CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Spring Grove (MN) 64
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 20
     
 Game 33
Spring Grove (MN) 40
Grand Meadow (MN) 17
    
Game 2
Grand Meadow (MN) 52
Mabel-Canton (Mabel, MN) 22
     
  Game 49
Spring Grove (MN) 36
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 35
   
Game 3
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 55
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 30
     
 Game 34
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 33
Houston (MN) 6
    
Game 4
Houston (MN) 72
Lanesboro (MN) 14
     
   Quarterfinals
Game 57
Spring Grove (MN) 34
Verndale (MN) 6
  
Game 5
Verndale (MN) 47
Onamia (MN) 8
     
 Game 35
Verndale (MN) 61
Hancock (MN) 18
    
Game 6
Hancock (MN) 52
Underwood (MN) 20
     
  Game 50
Verndale (MN) 26
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 16
   
Game 7
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 22
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 14
     
 Game 36
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 30
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 12
    
Game 8
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 60
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
     
    Semifinals
Game 61
Spring Grove (MN) 27
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 7
 
Game 9
Cromwell (MN) 58
Hill City/Northland (Hill City, MN) 16
     
 Game 37
Cromwell (MN) 34
South Ridge (Culver, MN) 22
    
Game 10
South Ridge (Culver, MN) 44
McGregor (MN) 14
     
  Game 51
Cromwell (MN) 50
Wrenshall (MN) 12
   
Game 11
Floodwood (MN) 34
Isle (MN) 14
     
 Game 38
Wrenshall (MN) 54
Floodwood (MN) 12
    
Game 12
Wrenshall (MN) 57
Carlton (MN) 14
     
   Game 58
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 39
Cromwell (MN) 22
  
Game 13
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 55
Lake of the Woods/Indus/Rainy River (Baudette, MN) 14
     
 Game 39
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 29
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 20
    
Game 14
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 28
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 14
     
  Game 52
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 36
Kittson Central (Hallock, MN) 19
   
Game 15
Kittson Central (Hallock, MN) 37
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 26
     
 Game 40
Kittson Central (Hallock, MN) 30
Kelliher/Northome (Northome, MN) 6
    
Game 16
Kelliher/Northome (Northome, MN) 30
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 28
     
     Finals
Game 63
Nevis (MN)
vs Spring Grove (MN)
at U.S. Bank Stadium (Minneapolis, MN)
Friday, November 24th, 10:00am
Game 17
Red Rock Central (Lamberton, MN) 2
West Lutheran (Plymouth, MN) 0
     
 Game 41
Red Rock Central (Lamberton, MN) 14
Renville County West (Renville, MN) 7
    
Game 18
Renville County West (Renville, MN) 40
St. Mary's (Sleepy Eye, MN) 26
     
  Game 53
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 20
Red Rock Central (Lamberton, MN) 14
   
Game 19
Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 46
Ogilvie (MN) 10
     
 Game 42
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 48
Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 10
    
Game 20
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 60
MACCRAY (Clara City, MN) 0
     
   Game 59
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 8
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 6
  
Game 21
Nicollet (MN) 62
Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 18
     
 Game 43
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 30
Nicollet (MN) 24
    
Game 22
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 14
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 6
     
  Game 54
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 58
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 14
   
Game 23
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 54
Madelia (MN) 34
     
 Game 44
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 56
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 38
    
Game 24
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 62
Fulda (MN) 44
     
    Game 62
Nevis (MN) 44
Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 16
 
Game 25
Nevis (MN) (bye)
     
 Game 45
Nevis (MN) 6
Waubun (MN) 0
    
Game 26
Waubun (MN) 38
Win-E-Mac (Erskine, MN) 14
     
  Game 55
Nevis (MN) 20
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 18
   
Game 27
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 55
Laporte (MN) 8
     
 Game 46
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 22
Rothsay (MN) 14
    
Game 28
Rothsay (MN) (bye)
     
   Game 60
Nevis (MN) 42
North Woods (Cook, MN) 14
  
Game 29
North Woods (Cook, MN) (bye)
     
 Game 47
North Woods (Cook, MN) 42
Ely (MN) 18
    
Game 30
Ely (MN) 44
Bigfork (MN) 18
     
  Game 56
North Woods (Cook, MN) 28
Cook County (Grand Marais, MN) 6
   
Game 31
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 32
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 13
     
 Game 48
Cook County (Grand Marais, MN) 24
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 14
    
