (27-20), #2925 Athens (TX) (25-20), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (21-6), #3596 Palestine (TX) (20-14), #4935 Fairfield (TX) (44-8), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (21-12), #221 Kirbyville (TX) (39-6), #856 Mexia (TX) (20-18), #1461 Corrigan-Camden (Corrigan, TX) (12-7), #2447 Westwood (Palestine, TX) (14-13)

2Westwood (Palestine, TX)Texas3A Region III District 203A6-54-1 (t 1st)6-429.822.359-57
WINS: #1673 Crockett (TX) (14-13), #2510 Brownsboro (TX) (51-22), #2925 Athens (TX) (37-19), #4068 Groesbeck (TX) (41-3), #4935 Fairfield (TX) (28-14), #5260 Madisonville (TX) (35-33), LOSSES: #715 Arp (TX) (34-14), #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (16-7), #2205 Lorena (TX) (24-14), #3596 Palestine (TX) (47-44), #5237 Bullard (TX) (38-21)

3Brownsboro (TX)Texas3A Region III District 203A6-52-3 (t 3rd)5-529.52053-66
WINS: #2925 Athens (TX) (15-9), #3596 Palestine (TX) (37-7), #3936 Spring Hill (Longview, TX) (48-40), #4891 Frankston (TX) (48-19), #5289 Kemp (TX) (44-14), #8446 Wills Point (TX) (40-12), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (42-7), #1673 Crockett (TX) (27-20), #2447 Westwood (Palestine, TX) (51-22), #4935 Fairfield (TX) (31-26), #9202 Rains (Emory, TX) (47-41)

4Athens (TX)Texas3A Region III District 203A5-52-3 (t 3rd)4-527.421.149-57
WINS: #2759 Mabank (TX) (21-14), #3596 Palestine (TX) (14-10), #4935 Fairfield (TX) (20-12), #5237 Bullard (TX) (28-0), #8446 Wills Point (TX) (34-0), LOSSES: #794 Chapel Hill (Tyler, TX) (38-15), #856 Mexia (TX) (47-22), #1673 Crockett (TX) (25-20), #2447 Westwood (Palestine, TX) (37-19), #2510 Brownsboro (TX) (15-9)

5Palestine (TX)Texas3A Region III District 203A3-72-3 (t 3rd)3-523.927.363-47
WINS: #2447 Westwood (Palestine, TX) (47-44), #4427 Rusk (TX) (58-35), #4935 Fairfield (TX) (40-26), LOSSES: #287 Kilgore (TX) (35-14), #540 Navasota (TX) (49-14), #1154 Van (TX) (44-21), #1673 Crockett (TX) (20-14), #1733 Jacksonville (TX) (49-35), #2510 Brownsboro (TX) (37-7), #2925 Athens (TX) (14-10)

6Fairfield (TX)Texas3A Region III District 203A3-71-4 (6th)3-718.120.255-50
WINS: #2510 Brownsboro (TX) (31-26), #5452 Ferris (TX) (34-33), #6981 Crandall (TX) (38-12), LOSSES: #487 China Spring (TX) (49-6), #1673 Crockett (TX) (44-8), #2447 Westwood (Palestine, TX) (28-14), #2925 Athens (TX) (20-12), #3596 Palestine (TX) (40-26), #3781 Gatesville (TX) (19-15), #4427 Rusk (TX) (21-12)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1West Orange-Stark (Orange, TX)Texas3A Region III District 213A10-15-0 (1st)8-14919.150-57
WINS: #1971 Caldwell (TX) (37-7), #2547 Silsbee (TX) (14-7), #2863 Nederland (TX) (33-13), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (36-8), #4935 Royal (Brookshire, TX) (33-7), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (40-0), #7225 Bridge City (TX) (66-7), #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (66-0), #9222 Little Cypress-Mauriceville (Orange, TX) (48-7), #9423 Orangefield (TX) (67-0), LOSSES: #110 Gilmer (TX) (35-23)

2Silsbee (TX)Texas3A Region III District 213A6-54-1 (2nd)5-429.318.960-46
WINS: #4815 Kelly Catholic (Beaumont, TX) (31-28), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (41-8), #5577 Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX) (20-16), #7225 Bridge City (TX) (21-0), #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (42-6), #9423 Orangefield (TX) (43-14), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (14-7), #540 Navasota (TX) (48-33), #809 Diboll (TX) (27-24), #1891 Jasper (TX) (14-0), #4833 Northside (Houston, TX) (38-34)

3Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX)Texas3A Region III District 213A4-63-2 (3rd)3-415.919.764-38
WINS: #2631 Anahuac (TX) (34-29), #7225 Bridge City (TX) (41-14), #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (21-12), #9423 Orangefield (TX) (23-13), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (40-0), #1085 Newton (TX) (46-28), #1663 Cleveland (TX) (22-0), #1663 Cleveland (TX) (46-14), #2547 Silsbee (TX) (41-8), #6402 Woodville (TX) (14-11)

4Bridge City (TX)Texas3A Region III District 213A4-42-3 (4th)4-39.17.631-45
WINS: #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (42-27), #9423 Orangefield (TX) (14-7), #9881 Liberty (TX) (32-20), #10686 Huntington (TX) (28-14), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (66-7), #2547 Silsbee (TX) (21-0), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (41-14), #6017 Kountze (TX) (28-26)

5Hamshire-Fannett (Hamshire, TX)Texas3A Region III District 213A3-61-4 (5th)2-57.912.645-40
WINS: #9105 Deweyville (TX) (21-14), #9423 Orangefield (TX) (27-21), #9881 Liberty (TX) (34-20), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (66-0), #1521 La Grange (TX) (44-12), #2547 Silsbee (TX) (42-6), #2680 Lumberton (TX) (23-7), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (21-12), #7225 Bridge City (TX) (42-27)

6Orangefield (TX)Texas3A Region III District 213A1-70-5 (6th)1-50.510.940-36
WINS: #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (17-7), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (67-0), #2547 Silsbee (TX) (43-14), #5197 East Chambers (Winnie, TX) (26-7), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (23-13), #5798 Buna (TX) (20-17), #7225 Bridge City (TX) (14-7), #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (27-21)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Cleveland (TX)Texas3A Region III District 223A10-16-0 (1st)9-135.16.737-64
WINS: #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (42-18), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (46-14), #5476 Hardin-Jefferson (Sour Lake, TX) (22-0), #5577 Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX) (21-11), #6214 New Caney (TX) (24-0), #8252 Splendora (TX) (51-14), #9881 Liberty (TX) (46-7), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (48-0), #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (55-0), #12179 Shepherd (TX) (69-3), LOSSES: #1042 Rockdale (TX) (17-8)

2Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX)Texas3A Region III District 223A6-45-1 (2nd)6-424.41550-45
WINS: #5260 Madisonville (TX) (52-34), #5577 Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX) (30-14), #8252 Splendora (TX) (42-12), #9881 Liberty (TX) (47-20), #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (45-19), #12179 Shepherd (TX) (49-18), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (36-8), #809 Diboll (TX) (40-36), #1663 Cleveland (TX) (42-18), #1673 Crockett (TX) (21-6)

3Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX)Texas3A Region III District 223A5-44-2 (3rd)4-315.65.238-44
WINS: #8252 Splendora (TX) (34-13), #9881 Liberty (TX) (35-0), #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (20-0), #11724 Kashmere (Houston, TX) (28-0), #12179 Shepherd (TX) (44-13), LOSSES: #1663 Cleveland (TX) (21-11), #2547 Silsbee (TX) (20-16), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (30-14), #4634 Willis (TX) (20-14)

4Splendora (TX)Texas3A Region III District 223A4-43-3 (4th)4-45.42.433-40
WINS: #9881 Liberty (TX) (35-32), #10312 Stafford (TX) (42-21), #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (32-7), #12179 Shepherd (TX) (15-6), LOSSES: #1663 Cleveland (TX) (51-14), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (42-12), #4791 Needville (TX) (49-7), #5577 Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX) (34-13)

5Liberty (TX)Texas3A Region III District 223A2-62-4 (5th)2-6-1.43.534-38
WINS: #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (36-7), #12179 Shepherd (TX) (21-6), LOSSES: #1663 Cleveland (TX) (46-7), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (47-20), #5577 Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX) (35-0), #7225 Bridge City (TX) (32-20), #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (34-20), #8252 Splendora (TX) (35-32)

6Tarkington (Cleveland, TX)Texas3A Region III District 223A2-71-5 (6th)2-6-72.334-48
WINS: #10686 Huntington (TX) (26-20), #12179 Shepherd (TX) (20-14), LOSSES: #1663 Cleveland (TX) (55-0), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (45-19), #5577 Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX) (20-0), #5798 Hardin (TX) (21-7), #8252 Splendora (TX) (32-7), #9423 Orangefield (TX) (17-7), #9881 Liberty (TX) (36-7)

