CALPREPS.COM
Your source for high school football scores, standings & rankings




Minnesota 9 Man



Game 1
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 74
Nicollet (MN) 26
     
 Game 33
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 50
Fulda (MN) 7
    
Game 2
Fulda (MN) 60
Madelia (MN) 44
     
  Game 49
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 30
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 12
   
Game 3
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 34
Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 16
     
 Game 34
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 47
Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 14
    
Game 4
Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 54
Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 6
     
   Quarterfinals
Game 57
Grand Meadow (MN) 36
Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 0
  
Game 5
Grand Meadow (MN) 59
Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 0
     
 Game 35
Grand Meadow (MN) 49
Houston (MN) 22
    
Game 6
Houston (MN) 46
Lanesboro (MN) 14
     
  Game 50
Grand Meadow (MN) 47
Spring Grove (MN) 21
   
Game 7
Mabel-Canton (Mabel, MN) 53
Randolph (MN) 6
     
 Game 36
Spring Grove (MN) 62
Mabel-Canton (Mabel, MN) 34
    
Game 8
Spring Grove (MN) 62
LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 14
     
    Semifinals
Game 61
Grand Meadow (MN) 35
Waubun (MN) 0
 
Game 9
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 33
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 12
     
 Game 37
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 54
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 28
    
Game 10
Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 14
Kelliher/Northome (Northome, MN) 0
     
  Game 51
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 41
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 22
   
Game 11
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 46
Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 20
     
 Game 38
Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 28
Kittson Central (Hallock, MN) 6
    
Game 12
Kittson Central (Hallock, MN) 28
Win-E-Mac (Erskine, MN) 6
     
   Game 58
Waubun (MN) 41
Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 18
  
Game 13
Waubun (MN) 34
Cass Lake-Bena (Cass Lake, MN) 8
     
 Game 39
Waubun (MN) 47
Ada-Borup (Ada, MN) 6
    
Game 14
Ada-Borup (Ada, MN) 19
Rothsay (MN) 12
     
  Game 52
Waubun (MN) 32
Nevis (MN) 28
   
Game 15
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 36
Norman County West (Halstad, MN) 20
     
 Game 40
Nevis (MN) 22
Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 15
    
Game 16
Nevis (MN) 66
Laporte (MN) 0
     
     Finals
Game 63
Grand Meadow (MN) 41
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 21
Game 17
Verndale (MN) 48
Underwood (MN) 2
     
 Game 41
Verndale (MN) 24
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 14
    
Game 18
Brandon/Evansville (Brandon, MN) 36
Hancock (MN) 12
     
  Game 53
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20
Verndale (MN) 14
   
Game 19
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 25
Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 0
     
 Game 42
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 22
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
    
Game 20
Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 28
Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 20
     
   Game 59
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 39
Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 22
  
Game 21
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 48
Onamia (MN) 8
     
 Game 43
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 40
Renville County West (Renville, MN) 14
    
Game 22
Renville County West (Renville, MN) 26
Isle (MN) 0
     
  Game 54
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 44
MACCRAY (Clara City, MN) 6
   
Game 23
MACCRAY (Clara City, MN) 50
Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 6
     
 Game 44
MACCRAY (Clara City, MN) 46
West Lutheran (Plymouth, MN) 12
    
Game 24
West Lutheran (Plymouth, MN) 22
Ogilvie (MN) 18
     
    Game 62
Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 38
Cromwell (MN) 29
 
Game 25
Ely (MN) (bye)
     
 Game 45
Ely (MN) 43
Northeast Range (Babbitt, MN) 24
    
Game 26
Northeast Range (Babbitt, MN) 30
Bigfork (MN) 14
     
  Game 55
Ely (MN) 23
North Woods (Cook, MN) 0
   
Game 27
Cook County (Grand Marais, MN) 28
Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 12
     
 Game 46
North Woods (Cook, MN) 52
Cook County (Grand Marais, MN) 14
    
Game 28
North Woods (Cook, MN) (bye)
     
   Game 60
Cromwell (MN) 35
Ely (MN) 7
  
Game 29
Cromwell (MN) 55
Carlton (MN) 0
     
 Game 47
Cromwell (MN) 61
Floodwood (MN) 0
    
Game 30
Floodwood (MN) 14
Hill City (MN) 6
     
  Game 56
Cromwell (MN) 54
South Ridge (Culver, MN) 0
   
Game 31
South Ridge (Culver, MN) 18
Wrenshall (MN) 14
     
 Game 48
South Ridge (Culver, MN) 22
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 18
    