Game 32
Cook County (Grand Marais, MN) 70
Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 0
     








Game 1: Spring Grove (MN) 64 Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 20
Game 2: Grand Meadow (MN) 52 Mabel-Canton (Mabel, MN) 22
Game 3: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 55 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 30
Game 4: Houston (MN) 72 Lanesboro (MN) 14
Game 5: Verndale (MN) 47 Onamia (MN) 8
Game 6: Hancock (MN) 52 Underwood (MN) 20
Game 7: Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 22 Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 14
Game 8: Brandon/Evansville (Brandon, MN) 60 Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
Game 9: Cromwell (MN) 58 Hill City/Northland (Hill City, MN) 16
Game 10: South Ridge (Culver, MN) 44 McGregor (MN) 14
Game 11: Floodwood (MN) 34 Isle (MN) 14
Game 12: Wrenshall (MN) 57 Carlton (MN) 14
Game 13: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 55 Lake of the Woods/Indus/Rainy River (Baudette, MN) 14
Game 14: Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 28 Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 14
Game 15: Kittson Central (Hallock, MN) 37 Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 26
Game 16: Kelliher/Northome (Northome, MN) 30 Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 28
Game 17: Red Rock Central (Lamberton, MN) 2 West Lutheran (Plymouth, MN) 0
Game 18: Renville County West (Renville, MN) 40 St. Mary's (Sleepy Eye, MN) 26
Game 19: Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 46 Ogilvie (MN) 10
Game 20: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 60 MACCRAY (Clara City, MN) 0
Game 21: Nicollet (MN) 62 Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 18
Game 22: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 14 Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 6
Game 23: Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 54 Madelia (MN) 34
Game 24: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 62 Fulda (MN) 44
Game 25: Nevis (MN) has a bye
Game 26: Waubun (MN) 38 Win-E-Mac (Erskine, MN) 14
Game 27: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 55 Laporte (MN) 8
Game 28: Rothsay (MN) has a bye
Game 29: North Woods (Cook, MN) has a bye
Game 30: Ely (MN) 44 Bigfork (MN) 18
Game 31: Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 32 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 13
Game 32: Cook County (Grand Marais, MN) 70 Littlefork-Big Falls (Littlefork, MN) 0




Game 33: Spring Grove (MN) 40 Grand Meadow (MN) 17
Game 34: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 33 Houston (MN) 6
Game 35: Verndale (MN) 61 Hancock (MN) 18
Game 36: Brandon/Evansville (Brandon, MN) 30 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 12
Game 37: Cromwell (MN) 34 South Ridge (Culver, MN) 22
Game 38: Wrenshall (MN) 54 Floodwood (MN) 12
Game 39: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 29 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 20
Game 40: Kittson Central (Hallock, MN) 30 Kelliher/Northome (Northome, MN) 6
Game 41: Red Rock Central (Lamberton, MN) 14 Renville County West (Renville, MN) 7
Game 42: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 48 Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 10
Game 43: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 30 Nicollet (MN) 24
Game 44: Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 56 Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 38
Game 45: Nevis (MN) 6 Waubun (MN) 0
Game 46: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 22 Rothsay (MN) 14
Game 47: North Woods (Cook, MN) 42 Ely (MN) 18
Game 48: Cook County (Grand Marais, MN) 24 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 14




Game 49: Spring Grove (MN) 36 Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 35
Game 50: Verndale (MN) 26 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 16
Game 51: Cromwell (MN) 50 Wrenshall (MN) 12
Game 52: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 36 Kittson Central (Hallock, MN) 19
Game 53: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 20 Red Rock Central (Lamberton, MN) 14
Game 54: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 58 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 14
Game 55: Nevis (MN) 20 Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 18
Game 56: North Woods (Cook, MN) 28 Cook County (Grand Marais, MN) 6




Quarterfinals
Game 57: Spring Grove (MN) 34 Verndale (MN) 6
Game 58: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 39 Cromwell (MN) 22
Game 59: Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 8 Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 6
Game 60: Nevis (MN) 42 North Woods (Cook, MN) 14




Semifinals
Game 61: Spring Grove (MN) 27 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 7
Game 62: Nevis (MN) 44 Russell-Tyler-Ruthton (Tyler, MN) 16




Finals
Game 63: Nevis (MN) vs Spring Grove (MN) at U.S. Bank Stadium (Minneapolis, MN) (Friday, November 24th, 10:00am)