7Shepherd (TX)Texas3A Region III District 223A0-80-6 (7th)0-7-13.36.937-37
WINS: none, LOSSES: #1663 Cleveland (TX) (69-3), #1971 Caldwell (TX) (60-0), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (49-18), #5577 Hargrave [Willie J.] (Huffman, TX) (44-13), #8252 Splendora (TX) (15-6), #9686 Magnolia West (Magnolia, TX) (28-14), #9881 Liberty (TX) (21-6), #11088 Tarkington (Cleveland, TX) (20-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Navasota (TX)Texas3A Region III District 243A10-16-0 (1st)9-147.22456-60
WINS: #1042 Rockdale (TX) (21-14), #1971 Caldwell (TX) (28-27), #1971 Sealy (TX) (35-0), #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (42-21), #2547 Silsbee (TX) (48-33), #3251 Henderson (TX) (35-34), #3596 Palestine (TX) (49-14), #5260 Madisonville (TX) (54-21), #5452 Taylor (TX) (42-21), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (58-3), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (34-28)

2Rockdale (TX)Texas3A Region III District 243A9-34-2 (t 2nd)6-340.525.773-56
WINS: #1402 Midland Christian (Midland, TX) (28-27), #1439 Llano (TX) (39-33), #1663 Cleveland (TX) (17-8), #1971 Caldwell (TX) (28-14), #5260 Madisonville (TX) (54-2), #5452 Taylor (TX) (42-21), #5798 Marlin (TX) (36-23), #8373 Lampasas (TX) (21-7), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (49-7), LOSSES: #49 Carthage (TX) (55-28), #540 Navasota (TX) (21-14), #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (41-28)

3Caldwell (TX)Texas3A Region III District 243A6-44-2 (t 2nd)6-433.121.655-47
WINS: #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (49-28), #4961 Connally (Waco, TX) (53-12), #5260 Madisonville (TX) (53-28), #5452 Taylor (TX) (48-19), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (72-18), #12179 Shepherd (TX) (60-0), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (37-7), #472 Bellville (TX) (44-14), #540 Navasota (TX) (28-27), #1042 Rockdale (TX) (28-14)

4Yoe [C. H.] (Cameron, TX)Texas3A Region III District 243A6-34-2 (t 2nd)6-332.818.645-47
WINS: #1042 Rockdale (TX) (41-28), #2205 Lorena (TX) (60-35), #4961 Connally (Waco, TX) (41-37), #5260 Madisonville (TX) (34-7), #5452 Taylor (TX) (27-14), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (40-0), LOSSES: #540 Navasota (TX) (42-21), #1971 Caldwell (TX) (49-28), #3781 Gatesville (TX) (16-14)

5Madisonville (TX)Texas3A Region III District 243A3-62-4 (5th)3-616.820.749-42
WINS: #4068 Groesbeck (TX) (24-13), #5452 Taylor (TX) (48-32), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (48-30), LOSSES: #540 Navasota (TX) (54-21), #1042 Rockdale (TX) (54-2), #1971 Caldwell (TX) (53-28), #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (34-7), #2447 Westwood (Palestine, TX) (35-33), #3507 Coldspring-Oakhurst (Coldspring, TX) (52-34)

6Taylor (TX)Texas3A Region III District 243A3-71-5 (6th)1-61617.855-49
WINS: #6849 Manor (TX) (21-14), #10101 Reagan (Austin, TX) (32-6), #10456 Rudder [James Earl] (Bryan, TX) (49-0), LOSSES: #540 Navasota (TX) (42-21), #1042 Rockdale (TX) (42-21), #1439 Llano (TX) (25-7), #1971 Caldwell (TX) (48-19), #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (27-14), #2849 Elgin (TX) (17-14), #5260 Madisonville (TX) (48-32)