Game 32
Kelley [William] (Silver Bay, MN) 28
McGregor (MN) 26
     








Game 1: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 74 Nicollet (MN) 26
Game 2: Fulda (MN) 60 Madelia (MN) 44
Game 3: Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 34 Westbrook-Walnut Grove (Westbrook, MN) 16
Game 4: Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 54 Granada-Huntley-East Chain/Truman (Granada, MN) 6
Game 5: Grand Meadow (MN) 59 Lyle/Pacelli (Lyle, MN) 0
Game 6: Houston (MN) 46 Lanesboro (MN) 14
Game 7: Mabel-Canton (Mabel, MN) 53 Randolph (MN) 6
Game 8: Spring Grove (MN) 62 LeRoy-Ostrander (LeRoy, MN) 14
Game 9: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 33 Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County] (Newfolden, MN) 12
Game 10: Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 14 Kelliher/Northome (Northome, MN) 0
Game 11: Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 46 Goodridge/Grygla-Gatzke (Goodridge, MN) 20
Game 12: Kittson Central (Hallock, MN) 28 Win-E-Mac (Erskine, MN) 6
Game 13: Waubun (MN) 34 Cass Lake-Bena (Cass Lake, MN) 8
Game 14: Ada-Borup (Ada, MN) 19 Rothsay (MN) 12
Game 15: Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 36 Norman County West (Halstad, MN) 20
Game 16: Nevis (MN) 66 Laporte (MN) 0
Game 17: Verndale (MN) 48 Underwood (MN) 2
Game 18: Brandon/Evansville (Brandon, MN) 36 Hancock (MN) 12
Game 19: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 25 Bertha-Hewitt (Bertha, MN) 0
Game 20: Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 28 Clinton-Graceville-Beardsley (Graceville, MN) 20
Game 21: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 48 Onamia (MN) 8
Game 22: Renville County West (Renville, MN) 26 Isle (MN) 0
Game 23: MACCRAY (Clara City, MN) 50 Buffalo Lake-Hector-Stewart (Hector, MN) 6
Game 24: West Lutheran (Plymouth, MN) 22 Ogilvie (MN) 18
Game 25: Ely (MN) has a bye
Game 26: Northeast Range (Babbitt, MN) 30 Bigfork (MN) 14
Game 27: Cook County (Grand Marais, MN) 28 Mountain Iron-Buhl (Mountain Iron, MN) 12
Game 28: North Woods (Cook, MN) has a bye
Game 29: Cromwell (MN) 55 Carlton (MN) 0
Game 30: Floodwood (MN) 14 Hill City (MN) 6
Game 31: South Ridge (Culver, MN) 18 Wrenshall (MN) 14
Game 32: Kelley [William] (Silver Bay, MN) 28 McGregor (MN) 26




Game 33: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 50 Fulda (MN) 7
Game 34: Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 47 Mountain Lake/Mountain Lake Christian (Mountain Lake, MN) 14
Game 35: Grand Meadow (MN) 49 Houston (MN) 22
Game 36: Spring Grove (MN) 62 Mabel-Canton (Mabel, MN) 34
Game 37: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 54 Warren-Alvarado-Oslo (Warren, MN) 28
Game 38: Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 28 Kittson Central (Hallock, MN) 6
Game 39: Waubun (MN) 47 Ada-Borup (Ada, MN) 6
Game 40: Nevis (MN) 22 Norman County East/Ulen-Hitterdal (Twin Valley, MN) 15
Game 41: Verndale (MN) 24 Brandon/Evansville (Brandon, MN) 14
Game 42: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 22 Wheaton/Herman-Norcross (Wheaton, MN) 6
Game 43: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 40 Renville County West (Renville, MN) 14
Game 44: MACCRAY (Clara City, MN) 46 West Lutheran (Plymouth, MN) 12
Game 45: Ely (MN) 43 Northeast Range (Babbitt, MN) 24
Game 46: North Woods (Cook, MN) 52 Cook County (Grand Marais, MN) 14
Game 47: Cromwell (MN) 61 Floodwood (MN) 0
Game 48: South Ridge (Culver, MN) 22 Kelley [William] (Silver Bay, MN) 18




Game 49: Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 30 Hills-Beaver Creek (Hills, MN) 12
Game 50: Grand Meadow (MN) 47 Spring Grove (MN) 21
Game 51: Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 41 Clearbrook-Gonvick (Clearbrook, MN) 22
Game 52: Waubun (MN) 32 Nevis (MN) 28
Game 53: Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 20 Verndale (MN) 14
Game 54: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 44 MACCRAY (Clara City, MN) 6
Game 55: Ely (MN) 23 North Woods (Cook, MN) 0
Game 56: Cromwell (MN) 54 South Ridge (Culver, MN) 0




Quarterfinals
Game 57: Grand Meadow (MN) 36 Edgerton/Ellsworth (Edgerton, MN) 0
Game 58: Waubun (MN) 41 Stephen-Argyle Central (Stephen, MN) 18
Game 59: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 39 Hillcrest Lutheran Academy (Fergus Falls, MN) 22
Game 60: Cromwell (MN) 35 Ely (MN) 7




Semifinals
Game 61: Grand Meadow (MN) 35 Waubun (MN) 0
Game 62: Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 38 Cromwell (MN) 29




Finals
Game 63: Grand Meadow (MN) 41 Cleveland/Immanuel Lutheran (Cleveland, MN) 21