CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Washington 2B



Game 1
Friday Harbor (WA) (bye)
    
 Game 17
Willapa Valley/Pe Ell (Menlo, WA) 46
Friday Harbor (WA) 0
   
Game 2
Willapa Valley/Pe Ell (Menlo, WA) 24
Toutle Lake (Toutle, WA) 12
    
  Quarterfinals
Game 25
Kalama (WA) 50
Willapa Valley/Pe Ell (Menlo, WA) 15
  
Game 3
Adna (WA) 45
Raymond (WA) 0
    
 Game 18
Kalama (WA) 36
Adna (WA) 29
   
Game 4
Kalama (WA) 50
Onalaska (WA) 6
    
   Semifinals
Game 29
Napavine (WA)
vs Kalama (WA)
at Centralia (WA)
Saturday, November 25th, 7:00pm
[projection: Kalama (WA) 24-21]
 
Game 5
Rainier (WA) 47
Wahkiakum (Cathlamet, WA) 7
    
 Game 19
Napavine (WA) 40
Rainier (WA) 7
   
Game 6
Napavine (WA) 46
South Bend (WA) 7
    
  Game 26
Napavine (WA) 35
Toledo (WA) 7
  
Game 7
Toledo (WA) 34
Ilwaco (WA) 0
    
 Game 20
Toledo (WA) 28
Concrete (WA) 0
   
Game 8
Concrete (WA) (bye)
    
    Finals
Game 31
winner game 29
vs winner game 30
Saturday, December 2nd, 4:00pm
Game 9
Lake Roosevelt (Coulee Dam, WA) 14
Kittitas/Thorp (Kittitas, WA) 6
    
 Game 21
Davenport (WA) 53
Lake Roosevelt (Coulee Dam, WA) 0
   
Game 10
Davenport (WA) 35
Northwest Christian (Colbert, WA) 7
    
  Game 27
Asotin (WA) 27
Davenport (WA) 12
  
Game 11
Asotin (WA) 29
Colfax (WA) 24
    
 Game 22
Asotin (WA) 31
Tri-Cities Prep (Pasco, WA) 14
   
Game 12
Tri-Cities Prep (Pasco, WA) 38
Brewster (WA) 3
    
   Game 30
Liberty (Spangle, WA)
vs Asotin (WA)
at Gonzaga Prep (Spokane, WA)
Saturday, November 25th, 3:00pm
[projection: Liberty (Spangle, WA) 28-14]
 
Game 13
DeSales (Walla Walla, WA) 31
Tonasket (WA) 7
    
 Game 23
DeSales (Walla Walla, WA) 40
Manson (WA) 8
   
Game 14
Manson (WA) 20
Liberty Christian (Richland, WA) 12
    
  Game 28
Liberty (Spangle, WA) 51
DeSales (Walla Walla, WA) 7
  
Game 15
Lyle/Wishram (Lyle, WA) 32
Oroville (WA) 22
    
 Game 24
Liberty (Spangle, WA) 57
Lyle/Wishram (Lyle, WA) 14
   
Game 16
Liberty (Spangle, WA) 52
Lind-Ritzville/Sprague/Washtucna (Ritzville, WA) 6
    








Game 1: Friday Harbor (WA) has a bye
Game 2: Willapa Valley/Pe Ell (Menlo, WA) 24 Toutle Lake (Toutle, WA) 12
Game 3: Adna (WA) 45 Raymond (WA) 0
Game 4: Kalama (WA) 50 Onalaska (WA) 6
Game 5: Rainier (WA) 47 Wahkiakum (Cathlamet, WA) 7
Game 6: Napavine (WA) 46 South Bend (WA) 7
Game 7: Toledo (WA) 34 Ilwaco (WA) 0
Game 8: Concrete (WA) has a bye
Game 9: Lake Roosevelt (Coulee Dam, WA) 14 Kittitas/Thorp (Kittitas, WA) 6
Game 10: Davenport (WA) 35 Northwest Christian (Colbert, WA) 7
Game 11: Asotin (WA) 29 Colfax (WA) 24
Game 12: Tri-Cities Prep (Pasco, WA) 38 Brewster (WA) 3
Game 13: DeSales (Walla Walla, WA) 31 Tonasket (WA) 7
Game 14: Manson (WA) 20 Liberty Christian (Richland, WA) 12
Game 15: Lyle/Wishram (Lyle, WA) 32 Oroville (WA) 22
Game 16: Liberty (Spangle, WA) 52 Lind-Ritzville/Sprague/Washtucna (Ritzville, WA) 6




Game 17: Willapa Valley/Pe Ell (Menlo, WA) 46 Friday Harbor (WA) 0
Game 18: Kalama (WA) 36 Adna (WA) 29
Game 19: Napavine (WA) 40 Rainier (WA) 7
Game 20: Toledo (WA) 28 Concrete (WA) 0
Game 21: Davenport (WA) 53 Lake Roosevelt (Coulee Dam, WA) 0
Game 22: Asotin (WA) 31 Tri-Cities Prep (Pasco, WA) 14
Game 23: DeSales (Walla Walla, WA) 40 Manson (WA) 8
Game 24: Liberty (Spangle, WA) 57 Lyle/Wishram (Lyle, WA) 14




Quarterfinals
Game 25: Kalama (WA) 50 Willapa Valley/Pe Ell (Menlo, WA) 15
Game 26: Napavine (WA) 35 Toledo (WA) 7
Game 27: Asotin (WA) 27 Davenport (WA) 12
Game 28: Liberty (Spangle, WA) 51 DeSales (Walla Walla, WA) 7




Semifinals
Game 29: Napavine (WA) vs Kalama (WA) at Centralia (WA) (Saturday, November 25th, 7:00pm)   [projection: Kalama (WA) 24-21]
Game 30: Liberty (Spangle, WA) vs Asotin (WA) at Gonzaga Prep (Spokane, WA) (Saturday, November 25th, 3:00pm)   [projection: Liberty (Spangle, WA) 28-14]




Finals
Game 31: winner game 29 vs winner game 30 (Saturday, December 2nd, 4:00pm)