7Rudder [James Earl] (Bryan, TX)Texas3A Region III District 243A0-80-6 (7th)0-7-3.92452-30
WINS: none, LOSSES: #540 Navasota (TX) (58-3), #1042 Rockdale (TX) (49-7), #1663 Cleveland (TX) (48-0), #1971 Caldwell (TX) (72-18), #2014 Yoe [C. H.] (Cameron, TX) (40-0), #4681 Hearne (TX) (47-13), #5260 Madisonville (TX) (48-30), #5452 Taylor (TX) (49-0)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Giddings (TX)Texas3A Region IV District 253A11-44-1 (t 1st)11-350.131.8125-55
WINS: #472 Bellville (TX) (21-20), #1224 La Vernia (TX) (53-28), #1521 La Grange (TX) (36-29), #1971 Sealy (TX) (27-21), #2251 Rio Hondo (TX) (42-28), #2510 Columbus (TX) (54-27), #2547 Smithville (TX) (35-7), #2613 Yoakum (TX) (28-0), #2631 Sweeny (TX) (41-9), #2775 Robinson (TX) (51-35), #4179 Wharton (TX) (34-14), LOSSES: #49 Carthage (TX) (41-14), #168 Liberty Hill (TX) (28-26), #472 Bellville (TX) (20-14), #2849 Elgin (TX) (41-30)

2Bellville (TX)Texas3A Region IV District 253A12-24-1 (t 1st)11-248.527.694-61
WINS: #386 Giddings (TX) (20-14), #1224 La Vernia (TX) (35-16), #1502 Livingston (TX) (26-22), #1521 La Grange (TX) (28-14), #1782 Sinton (TX) (43-36), #1971 Caldwell (TX) (44-14), #2510 Columbus (TX) (20-14), #2547 Smithville (TX) (42-14), #2631 Sweeny (TX) (39-19), #4179 Wharton (TX) (26-7), #4179 Wharton (TX) (31-6), #4935 Royal (Brookshire, TX) (33-8), LOSSES: #386 Giddings (TX) (21-20), #1971 Sealy (TX) (22-21)

3La Grange (TX)Texas3A Region IV District 253A6-42-3 (4th)6-336.222.867-47
WINS: #1971 Sealy (TX) (25-22), #2510 Columbus (TX) (28-21), #2613 Yoakum (TX) (47-21), #5085 Goliad (TX) (36-14), #6214 Gonzales (TX) (53-8), #7534 Hamshire-Fannett (Hamshire, TX) (44-12), LOSSES: #386 Giddings (TX) (36-29), #472 Bellville (TX) (28-14), #2330 Lockhart (TX) (29-14), #2547 Smithville (TX) (38-0)

4Sealy (TX)Texas3A Region IV District 253A7-53-2 (3rd)5-433.125.886-46
WINS: #472 Bellville (TX) (22-21), #2510 Columbus (TX) (38-7), #2547 Smithville (TX) (17-7), #3890 Second Baptist (Houston, TX) (34-21), #4791 Needville (TX) (31-10), #4935 Royal (Brookshire, TX) (22-7), #8683 Hempstead (TX) (43-8), LOSSES: #386 Giddings (TX) (27-21), #517 Cuero (TX) (56-24), #540 Navasota (TX) (35-0), #1521 La Grange (TX) (25-22), #2794 St. Pius X (Houston, TX) (14-7)

5Columbus (TX)Texas3A Region IV District 253A5-41-4 (t 5th)4-429.52157-46
WINS: #2547 Smithville (TX) (24-17), #2613 Yoakum (TX) (28-16), #4791 Needville (TX) (21-0), #9354 Van Vleck (TX) (38-20), #9881 Luling (TX) (48-27), LOSSES: #386 Giddings (TX) (54-27), #472 Bellville (TX) (20-14), #1521 La Grange (TX) (28-21), #1971 Sealy (TX) (38-7)

6Smithville (TX)Texas3A Region IV District 253A5-51-4 (t 5th)3-529.323.163-51
WINS: #1521 La Grange (TX) (38-0), #2547 Hallettsville (TX) (41-12), #4179 Wharton (TX) (35-21), #5237 Lexington (TX) (34-7), #9881 Luling (TX) (34-6), LOSSES: #386 Giddings (TX) (35-7), #472 Bellville (TX) (42-14), #1971 Sealy (TX) (17-7), #2510 Columbus (TX) (24-17), #2613 Yoakum (TX) (23-14)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Sweeny (TX)Texas3A Region IV District 263A7-35-0 (1st)5-228.918.351-53
WINS: #4179 Wharton (TX) (24-19), #4791 Needville (TX) (55-36), #4935 Royal (Brookshire, TX) (21-14), #5358 Houston Christian (Houston, TX) (54-26), #5936 Columbia (West Columbia, TX) (21-16), #9354 Van Vleck (TX) (41-14), #10312 Stafford (TX) (51-13), LOSSES: #386 Giddings (TX) (41-9), #472 Bellville (TX) (39-19), #2569 Bay City (TX) (34-17)

2Wharton (TX)Texas3A Region IV District 263A3-83-2 (t 2nd)3-621.225.781-42
WINS: #4791 Needville (TX) (21-3), #4935 Royal (Brookshire, TX) (21-20), #10312 Stafford (TX) (12-0), LOSSES: #386 Giddings (TX) (34-14), #472 Bellville (TX) (31-6), #472 Bellville (TX) (26-7), #708 Rice (Altair, TX) (26-20), #2044 El Campo (TX) (17-7), #2547 Smithville (TX) (35-21), #2631 Sweeny (TX) (24-19), #5936 Columbia (West Columbia, TX) (24-23)

3Needville (TX)Texas3A Region IV District 263A6-43-2 (t 2nd)4-418.711.242-54
WINS: #4935 Royal (Brookshire, TX) (27-26), #5936 Columbia (West Columbia, TX) (14-6), #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (49-39), #8252 Splendora (TX) (49-7), #10312 Stafford (TX) (48-7), #10524 Worthing [Evan E.] (Houston, TX) (28-26), LOSSES: #1971 Sealy (TX) (31-10), #2510 Columbus (TX) (21-0), #2631 Sweeny (TX) (55-36), #4179 Wharton (TX) (21-3)

4Royal (Brookshire, TX)Texas3A Region IV District 263A3-62-3 (t 4th)2-618.117.651-43
WINS: #5936 Columbia (West Columbia, TX) (28-18), #8683 Hempstead (TX) (35-6), #10312 Stafford (TX) (41-6), LOSSES: #441 West Orange-Stark (Orange, TX) (33-7), #472 Bellville (TX) (33-8), #1971 Sealy (TX) (22-7), #2631 Sweeny (TX) (21-14), #4179 Wharton (TX) (21-20), #4791 Needville (TX) (27-26)

5Columbia (West Columbia, TX)Texas3A Region IV District 263A3-62-3 (t 4th)2-314.214.644-45
WINS: #2794 St. Pius X (Houston, TX) (16-7), #4179 Wharton (TX) (24-23), #10312 Stafford (TX) (45-21), LOSSES: #2044 El Campo (TX) (21-19), #2631 Sweeny (TX) (21-16), #3646 Brazosport (Freeport, TX) (33-7), #4791 Needville (TX) (14-6), #4861 Foster (Richmond, TX) (27-13), #4935 Royal (Brookshire, TX) (28-18)

6Stafford (TX)Texas3A Region IV District 263A2-60-5 (6th)0-6-3.24.231-44
WINS: #11913 Houston Heights (Houston, TX) (34-12), #11984 Wheatley [Phillis] (Houston, TX) (7-6), LOSSES: #2631 Sweeny (TX) (51-13), #4179 Wharton (TX) (12-0), #4791 Needville (TX) (48-7), #4935 Royal (Brookshire, TX) (41-6), #5936 Columbia (West Columbia, TX) (45-21), #8252 Splendora (TX) (42-21)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1La Vernia (TX)Texas3A Region IV District 273A10-25-0 (1st)10-238.817.274-62
WINS: #517 Cuero (TX) (21-6), #3291 Wimberley (TX) (21-17), #4311 Bandera (TX) (49-19), #4563 Somerset (TX) (56-7), #5085 Goliad (TX) (49-21), #5540 Poteet (TX) (34-20), #5818 Marion (TX) (51-10), #8968 Houston [Sam] (San Antonio, TX) (49-20), #9881 Luling (TX) (41-28), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (42-8), LOSSES: #386 Giddings (TX) (53-28), #472 Bellville (TX) (35-16)

2Somerset (TX)Texas3A Region IV District 273A7-44-1 (2nd)5-219.613.267-55
WINS: #4352 Dilley (TX) (23-22), #5540 Poteet (TX) (30-20), #5818 Marion (TX) (28-21), #7563 Hondo (TX) (29-28), #8968 Houston [Sam] (San Antonio, TX) (24-14), #9881 Luling (TX) (41-40), #11151 St. Anthony (San Antonio, TX) (39-14), LOSSES: #517 Cuero (TX) (47-22), #1224 La Vernia (TX) (56-7), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (40-19), #6831 Burbank (San Antonio, TX) (19-15)

3Poteet (TX)Texas3A Region IV District 273A6-53-2 (3rd)3-315.78.659-59
WINS: #5114 Pleasanton (TX) (35-21), #5818 Marion (TX) (41-40), #8968 Houston [Sam] (San Antonio, TX) (35-27), #9639 Cotulla (TX) (14-6), #9881 Luling (TX) (34-0), #13497 Memorial (San Antonio, TX) (40-6), LOSSES: #1224 La Vernia (TX) (34-20), #2471 Navarro (Geronimo, TX) (49-22), #2613 Yoakum (TX) (31-13), #4352 Dilley (TX) (29-26), #4563 Somerset (TX) (30-20)

4Marion (TX)Texas3A Region IV District 273A6-42-3 (4th)4-414.74.451-57
WINS: #6529 Pearsall (TX) (27-13), #8713 Randolph (Universal City, TX) (22-15), #8968 Houston [Sam] (San Antonio, TX) (38-36), #9043 Cole [Robert G.] (San Antonio, TX) (37-6), #9881 Luling (TX) (42-32), #12549 Moore [Tom] (Ingram, TX) (47-6), LOSSES: #1224 La Vernia (TX) (51-10), #2613 Yoakum (TX) (35-21), #4563 Somerset (TX) (28-21), #5540 Poteet (TX) (41-40)

5Houston [Sam] (San Antonio, TX)Texas3A Region IV District 273A3-71-4 (5th)2-42.45.754-51
WINS: #9881 Luling (TX) (42-41), #11088 Lanier [Sidney] (San Antonio, TX) (13-6), #11849 Lytle (TX) (28-6), LOSSES: #1224 La Vernia (TX) (49-20), #2832 Medina Valley (Castroville, TX) (46-22), #4563 Somerset (TX) (24-14), #5114 Pleasanton (TX) (35-6), #5540 Poteet (TX) (35-27), #5818 Marion (TX) (38-36), #8616 Edison [Thomas A.] (San Antonio, TX) (29-15)

6Luling (TX)Texas3A Region IV District 273A0-100-5 (6th)0-9-1.417.666-43
WINS: none, LOSSES: #783 Blanco (TX) (42-8), #1224 La Vernia (TX) (41-28), #2510 Columbus (TX) (48-27), #2547 Smithville (TX) (34-6), #3291 Wimberley (TX) (40-0), #4563 Somerset (TX) (41-40), #5085 Goliad (TX) (30-7), #5540 Poteet (TX) (34-0), #5818 Marion (TX) (42-32), #8968 Houston [Sam] (San Antonio, TX) (42-41)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Cuero (TX)Texas3A Region IV District 283A11-25-0 (1st)9-247.721.384-66
WINS: #1377 Jones [A. C.] (Beeville, TX) (46-14), #1971 Sealy (TX) (56-24), #2251 Rio Hondo (TX) (42-7), #2569 Bay City (TX) (26-21), #2613 Yoakum (TX) (49-14), #4352 La Feria (TX) (55-13), #4563 Somerset (TX) (47-22), #5085 Goliad (TX) (63-6), #6214 Gonzales (TX) (62-0), #7482 Edna (TX) (54-14), #9423 Palacios (TX) (56-7), LOSSES: #211 La Vega (Waco, TX) (41-21), #1224 La Vernia (TX) (21-6)

2Yoakum (TX)Texas3A Region IV District 283A8-44-1 (2nd)7-4291966-62
WINS: #2547 Smithville (TX) (23-14), #4427 Schulenburg (TX) (38-7), #5085 Goliad (TX) (37-28), #5540 Poteet (TX) (31-13), #5818 Marion (TX) (35-21), #6214 Gonzales (TX) (31-0), #7482 Edna (TX) (21-6), #9423 Palacios (TX) (42-10), LOSSES: #386 Giddings (TX) (28-0), #517 Cuero (TX) (49-14), #1521 La Grange (TX) (47-21), #2510 Columbus (TX) (28-16)

3Goliad (TX)Texas3A Region IV District 283A5-63-2 (3rd)4-517.617.869-53
WINS: #6214 Gonzales (TX) (21-8), #7482 Edna (TX) (35-20), #8492 Odem (TX) (33-14), #9423 Palacios (TX) (33-10), #9881 Luling (TX) (30-7), LOSSES: #517 Cuero (TX) (63-6), #1224 La Vernia (TX) (49-21), #1521 La Grange (TX) (36-14), #1650 George West (TX) (41-0), #1782 Sinton (TX) (35-18), #2613 Yoakum (TX) (37-28)

4Gonzales (TX)Texas3A Region IV District 283A3-71-4 (5th)2-513.114.456-54
WINS: #9423 Palacios (TX) (24-17), #10330 Lehman (Kyle, TX) (25-7), #10415 Canyon Lake (Fischer, TX) (49-6), LOSSES: #517 Cuero (TX) (62-0), #819 Dripping Springs (TX) (40-13), #1521 La Grange (TX) (53-8), #2330 Lockhart (TX) (34-26), #2613 Yoakum (TX) (31-0), #5085 Goliad (TX) (21-8), #7482 Edna (TX) (forfeit)

5Edna (TX)Texas3A Region IV District 283A3-72-3 (4th)2-38.117.365-49
WINS: #6214 Gonzales (TX) (forfeit), #9354 Van Vleck (TX) (25-20), #9423 Palacios (TX) (21-10), LOSSES: #517 Cuero (TX) (54-14), #708 Rice (Altair, TX) (35-0), #1182 Refugio (TX) (56-9), #2547 Hallettsville (TX) (40-33), #2613 Yoakum (TX) (21-6), #5085 Goliad (TX) (35-20), #6255 Brazos (Wallis, TX) (22-20)

6Palacios (TX)Texas3A Region IV District 283A1-90-5 (6th)0-50.514.458-51
WINS: #6552 Tidehaven (El Maton, TX) (26-12), LOSSES: #517 Cuero (TX) (56-7), #1938 East Bernard (TX) (25-14), #2251 Shiner (TX) (29-7), #2613 Yoakum (TX) (42-10), #5085 Goliad (TX) (33-10), #6214 Gonzales (TX) (24-17), #6255 Brazos (Wallis, TX) (2-0), #7482 Edna (TX) (21-10), #9354 Van Vleck (TX) (31-21)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Bandera (TX)Texas3A Region IV District 293A7-46-0 (1st)7-320.78.962-56
WINS: #3291 Wimberley (TX) (26-14), #4705 Devine (TX) (38-32), #6529 Pearsall (TX) (63-27), #7563 Hondo (TX) (47-23), #9976 Crystal City (TX) (41-7), #11849 Lytle (TX) (53-0), #12077 Carrizo Springs (TX) (56-14), LOSSES: #1224 La Vernia (TX) (49-19), #1439 Llano (TX) (51-48), #3614 Lago Vista (TX) (33-31), #4352 La Feria (TX) (31-14)

2Devine (TX)Texas3A Region IV District 293A7-34-2 (3rd)5-3194.749-57
WINS: #5114 Pleasanton (TX) (24-21), #5628 West Oso (Corpus Christi, TX) (27-12), #7563 Hondo (TX) (34-14), #8252 Comfort (TX) (42-19), #9976 Crystal City (TX) (34-14), #11849 Lytle (TX) (47-3), #12077 Carrizo Springs (TX) (42-0), LOSSES: #2251 Rio Hondo (TX) (48-43), #4311 Bandera (TX) (38-32), #6529 Pearsall (TX) (29-24)

3Pearsall (TX)Texas3A Region IV District 293A7-45-1 (2nd)5-311.93.154-59
WINS: #4705 Devine (TX) (29-24), #7563 Hondo (TX) (34-20), #9976 Crystal City (TX) (54-21), #10435 Kennedy [John F.] (San Antonio, TX) (20-0), #11088 Nixon-Smiley (Nixon, TX) (49-20), #11849 Lytle (TX) (55-0), #12077 Carrizo Springs (TX) (42-6), LOSSES: #1782 Sinton (TX) (49-14), #4311 Bandera (TX) (63-27), #5818 Marion (TX) (27-13), #6657 Southside (San Antonio, TX) (36-8)

4Hondo (TX)Texas3A Region IV District 293A4-63-3 (4th)3-47.82.654-51
WINS: #9976 Crystal City (TX) (60-20), #11003 Holy Cross (San Antonio, TX) (30-0), #11849 Lytle (TX) (38-8), #12077 Carrizo Springs (TX) (41-0), LOSSES: #2832 Medina Valley (Castroville, TX) (42-0), #4311 Bandera (TX) (47-23), #4352 Uvalde (TX) (49-38), #4563 Somerset (TX) (29-28), #4705 Devine (TX) (34-14), #6529 Pearsall (TX) (34-20)

5Crystal City (TX)Texas3A Region IV District 293A4-62-4 (5th)2-4-1.8-1.245-57
WINS: #9639 Cotulla (TX) (24-14), #10435 Kennedy [John F.] (San Antonio, TX) (28-7), #11849 Lytle (TX) (29-28), #12077 Carrizo Springs (TX) (12-2), LOSSES: #4311 Bandera (TX) (41-7), #4352 Uvalde (TX) (22-12), #4705 Devine (TX) (34-14), #6529 Pearsall (TX) (54-21), #7563 Hondo (TX) (60-20), #10195 Winn [C. C.] (Eagle Pass, TX) (17-0)

6Lytle (TX)Texas3A Region IV District 293A2-81-5 (6th)1-7-11.11.650-58
WINS: #12077 Carrizo Springs (TX) (22-19), #13497 Memorial (San Antonio, TX) (32-8), LOSSES: #129 Celina (TX) (66-0), #4311 Bandera (TX) (53-0), #4705 Devine (TX) (47-3), #6529 Pearsall (TX) (55-0), #7563 Hondo (TX) (38-8), #8968 Houston [Sam] (San Antonio, TX) (28-6), #9976 Crystal City (TX) (29-28), #10435 Kennedy [John F.] (San Antonio, TX) (20-14)

7Carrizo Springs (TX)Texas3A Region IV District 293A1-90-6 (7th)0-6-12.53.754-50
WINS: #9639 Cotulla (TX) (13-12), LOSSES: #4311 Bandera (TX) (56-14), #4352 Uvalde (TX) (38-0), #4352 Dilley (TX) (48-0), #4705 Devine (TX) (42-0), #6529 Pearsall (TX) (42-6), #6529 Jourdanton (TX) (23-0), #7563 Hondo (TX) (41-0), #9976 Crystal City (TX) (12-2), #11849 Lytle (TX) (22-19)



RankSchoolStateLeagueDivisionW-LLeague W-LDivision W-LRatingSchedule StrengthOpponents' W-L
1Sinton (TX)Texas3A Region IV District 313A11-17-0 (1st)10-134.39.966-63
WINS: #4990 Hebbronville (TX) (28-21), #5085 Goliad (TX) (35-18), #5375 Lyford (TX) (48-14), #5628 West Oso (Corpus Christi, TX) (30-27), #5662 Ingleside (TX) (47-26), #6375 Robstown (TX) (34-16), #6402 Orange Grove (TX) (28-14), #6529 Pearsall (TX) (49-14), #7917 Mathis (TX) (21-14), #9998 Aransas Pass (TX) (28-27), #12350 Falfurrias (TX) (56-14), LOSSES: #472 Bellville (TX) (43-36)

2West Oso (Corpus Christi, TX)Texas3A Region IV District 313A5-54-3 (4th)5-415.46.852-55
WINS: #5662 Ingleside (TX) (26-19), #7428 Port Isabel (TX) (26-9), #7917 Mathis (TX) (21-14), #9998 Aransas Pass (TX) (53-5), #12350 Falfurrias (TX) (35-6), LOSSES: #1377 Jones [A. C.] (Beeville, TX) (41-26), #1782 Sinton (TX) (30-27), #4705 Devine (TX) (27-12), #6375 Robstown (TX) (42-27), #6402 Orange Grove (TX) (29-26)

3Ingleside (TX)Texas3A Region IV District 313A6-55-2 (t 2nd)5-315.39.562-58
WINS: #6375 Robstown (TX) (21-20), #6402 Orange Grove (TX) (34-26), #7917 Mathis (TX) (44-22), #8762 Miller [Roy] (Corpus Christi, TX) (30-7), #9998 Aransas Pass (TX) (34-9), #12350 Falfurrias (TX) (49-6), LOSSES: #1182 Refugio (TX) (41-0), #1782 Sinton (TX) (47-26), #2251 Rio Hondo (TX) (35-14), #5503 Rockport-Fulton (Rockport, TX) (32-6), #5628 West Oso (Corpus Christi, TX) (26-19)

4Robstown (TX)Texas3A Region IV District 313A5-65-2 (t 2nd)5-412.59.461-59
WINS: #5628 West Oso (Corpus Christi, TX) (42-27), #6402 Orange Grove (TX) (14-9), #7917 Mathis (TX) (49-32), #9998 Aransas Pass (TX) (28-12), #12350 Falfurrias (TX) (52-0), LOSSES: #1782 Sinton (TX) (34-16), #2251 Rio Hondo (TX) (34-14), #2363 Ray [W. B.] (Corpus Christi, TX) (44-10), #4352 La Feria (TX) (3-0), #5503 Rockport-Fulton (Rockport, TX) (28-17), #5662 Ingleside (TX) (21-20)

5Orange Grove (TX)Texas3A Region IV District 313A